Moduł komfortu - tylna klapa bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gnomon85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 16, 2013 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moduł komfortu - tylna klapa bagażnika

Post autor: gnomon85 » sob sie 17, 2013 14:15

grg474 pisze:
gnomon85 pisze:w golfie np po zamknięciu - trzaśnieciu klapą o kilku sekundach mi się klapa ryglowała sama - decydował o tym mikrostyk od zamka
Chciałbym aby tak było ale mogę trzaskać i trzaskać klapą i nic z tego nie będzie :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Moduł komfortu - tylna klapa bagażnika

Post autor: grg474 » sob sie 17, 2013 14:16

gnomon85 pisze:Może moduł jest walnięty i cały czas widzi go jako zamkniętego kluczykiem czyli w pozycji poziomej i dlatego nie wysyła sygnału?
a możesz dać mase na chwilę na pin 4 komfortu - kabel brązowo/zielny? czy wtedy będzie ci otwierał auto/odsuwał szyby? czy wtedy zacznie pracować siłownik zamka wraz z zamkami drzwi?
oraz podaj na chwilę masę na pin 15 (masa po otwarciu klapy uruchamiająca lampkę w bagażniku oraz info dla komfortu o otwarciu klapy)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

gnomon85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 16, 2013 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Moduł komfortu - tylna klapa bagażnika

Post autor: gnomon85 » sob sie 17, 2013 15:14

Ok sprawdzę. Poniżej rozpisałem sobie wszystkie piny oraz kolory i ich oznaczenie dla jednej 23 pinowej kostki. Jakby ktoś mógł to sprawdzić i dopisać brakujące oznaczenia, ewentualnie poprawić to byłbym wdzięczny, powinno się później przydać.

Obrazek

Oczywiście kolory i podłączone piny są odwzorowaniem mojej kostki.



gnomon85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 16, 2013 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moduł komfortu - tylna klapa bagażnika

Post autor: gnomon85 » pn sie 19, 2013 16:23

Zmasowałem Pin 4 i Pin 15. Drzwi i szybki chodzą dalej, zamek w klapie ani drgnął. Raz tylko było słychać takie charakterystyczny cyknięcie w module komfortu, jak otworzyłem klapę (chyba przekaźnik) ale później cisza. Nie wiem jak do końca się ma autko uzbrajać ale ja słyszę dwa głosy i lampka przy słupku drzwi kierowcy świeci. Jakieś pomysły.



gnomon85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt sie 16, 2013 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moduł komfortu - tylna klapa bagażnika

Post autor: gnomon85 » wt sie 20, 2013 19:01

Ponoć odpowiedzialny za sterowanie zamkiem jest przekaźnik nec en2-n9. Jeśli byłby uszkodzony to nie byłoby oświetlenia po otwarciu klapy bagażnika co u mnie akuratnie się nie sprawdziło. Spróbuje przelecieć wszystkie luty w module komfortu, może są jakieś zimne luty i tam leży przyczyna.



Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

Moduł komfortu - tylna klapa bagażnika

Post autor: Passatb5DW » pt wrz 09, 2016 10:13

Panowie czy ma ktoś jakąś rozpiskę pinów i kolorów kabli w koste t15 dochodzącej do modułu komfortu?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Moduł komfortu - tylna klapa bagażnika

Post autor: Qto » pt wrz 09, 2016 10:58

Passatb5DW, w FAQ jest temat o montażu komfortu...i tam jest wszystko opisane



Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

Moduł komfortu - tylna klapa bagażnika

Post autor: Passatb5DW » pt wrz 09, 2016 17:19

cholera wie jak to połączyć. Kupiłem moduł dokładnie taki sam jak miałem kostki są identyczne a jednak w tych kostach kable są powpinane w inne piny niż w moich starych... w nowych jest kilka przewodów mniej oraz nie ma wszystkich takich samych kolorów jak w starych... jest jakiś czarodziej który pomoże to ogarnąć? Faq przeczytałem nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytanie... Chodzi o Passata B5, 1.9tdi 110km AFN 1997r :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości