Siłownik zamka (klamki) bagażnika w kombi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

titus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 09:21
Lokalizacja: Śląskie

Siłownik zamka (klamki) bagażnika w kombi

Post autor: titus » czw maja 05, 2016 07:18

Witam, "umarł" silniczek do otwierania bagażnika w moim kombi. Wymontowałem, sprawdziłem i niestety zero reakcji, do tego sprężyna juz nadgryziona zębem czasu. Znalazłem na allegro podobne, nawet pisało, że do kombi, ale niestety nie zgadzały się numery. Odpisali mi, że nie mają zamiennika. Moje pytanie: gdzie takiego samego szukać lub czy jest może jakiś inny sposób naprawy/wymiany/zamiany tego elementu, bo przyznam, że ciągłe otwieranie przy pomocy kluczyka jest denerwujące.

http://allegro.pl/silownik-klapy-bagazn" onclick="window.open(this.href);return false; … 35212.html
moje nr: ZSB - 3B0 862 159 A oraz 3B0 959 781



Gofer626
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 18:41

Siłownik zamka (klamki) bagażnika w kombi

Post autor: Gofer626 » pt maja 06, 2016 09:21

Witam, kolego prześlij jakieś foto tego siłownia.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Siłownik zamka (klamki) bagażnika w kombi

Post autor: grg474 » sob maja 07, 2016 23:02

a siłownik klapki od wlewu paliwa nie jest taki sam?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

titus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 09:21
Lokalizacja: Śląskie

Siłownik zamka (klamki) bagażnika w kombi

Post autor: titus » pn maja 09, 2016 17:57

Tak wygląda ten element
Obrazek
Obrazek
Obrazek



titus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 09:21
Lokalizacja: Śląskie

Siłownik zamka (klamki) bagażnika w kombi

Post autor: titus » czw maja 12, 2016 16:45

Pytałem w sklepie moto o taki element, posprawdzał, ale twierdzi, że niedostępne...



dzygi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:27

Re: Siłownik zamka (klamki) bagażnika w kombi

Post autor: dzygi » czw maja 12, 2016 16:54

grg474 pisze:a siłownik klapki od wlewu paliwa nie jest taki sam?
Potwierdzam jest takie sam kwestia tylko końcówki pozamieniac.
Każdy tak wyglądający jest taki sam nie ważny jaki numer kwestia innej końcówki ale zawsze że starej możesz przełożyć.



titus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 09:21
Lokalizacja: Śląskie

Siłownik zamka (klamki) bagażnika w kombi

Post autor: titus » czw maja 12, 2016 21:36

Dzięki. Czyli mogę kupić np. ten http://allegro.pl/silownik-klapy-bagazn ... 35212.html" onclick="window.open(this.href);return false; i tylko zamienić ewentualnie końcówki?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Siłownik zamka (klamki) bagażnika w kombi

Post autor: Skrzak » sob maja 14, 2016 09:24

Idź do Aso i kup. Cena za nowy taka sama lub minimalnie wyższa jak za używkę niewiadomego stanu. Najpierw znajdź przyczynę przepalenia, bo z nowym będzie to samo. Bierz taki sam jak miałeś, tzn konkretnie do do tylnej klapy kombi bo inne typu od wlewu nie podejdą bo inaczej działają. Od bory nie jestem pewien, kiedyś chyba patrzyłem w etka i było to samo ale jak już powiesz panu w okienku to podaj po prostu że masz mk4 kombi. Prawdopodobnie będziesz miał przetarte przewody w przelotkach klapy lub zalany spryskiwaczem w środku klapy bo końcówka wężyka lubi spadać, to trzeba na obejmę zaciskową. Albo jeszcze jedna możliwość - że jak spryskiwacz zalewał regularnie środek to na samej klamce odkładał się kamień i w końcu klamka się zblokowała dając stałe zwarcie na mikrostyku i dla tego siłownik się przepalił. Wtedy dodatkowo musisz wyjąć klamkę, zdjąć gumę i mechanicznie oczyścić klamkę z osadu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości