Golf2 Jak podłączyć czujnik prędkości od Golfa3?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zielone_Toledo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 07, 2016 11:37

Golf2 Jak podłączyć czujnik prędkości od Golfa3?

Post autor: Zielone_Toledo » pt sie 12, 2016 13:24

Cześć wszystkim , mam pacjenta do poprawek blacharskich jak i elektrycznych . Kolega zakupił Golfa 2 1.6 55kw 1991r naprawiam mu instalacje od radia bo jest tu straszna rzeźba... ale też prosi żeby wymienić mu licznik na taki od Golfa 3 najlepiej ten srebrny co montowano do Bon Jovi .
i teraz do was 2 pytania
Numero Uno:
-Wyjaśni mi ktoś kolorystykę kabli w czujniku prędkości oraz jak podłączyć to do licznika ( w liczniku jest wyjście i wejście )
Numero Duo:
Dlaczego gdy kierunkowskazy są wyłączone zegar mi skwierczy lub przekaźnik nie zagłębiałem się jeszcze na tyle a po zapaleniu kierunkowskazu lewo prawo i tak miga tylko lewo i przestaje skwierczeć ? Według Schematu są niby 2 piny do kierunkowskazów a zachowuje się to jakby był podłączony jednym pinem...
Proszę o pomoc ! Osoba która pomoże mi rozgryść temat dostanie ode mnie DHL dobrego litra :grin:



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Golf2 Jak podłączyć czujnik prędkości od Golfa3?

Post autor: Klaudek » pt sie 12, 2016 13:33

W trójce masz kontrolki prawo lewo kierunkowskazy a w dwójce masz tylko jedną kontrolkę, to dlatego szaleje. kostka licznika to jest to samo od 88 roku co w trójce. Kierunkowskazy na luźnych kostkach, nie wpinane do skrzynki są. Tylko czasami na 5 pinie kostki licznika brakowało masy i musisz łączyć w 3 pinem przy liczniku. Popraw to i zobacz co się dzieje.

Podłączasz tylko środkowy pin(oznaczenie V) z impulsatora skrzyni do licznika (na pin 27) i masz działającą prędkość, chyba że nie chcesz się bawić w impulsator to szukaj liczników z pierwszych roczników ibizy/cordoby. Były z wyglądu takie same jak w trójce tylko miały naped mechaniczny i licznik kilometrów na bębnie. :bigok:

aha, pozostałe piny w impulsatorze to zasilające i masa, jest to opisane, +12v weź sobie z takiego miejsca żeby pojawiał się po włączaniu zapłonu. Dasz radę :bigok:



Zielone_Toledo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 07, 2016 11:37

Golf2 Jak podłączyć czujnik prędkości od Golfa3?

Post autor: Zielone_Toledo » pt sie 12, 2016 13:46

A co gdyby złączenie Pinu 3 i 5 (mas) nie pomogło z kierunkowskazami ? Jakieś inne pomysły żebym kilkanaście razy nie musiał tematu odświeżać :grin:



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Golf2 Jak podłączyć czujnik prędkości od Golfa3?

Post autor: Klaudek » pt sie 12, 2016 14:37

To będziemy szukać dalej. Moim zdaniem masz problem z masą i złym sygnałem kierunkowskazu. :bigok:



Zielone_Toledo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 07, 2016 11:37

Golf2 Jak podłączyć czujnik prędkości od Golfa3?

Post autor: Zielone_Toledo » pt sie 12, 2016 15:29

Masy złączone dalej sobie skrzypi i dalej miga tylko jeden , jak rozłączyć te kierunkowskazy żeby łaskawie tak jak piny mówią migało ?



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Golf2 Jak podłączyć czujnik prędkości od Golfa3?

Post autor: Klaudek » pt sie 12, 2016 17:48

Pin 22 w liczniku to lewy kierunkowskaz a prawy pin 24, to jest na osobnych kostkach z pominięciem skrzynki.



Zielone_Toledo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 07, 2016 11:37

Golf2 Jak podłączyć czujnik prędkości od Golfa3?

Post autor: Zielone_Toledo » ndz sie 21, 2016 18:04

Jakoś zmontowałem licznik dalej mryga tylko lewy nie wiem jak je rozdzielić ale za to wygląda już ciekawiej po modyfikacji Obrazek



Zielone_Toledo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 07, 2016 11:37

Golf2 Jak podłączyć czujnik prędkości od Golfa3?

Post autor: Zielone_Toledo » pn sie 22, 2016 13:36

Dalej jest problem z tym brzęczeniem tzn brzęczy przekaźnik numer 21 od kierunkowskazów ale teraz patrze w kostce mam Pin 14? Coś mi tu nie gra bo opiska nic nie mówi na ten temat a pinu 22 nie posiadam wcale . Pin 14 jest brązowo niebieski moze odpowiadac za kierunkowskaz ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 43 gości