Punkty połączenia masy na nadwoziu - Golf 3 TDI?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mario205
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 19:30
Lokalizacja: Zagłębie

Punkty połączenia masy na nadwoziu - Golf 3 TDI?

Post autor: mario205 » sob kwie 02, 2016 16:44

Witam. Panowie podpowiedzcie, w których miejscach nadwozia Golfa 3 TDI ( wersja 5 drzwi hatchback) są punkty połączenia z masą ( takie bodajże 6-cio konektorowe wianuszki). Wiem, że jeden z takich znajduje się pod konsolą w rejonie centralki alarmowej, a inne gdzie ? Ile jeszcze w kabinie ,a ile w komorze silnika ? Szczególnie interesuję mnie ten, z którego masę pobiera zestaw wskaźników. Muszę przeczyścić wszystkie te miejsca bo podejrzewam, że mój problem ma związek ze złym połączeniem z masą. Mianowicie, rzecz ma się następująco. Na jesieni padł mi akumulator, a ponieważ mam drugi samochód, to Golfa odstawiłem na bocznicę bo doszedłem do wniosku, że bez sensu kupować akumulator na zimę, po to tylko aby był w samochodzie. Na domiar złego( jak się okazało niedawno) pod dywanik kierowcy podeszła woda i tak sobie auto stało, aż do dziś. Dziś kupiłem nowy akumulator 72Ah/720A wyprodukowany w grudniu 2015r. W hurtowni zmierzyliśmy napięcie spoczynkowe, które wynosiło 12,61V oraz wydajność prądową, która o dziwo była wyższa(748A) niż deklarowana przez producenta 720A. Akumulator powędrował na swoje miejsce w Golfie i nastąpiła próba ognia. Jakież było moje zdziwienie gdy po przekręceniu kluczyka w pierwsza pozycję ( jeszcze świece się nie grzały) kontrolki ledwo się świeciły, a napięcie spadło do 10,5V ( mam zamontowany w kabinie woltomierz aby kontrolować napięcie ładowania). Auto odpaliło ale....taki stan nie może istnieć. Podejrzewam, że wilgoć plus wiek auta ( z 1994r) spowodowały te problemy. Na pewno muszę poczyścić wszystkie punkty masowe, a dopiero potem szukać dalej, gdyby problem nie zniknął.
Pozdrawiam.mario205



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Punkty połączenia masy na nadwoziu - Golf 3 TDI?

Post autor: bioly05011 » sob kwie 02, 2016 22:59

te masy co masz na myśli zostaw w spokoju,wyczyść mase od aku do karoseri i na laczeniu skrzyni z silnikem...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

mario205
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 19:30
Lokalizacja: Zagłębie

Punkty połączenia masy na nadwoziu - Golf 3 TDI?

Post autor: mario205 » ndz kwie 03, 2016 07:26

bioly05011 dzięki za zainteresowanie.Ok.Zacznę od tych dwóch połączeń.
Czy to połączenie masy z karoserią jest w komorze silnika czy w środku kabiny, w okolicy skrzynki bezpiecznikowej?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Punkty połączenia masy na nadwoziu - Golf 3 TDI?

Post autor: bioly05011 » ndz kwie 03, 2016 09:03

w komorze sinika...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

mario205
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 19:30
Lokalizacja: Zagłębie

Punkty połączenia masy na nadwoziu - Golf 3 TDI?

Post autor: mario205 » pn kwie 04, 2016 10:32

:okej: Już po problemie.Ale przyczyną moich problemów z masą nie była korozja. Oczywiście sprawdziłem te punkty masowe na karoserii i silniku ale one były ok. Przyczyną było moje przeoczenie podczas zakładania klemy ujemnej na bolec. Na ujemnej klemie mam 4 przewody. Dwa są razem zakute na jedną końcówkę i zakręcone na jedną ze śrub klemy, a pozostałe dwa są zakute oddzielnie i zakręcane na drugiej śrubie. I właśnie jeden z tych pojedynczych przewodów ( ten zasilajacy min. wskaźniki ) nie został podłączony do klemy i stąd problemy.
Pozdrawiam.mario205



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości