Nie otwierający się bagażnik Bora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zborek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 04, 2015 22:17

Nie otwierający się bagażnik Bora

Post autor: zborek2 » pt kwie 01, 2016 17:55

Siema. Słuchajcie, mam problem z otwieraniem bagażnika w mojej Borze. Polega on na tym iż nie działa otwarcie przyciskiem w bagażniku, dziś przestało też działać oświetlenie bagażnika. Problem zaczął się pewnego razu jak wjeżdżałem do garażu, w podsufitce coś błysnęło i otworzył się bagażnik a bezpiecznik oświetlenia wewnętrznego się spalił. Wymieniłem na nowy, od tamtej pory tylko kluczykiem można otworzyć bagażnik :banghead: Przewody są ok. Dodatkowo rozciąłem miejsce gdzie zaginają się one przy klapie, są całe. Podłączyłem stary silniczek od otwierania klapy ( wyłamane ząbki w ślimaku) i po naciśnięciu przycisku przez chwilę nic się nie dzieje a potem próbuje cały czas chować ślimak tak jakby otwarcie się odbyło i musiał wrócić do poprzedniego stanu. :otepienie: Pomożecie ? Może miał ktoś podobny problem?



Awatar użytkownika
Vincet_Vega
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn sie 17, 2015 17:34

Nie otwierający się bagażnik Bora

Post autor: Vincet_Vega » pt kwie 01, 2016 22:19

Skoro kable całe itd. to wychodzi, że to mikrostyk w zamku, skoro są problemy również z oświetleniem to będzie jego wina.
Jest też mikrostyk w klamce, ale on nie odpowiada za oświetlenie.



zborek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 04, 2015 22:17

Nie otwierający się bagażnik Bora

Post autor: zborek2 » sob kwie 02, 2016 13:15

Dziś rozebrałem cały bagażnik. Sytuacja wygląda następująco. Po naciśnięciu otwierania klapy silniczek chodzi do tyłu nawet jak klapa jest otwarta a kontrolka na desce się nie świeci także myślę sobie trafiłeś mikrostyk ! Jednak coś korciło mnie żeby odpiąć żarówkę oświetlenia bagażnika. No i okazuje się że po jej odpięciu mikrostyk działa prawidłowo tj. gdy się go naciśnie kontrolka na desce gaśnie a naciśnięcie przycisku otwierania klapy nie powoduje żadnej reakcji. No dobra wszystko wszystkim ale dlaczego silniczek pracuje tylko do tyłu ? On cały czas próbuje schować ślimak a nie wysunąć... Pomyślałem sobie, że wyjmę bezpiecznik od oświetlenia wewnętrznego, wtedy dopiero zaczęła się jazda. Silniczek otwierania klapy chodził nieustannie a pod kierownicą coś pukało, dodatkowo włączył się alarm a drzwi się zaryglowały :los2: Chyba dostanę szoku z tym samochodem :banghead:



zborek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 04, 2015 22:17

Nie otwierający się bagażnik Bora

Post autor: zborek2 » sob kwie 09, 2016 13:55

Nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić ??



matias1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn gru 29, 2008 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Nie otwierający się bagażnik Bora

Post autor: matias1 » sob kwie 09, 2016 15:22

Witam,
Bardzo często w lampkach podświetlenia w podsufitce jest dioda prostownicza...
Jeśli się upaliła to może być dyskoteka sprawdź ją, tam gdzie błysło w podsufitce...

Daj cyn czy pomogło, w jedną stronę będzie zapora a w drugą przejście jeśli się upaliła to może mieć w obie strony przejście...
Jeśli się upaliła to możesz dać taką n1004 dostępna w każdym elektronicznym sklepie...

Pozdrawiam,
Matias1



zborek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lis 04, 2015 22:17

Nie otwierający się bagażnik Bora

Post autor: zborek2 » pn kwie 11, 2016 17:36

Niestety to nie dioda ponieważ w lampce podsufitki po prostu jej nie ma ...
Czy możliwe żeby winien był temu wszystkiemu moduł komfortu, czy on nie ma nic wspólnego z otwieraniem bagażnika ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości