kierunkowskaz awaria

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Wagaj13790
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 19:07

kierunkowskaz awaria

Post autor: Wagaj13790 » pn wrz 05, 2016 22:47

Witam. może ktoś doradzi bo jestem laikiem w kwestii elektryki auta. Mianowicie, gdy włączam prawy kierunek czasem bardzo szybko cyka pod konsolą ale wtedy żadna żarówka się nie świeci. natomiast czasem ale rzadziej wszystko działa poprawnie i wszystkie żarówki się palą.



CzechuLG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 15, 2016 19:39
Lokalizacja: Gdańsk

kierunkowskaz awaria

Post autor: CzechuLG » wt wrz 06, 2016 20:12

Manetka od kierunkowskazów lub włącznik awaryjnych.
W moim przypadku pomogła wymiana manetki.



Afro4Man
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 08, 2017 20:07

kierunkowskaz awaria

Post autor: Afro4Man » śr mar 08, 2017 20:17

Odkopuję temat :bajer:
Mam podobny, o ile nie ten sam problem, a mianowicie nie działa mi prawy kierunkowskaz tzn. cyka bardzo szybko, ale nie świeci się zielona dioda kierunkowskazu oraz nie świecą żarówki. Dodam że awaryjne światła działają wszystkie. Na początku myślałem, że problemem jest wilgoć, gdyż pierwsze objawy wystąpiły podczas deszczowego dnia, ale później okazało się że nie to jest przyczyną. Raczej wszystkie przewody są okej, w innym przypadku awaryjne też by nie działały. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, tu też nie było problemu. W trasie, po jakichś +-40km na włączonym na max gorącym nawiewie (jakieś 5-10km silnik się rozgrzewał) prawy kierunkowskaz zaczął działać normalnie, deska była nagrzana, więc stwierdziłem że coś jest nie tak z przerywaczem umieszczonym pod przyciskiem awaryjnych. Po jego wymianie problem występuje nadal. I tu moje pytanie: czy to wina manetki, czy coś jeszcze może powodować taki stan rzeczy? I jaki może mieć wpływ to "celowe" nagrzewanie całej deski rozrzielczej (zamknięte kratki nawiewu + gorące powietrze na max) na to że kierunki zaczynają działać?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

kierunkowskaz awaria

Post autor: Mavrick » czw mar 09, 2017 08:51

Wszystko wskazuje na to ze to wina manetki.



Afro4Man
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 08, 2017 20:07

kierunkowskaz awaria

Post autor: Afro4Man » czw mar 09, 2017 16:11

Okej, dzięki za odpowiedź :pub:
To jeszcze jedno pytanko: trudno to jest samemu zmienić? Wiem że trzeba zdjąć poduchę, odkręcić kierownicę itp, ale boje się że poduszka wywali mi w ryj przy próbie jej zdjęcia :kac: Ma ktoś może jakieś porady, schematy itd jak to bezpiecznie zrobić? Z góry dzięki



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

kierunkowskaz awaria

Post autor: Mavrick » pt mar 10, 2017 00:57

Odlaczasz aku, demontujesz oslone stacyjki i odlaczasz wszystkie wtyczki ktore ida do manetek, nastepnie odkrecasz dwa imbusy na kierownicy (od strony zegarow), odpinasz poduche potem odkrecasz kierownice, teraz juz z gorki;) bo odkrecasz srubki trzymajce manetki i wyciagasz manetki. Nic Ci nie wystrzeli;). Skladasz to w odwrotnej kolejnosci. Mozesz sobie przed zdjeciem kierownicy zaznaczyc "markierem";) jej polozenie zebys pozniej nie tracil czasu na ustawianie jej na wieloklinie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości