Klima nie działa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Klima nie działa

Post autor: Petor14 » sob lis 12, 2011 17:57

Witam mam pytanie co do klimatyzacji. Posiadam Golf IV , autko ma już klimatronik i nie działa mi klimatyzacja. Chciałem raz sprawdzić czy działa ale nie wiem , albo nie umiem jej włączyć po prostu. Biorę na ,,Auto'' i minimum temp. albo ,,Puste'' bez żadnego znaczku i minimum temp. jakiegoś większego chłodu to nie czuć , słychać tylko jak delikatnie sie podniosły obroty ale wentylator nie chodzi .Tak samo jak biorę nawiew przedniej szyby , klikam guzik obroty delikatnie wzrastają ale wiatraka nie słychać. Możliwe jest takie coś że poniżej 5 *C klima sie nie włącza ?? Jeżeli tak to jak można ja uruchomić ?
2.A jeżeli mam nawiew przedniej szyby i klikam ECON to klima nie działa ,tak mam to rozumieć ?
3.Czy taka diagnoza klimatronika jest dobra i nic sie nie stanie ?
Pozdrawiam :bajer:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klima nie działa

Post autor: Qto » sob lis 12, 2011 18:06

Petor14 pisze:Możliwe jest takie coś że poniżej 5 *C klima sie nie włącza ?
Dokładnie tak jest...poniżej 5* klima nie odapli
Petor14 pisze:Jeżeli tak to jak można ja uruchomić ?
Poczekać aż będzie cieplej :bajer: Był temat gdzie ktoś próbował oszukać czujniki ale nie udał się taki manewr ... tu możesz poczytać http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=364256" onclick="window.open(this.href);return false;
Petor14 pisze:klikam ECON to klima nie działa
ECON - klima wyłącoznoa
AUTO - wiadomo
bez napisu - klima włączona, o ile spełnione są warunki temperatury zewnętrznej itd



Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Klima nie działa

Post autor: Petor14 » sob lis 12, 2011 18:25

No to widocznie musze poczekać na wiosne :okej:
A to w takiej porze (warunki atmosferyczne) jest normalne że tylko wzrastają obroty ale nic sie nie dzieje ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klima nie działa

Post autor: Qto » sob lis 12, 2011 18:32

U mnie obroty nie wzrastają nawet jak Climatronic odpali...ale wiem że w wielu autach tak jest. Dla pewności możesz wykonać diagnostykę Climatronica - jak nie wiesz jak to szukajka na dole strony, było wiele razy pisane



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Klima nie działa

Post autor: radzio01 » sob lis 12, 2011 23:13

U mnie bylo tak ze nie dzialal czujnik temperatury plynu chlodzacego, wypiela sie wtyczka ( ale nie ten czujnik co pokazuje temperature na wskaznikach, klimatyzacja ma drugi wlasny czujnik nieco blizej chlodnicy). Jak wlaczalem AUTO to obroty sie podnosily a klima sie nie zalaczala, walczylem z tym dosc dlugo zanim znalazlem przyczyne. Sprawdz to w swoim samochodzie bo to moze tez byc taka pierdułka. :)



matlip_1993@o2.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 22:35

Klima nie działa

Post autor: matlip_1993@o2.pl » czw wrz 08, 2016 23:22

Witajcie, wybaczcie że podłączę się pod ten temat, ale nie chce zakładać nowego tematu. Także mam problem z klimatronikiem w golfie 4 1.6 sr 1998r. Próbowałem już wszystkiego, mechanicy także, utopiłem już trochę kasy a przyczyny nadal brak. Klimatyzacja nie załącza się, czynnik jest, ciśnienie jest. Podłączam ją na krótko, sprężarka i wiatraki chodzą aż miło, wąż od razu robi się zimny i w samochodzie leci zimno, ale nie mogę załączyć klimatyzacji przez panel sterujący (który też podmieniałem) czyli normalnie. Robiłem diagnostyke to wykazało mi standardowo błąd tej klapki obiegu zamkniętego i nic więcej. Zrobiłem bloki pomiarowe i na 8 bloku wartość temperatury wynosi -53st C, czy chodzi o czujnik G191? Gdzie on się znajduje? Sprawdziłem czujniki przy zderzaku, ten od temperatury na nogi oba sprawne, czy ten czujnik z bloku 8 może być odpowiedzialny za to że klima nie uruchamia się? Pomocy panowie i wybaczcie raz jeszcze że wbijam się w ten temat.



Awatar użytkownika
PiotrekG87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lis 26, 2014 12:38
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Bora
Silnik: AKL

Re: Klima nie działa

Post autor: PiotrekG87 » pt wrz 09, 2016 12:09

matlip_1993@o2.pl pisze:Witajcie, wybaczcie że podłączę się pod ten temat, ale nie chce zakładać nowego tematu. Także mam problem z klimatronikiem w golfie 4 1.6 sr 1998r. Próbowałem już wszystkiego, mechanicy także, utopiłem już trochę kasy a przyczyny nadal brak. Klimatyzacja nie załącza się, czynnik jest, ciśnienie jest. Podłączam ją na krótko, sprężarka i wiatraki chodzą aż miło, wąż od razu robi się zimny i w samochodzie leci zimno, ale nie mogę załączyć klimatyzacji przez panel sterujący (który też podmieniałem) czyli normalnie. Robiłem diagnostyke to wykazało mi standardowo błąd tej klapki obiegu zamkniętego i nic więcej. Zrobiłem bloki pomiarowe i na 8 bloku wartość temperatury wynosi -53st C, czy chodzi o czujnik G191? Gdzie on się znajduje? Sprawdziłem czujniki przy zderzaku, ten od temperatury na nogi oba sprawne, czy ten czujnik z bloku 8 może być odpowiedzialny za to że klima nie uruchamia się? Pomocy panowie i wybaczcie raz jeszcze że wbijam się w ten temat.
Sprawdź VCDSem kodowanie sterownika. Możliwe, że panel pochodzi z innego auta.

z forum Passata:
{Klima-/Heizungselektronik}
Steuergerät Codierung
STG 08 (Klima-/Heizungselektronik) auswählen
STG Codierung -> Funktion 07
?xxxx: Kompressorvariante
0 - intern geregelt
1 - intern geregelt mit Temperaturfühler nach Verdampfer
2 - extern geregelt über Magnetventil
x?xxx: Fahrzeugvariante
1 - VW Golf (1J)
2 - VW Passat (3B - bis MJ 1999)
3 - VW New Beetle (1C/9C)
4 - VW Polo (6N)
5 - VW Passat mit L-Klappe (3BG - ab MJ 2000)
6 - VW Lupo (6E/6X)
7 - VW Passat W8 (3B)
8 - VW Golf Cabrio (1E)
xx?xx: Ländervariante
0 - Rest der Welt
1 - Japan
2 - USA
xxx?x: Motorkühlung
0 - ohne Kennfeldkühlung
1 - mit Kennfeldkühlung
xxxx?: Ausstattungsvariante
0 - mit Außentempraturanzeige
1 - ohne Außentemperaturanzeige



matlip_1993@o2.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 08, 2016 22:35

Klima nie działa

Post autor: matlip_1993@o2.pl » pt wrz 09, 2016 14:36

Ok, ale panel podmieniałem też z takiego golfa tylko 1.4 16v. Możliwe żeby był zły panel i tam?



Awatar użytkownika
PiotrekG87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lis 26, 2014 12:38
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Bora
Silnik: AKL

Klima nie działa

Post autor: PiotrekG87 » pt wrz 09, 2016 14:49

Czasami przy podmianie sterownika trzeba go przekodować choćby na taką samą wartość jaka była wcześniej (tak jest przy zmianie licznika).
Miałem przypadek, że w Audi A4 nie działał nawiew na szybę i na nogi, po zmianie kodowania zaczęło działać.
Możesz spróbować może akurat pomoże, skoro inne sposoby nie działają.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości