Kilka drobnych usterek (prędkościomierz i oświetlenie)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

leymann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn sie 29, 2016 10:06

Kilka drobnych usterek (prędkościomierz i oświetlenie)

Post autor: leymann » pn wrz 05, 2016 09:28

Witam,
po zakupie starego golfa 4, musze usunąć parę drobnych usterek. Prosiłbym was o pomoc, gdzie szukać przyczyny poszczególnych usterek, co rozebrać, co może być prawdopodobna przyczyną nie działania.
1. Rzecz fundamentalna prędkościomierz. Przyznaję się, że zepsułem go na własne życzenie, ponieważ chciałem sprawdzić czy sa mostkowane żarówki cisnienia oleju z innymi żarówkami. Dlatego wyjąłem liczniki i chciałem zdjąć wskazówkę prędkości pociągakąc za nią mocno do góry, niestety nie udało mi sie jej zdjąć więc "skalibrowałem" ją palcem do 0 km/h poskładałem i założyłem licznik. I przy jeżdzie wskazówka tylko lekko drży. Podjechałem do mechanika, aby podpioł komputer i przy przeprowadzeniu testu liczników wskazówka powędrowała na pole 120 km/h i stanęła. Powiedzcie mi, czy jestem w stanie naprawić to, czy musze kupić nowy licznik cały?
2. Lampki za słonecznikami, nie świecą, żarówki dobre są, mierzyłem miernikiem, napięcia brak. Gdzie moge szukać usterki? Widziałem , że w jedym rogu jest taki metalowy bolec, podegrzewam, że jest to włącznik, próbowałem go dociskać do sufitu, ale nie pomogło.
3. Regulacja świateł nie działa, ale nie wiem dlaczego, ponieważ mam pęknięte pokrętło od regulacji tych świateł i nie wiem czy to wina pokrętła czy silniczków (zamówiłem już nowe pokrętło więc jak je wymienie dam znać, czy to było przyczyną.
4. Lampki w drzwiach te na dole nie działają tzn, przy tych od kierowcy spalona jest żarówka, ponieważ napięcie jest, ale przy tych od pasażera z przodu nie ma juz napięcia. Domyślam się, że zepsuty jest mikrostyk, który zapala również oświetlenie w środku przy otwieraniu drzwi, gdzie mam szukac tego mikrostyku i jak on wygląda, kipię go na allegro? Jak to się nazywa fachowo?
5. Oświetlenie schowka, nie ma napięcia przy otwartym schowku na stykach, gdzie szukać przyczyny?
6. Zamek kierowcy nie działa, kręci się w kółko, kupię sam zamek, albo jakiś bolec? Chciałbym, żeby klucz był ten sam do wszystkich zamków.
7. Nie zaśieca mi się oświetlenie w środku przy otwieraniu drzwi z tylu po prawej stronie i z przodu po lewej, domyślam się, że jest to wina tego mikrostyku o którym wczesniej wspominałem, ale gdzie on jest umiejscowiony z przodu, a gdzie z tyłu, jak to wygl;ąda?
8. Zapalniczka sama wyskakuje(nie zatrzaskuje się), moge tam coś przygiąć, zeby działała normalnie? Grzać grzeje, ale trzeba trzymać palcem.
9. Tylna wycieraczka zacina się podczas końcowej fazy pracy. Już tłumaczę, gdzu przełączę wycieraczke na ciągłą pracę to chodzi ona rónomiernie i wykonuje normalne płynne ruchy, natomiast po jej wyłączeniu, lub podczas użycia tylko spryskiwacza, bez włączania wycieraczek, wykouje takie dziwne "skokowe" ruchy tzn. przejedzie 10cm stanie na chwile, przejedzie 20 cm stanie na chwile i tak machnie ze 3 razy pełny obieg, az powróci do pozycji startowej (nie staje w połowie szyby i stoi, tylko powraca do normalnej pozycji). Trzeba coś przesmarować?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kilka drobnych usterek (prędkościomierz i oświetlenie)

Post autor: grg474 » pn wrz 05, 2016 16:12

leymann pisze:Podjechałem do mechanika, aby podpioł komputer i przy przeprowadzeniu testu liczników wskazówka powędrowała na pole 120 km/h i stanęła. Powiedzcie mi, czy jestem w stanie naprawić to, czy musze kupić nowy licznik cały?
rozebrać licznik, lekko wskazówkę do siebie pociagnać. Jeśli przyczyną jest zbyt mocne wciśnięcie to pomoże - jeśli nie to popsułeś
na pozostałe pytanie w większości sam sobie odpowiedziałeś


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

leymann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn sie 29, 2016 10:06

Kilka drobnych usterek (prędkościomierz i oświetlenie)

Post autor: leymann » pn wrz 05, 2016 20:27

Predkościomierz naprawiłem, przyczyną był odewstający cyferblat i wskazówka o niego haczyła, podociskałem wszystko i działa na szczęście.
rozebrałem dzisiaj tylne drzwi też tylne ( zdjąłem tylko tapicerke i o dziwo światła zaczęły się zapalać przy otwieraniu drzwi, mam nadzieję, że z przednimi trzeba będzie to samo tylko zrobić, bo widzę, że jest tam to wszystko tak pozabudowywane, że szok.
Możecie mi powiedzieć gdzie szukać, przyczyny jeśli chodzi o schowek?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kilka drobnych usterek (prędkościomierz i oświetlenie)

Post autor: Qto » pn wrz 05, 2016 20:59

leymann pisze:chciałem sprawdzić czy sa mostkowane żarówki cisnienia oleju z innymi żarówkami
i co, były? Czy jest tak jak pisałem? :chytry:
...bo nie zakończyłeś tamtego tematu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości