Bezpiecznik nr 14

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Franiodolas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 06, 2015 15:38

Bezpiecznik nr 14

Post autor: Franiodolas » pt sie 26, 2016 17:34

Witam wszystkich forumowiczów !
Przejrzałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na problem, który zaistniał w moim aucie i podejrzewam uszkodzenie przekaźnika, ale nie jestem pewien ponieważ mój przypadek jest trochę odosobniony.
A było to tak.
Pewnego dnia postanowiłem przewietrzyć samochód. Otworzyłem wszystkie drzwi oraz tylną klapę. Zostawiłem auto na około 6 godzin. Kiedy wróciłem i zamknąłem drzwi, zobaczyłem, że pali się kontrolka otwartej klapy oraz nie działają elektryczne szyby. Dziwnie chodził też centralny zamek ponieważ podczas zamykania było słychać jedno uderzenie a normalnie słychać trzy (chodzi mi o dźwięk ryglowania). Zajrzałem do bezpieczników i okazało się, że spalony był numer 14 (Od oświetlenia). Włożyłem więc nowy. Spalił się od razu. Na drugi dzień włożyłem następny i się nie spalił, ale zacząłem słyszeć cykanie gdzieś pod kierownicą a światła od oświetlenia wnętrza gasły wraz z cyknięciem i zapalały się znowu. Jeśli chodzi o centralny zamek to sam się zamykał po około 30 sekundach (wcześniej tego nie było). Szyby chodziły. Nie działała kontrolka otwartych drzwi. Dzisiaj problem powrócił i znowu spala się bezpiecznik numer 14. Nie wiem od czego zacząć naprawę. Bardzo proszę o pomoc : )) Pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony ndz sie 28, 2016 21:11 przez Franiodolas, łącznie zmieniany 1 raz.



Franiodolas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 06, 2015 15:38

Bezpiecznik nr 14

Post autor: Franiodolas » ndz sie 28, 2016 17:16

Odłączyłem moduł komfortu. Bezpiecznik przestał się palić. Rozrebrałem moduł komfortu. Zimnych lutów nie widać. Może to wszystko być przez moduł? Czy coś innego pali bezpiecznik tylko wtedy jak moduł jest podłączony ?
Ostatnio zmieniony ndz sie 28, 2016 21:15 przez Franiodolas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Bezpiecznik nr 6

Post autor: Qto » ndz sie 28, 2016 17:41

bezpiecznik zasila moduł...ale co konkretnie? Nie napisałeś za wiele o aucie, nie wiadomo jaki masz moduł...
Możesz odłączyć wszystko co jest zasilane poprzez moduł, wtedy podłączyć moduł i zobaczyć czy wywala bezpiecznik...jeśli nie to po kolei podłączać urządzenia i patrzeć kiedy wywali bezpiecznik. Chociaż przeważnie wywala inny numer bezpiecznika przy problemach urządzeniami podpiętymi pod moduł.



Franiodolas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 06, 2015 15:38

Bezpiecznik nr 14

Post autor: Franiodolas » ndz sie 28, 2016 18:08

VW golf IV kombi 1.6 sr 8 zaworowy wersja z climatronic. Moduł numer 1J0 959 799 Q. Po odpięciu lewych drzwi kierowcy też się spalił bezpiecznik. Mam centralny zamek, autoalarm, domykanie szyb po zaryglowaniu z pilota lub kluczykiem, 4 szyby elektryczne, lusterka elektryczne (lewe podgrzewane). Bezpiecznik nr 6 oznaczony jest jako ten od centralnego zamka, ale zamek działa bez tego bezpiecznika i z kluczyka i od wewnątrz i z pilota.
Ostatnio zmieniony ndz sie 28, 2016 21:16 przez Franiodolas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Bezpiecznik nr 6

Post autor: Qto » ndz sie 28, 2016 20:14

właśnie nie wiem co jest zasilane z tego bezpiecznika...dlatego zaproponowałem odłączenie wszystkiego (drzwi, oświetlenie wnętrza). W nowszych komfortach tego bezpiecznika już nie ma...a w tym Twoim za oświetlenie i central odpowiada bezpiecznik 14.



Franiodolas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 06, 2015 15:38

Bezpiecznik nr 14

Post autor: Franiodolas » ndz sie 28, 2016 21:08

Proszę Wszystkich o wybaczenie. Przepala mi się 14. Źle spojrzałem na klapkę od bezpieczników. Zapewne zmienia to mocno postać rzeczy. Zaraz wprowadzę zmiany w tym co napisałem.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Bezpiecznik nr 14

Post autor: Qto » ndz sie 28, 2016 21:26

Franiodolas pisze:Zapewne zmienia to mocno postać rzeczy
tyle że łatwiej będzie znaleźć winowajcę...i tyle że kilka tematów takich już było więc możesz poszukać i poczytać
Jak wyżej pisałem, odłącz oświetlenie wnętrza (lampki w podsufitce, bagażniku i drzwiach - kopertówki...podsufitkę albo każdą z lampek osobno albo ściągnij lewy słupek A i pod nim znajdziesz wtyczkę odpowiedzialną za cały sufit) i furtki i badaj po podłączeniu czego wywali bezpiecznik.



Franiodolas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 06, 2015 15:38

Bezpiecznik nr 14

Post autor: Franiodolas » ndz sie 28, 2016 21:29

Jasne, właśnie się zabieram za czytanie ponownie. Dziękuję za pomoc :)



Franiodolas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sie 06, 2015 15:38

Bezpiecznik nr 14

Post autor: Franiodolas » pt wrz 02, 2016 10:41

Najprawdopodobniej zwarcie powodowała lampka w podsufitce a dokładniej blaszka, której położenie było nieodpowiednie. Położenie było złe ponieważ wyskoczyła sprężynka. Dziękuję za pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 82 gości