Problem ze światłami mijania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skobel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 18:24
Lokalizacja: Stargard

Problem ze światłami mijania

Post autor: Skobel90 » śr sie 17, 2016 09:47

Witam. Mam problem ze światłami mijania i powiem szczerze, że jestem zielony w tym temacie :) Kilka dni temu gdy ruszałem na rano do pracy, odpaliłem autko i światła mijania automatycznie zaczęły się świecić mimo tego, że nie przekręciłem włącznika świateł... Po przekręceniu, światła zgasły i już nie chciały się włączyć. Zgasiłem silnik, odpaliłem auto ponownie, przekręciłem światła i działały, więc pomyślałem, że to jakieś ''chwilowe'' i pojechałem do pracy:) Niestety po powrocie światła nie reagują już na żadne sztuczki :) Sprawdzałem bezpieczniki od świateł mijania i obydwa są całe. Co ciekawe, gdy przekręcę włącznik świateł, świecą się tylko te drogowe. Mijania zapalają się tylko wtedy gdy przytrzymam włącznik od świateł długich (manetka),świecą obydwa mijania i obydwa długie, gdy go wcisnę, gasną mijania. Myślałem, że może być to wina przełącznika świateł, więc pojechałem na szrot i podłączyłem od jakiegoś innego Golfa (przełącznik był bez regulacji, ale to chyba nie ma znaczenia), niestety światła nie zatrybiły. Ma ktoś jakiś pomysł ? :crazy:



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem ze światłami mijania

Post autor: Mavrick » czw sie 18, 2016 08:18

Problem moze lezec w lewej manetce. Wlacz swiatla mijania i poruszaj manetka.



Skobel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 18:24
Lokalizacja: Stargard

Problem ze światłami mijania

Post autor: Skobel90 » czw sie 18, 2016 10:42

Nie wiem o co kaman. Wczoraj cały dzień światła działały, non stop przekręcałem przełącznik i ani razu światła nie wykrzaczyły się... wydaje mi się, że może być to wina nie przełącznika, a kostki która idzie do niego, bo światła nie załapują jak tylko bawie się przełącznikiem. Może jakoś przeczyścić tą kostkę? Ewentualnie styki od przełącznika? Mimo tego, że się na tym nie znam to lewą manetkę bym wykluczył, bo ona służy tylko do włączania świateł długich, a mijania nie załapują jak tylko przekręcę przełącznik od świateł. Chyba ,że się mylę :jezor:



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem ze światłami mijania

Post autor: Mavrick » pt sie 19, 2016 00:14

Skobel90 pisze:Mimo tego, że się na tym nie znam to lewą manetkę bym wykluczył, bo ona służy tylko do włączania świateł długich
A po tym jak pociagniesz ja do siebie i uslyszy "klik" swiatla mijania gasna a swieca tylko dlugie wiec jakby nie patrzec manetka rozlacza swiatla mijania. Sprawdz dokladnie ta manetke. Ja mialem 2x taki przypadek ze podczas jazdy na wertepach swiatla mijania zgasly i dopiero po mrugnieciu dlugimi wracalo wszystko do normy. Rozebralem manetke wyczyscilem i do tej pory problem sie nie powtorzyl.



Skobel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 18:24
Lokalizacja: Stargard

Problem ze światłami mijania

Post autor: Skobel90 » pt sie 19, 2016 11:15

Ok, sprawdzę to na samym końcu. Na początek wyczyszczę wszystkie styki, od przełącznika i te co idą bezpośrednio do świateł od str. kloszy, jak to nie pomoże, zajmę się manetką. Dzięki za pomoc



Skobel90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 17, 2014 18:24
Lokalizacja: Stargard

Problem ze światłami mijania

Post autor: Skobel90 » pt sie 19, 2016 21:49

Przeczyściłem wszystkie styki, światła działają idealnie do czasu. Przed chwilą jadąc do pracy, poczułem smród z lewego nawiewu z okolicy czujnika. Mało tego, przełączając światła na pozycyjne, zapalają sie mijania a gdy przełączę na właściwą pozycję światła mijania świecą mocniej...



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem ze światłami mijania

Post autor: Mavrick » pt sie 19, 2016 23:33

Rozbierz przelacznik od swiatel i zobacz w jakim stanie jest plytka czy przypadkiem nie widac na niej wyraznych sladow przepalenia sciezek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości