ABS przy odpalaniu / problem z instalacja

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

ABS przy odpalaniu / problem z instalacja

Post autor: sokol27je » pn mar 07, 2016 14:35

Witam, mam problem z odpalaniem vw4 1.9 rozrusznik dziwnie kreci "z 5-10sek sie zbiera" aż w końcu zaskakuje i samochód odpala, oczywiście zapala mi się kontrolka ABS. wyjąłem rozrusznik i podpiąłem na krótko i chodzi normalnie. w czym może być problem?

Mogę na krótko pod plus ze stacyjki na rozruszniku dać napięcie z akumulatora by sprawdzić jak zakreci?
I przy wyjętym rozruszniku sprawdzić napięcie w przewodzie ze stacyjki?

PS plus z akumulatora ok masa raczej też chodź jeszcze sprawdze



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

ABS przy odpalaniu / problem z instalacja

Post autor: Qto » pn mar 07, 2016 17:35

sokol27je pisze: Mogę na krótko pod plus ze stacyjki na rozruszniku dać napięcie z akumulatora by sprawdzić jak zakreci?
możesz. ..ale ten plus nie będzie za to odpowiedzialny. pamiętaj aby auto nie było na biegu
sokol27je pisze: przy wyjętym rozruszniku sprawdzić napięcie w przewodzie ze stacyjki?
możesz



sokol27je
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 18:50

ABS przy odpalaniu / problem z instalacja

Post autor: sokol27je » śr mar 09, 2016 10:11

kontrolka ABS zapala się nawet bez rozrusznika w pojeździe, a z rozrusznikiem spadek napięcia do 10.5 podczas odpalania(oczywiście ABS tez się zapala)...
Nie wiem o co chodzi raz kreci dobrze raz zle za drugim podejściem do odpalania zazwyczaj lepiej kreci... a może być tak że na sucho ładnie kreci rozrusznik a w pojeździe słabo lub się przywiesza?

PS po rozebraniu i złożeniu rozrusznika dwa dni chodził dobrze dziś rano już znowu marudził :grin:



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

ABS przy odpalaniu / problem z instalacja

Post autor: owcy2 » ndz mar 20, 2016 22:55

Wyjmij rozrusznik, wymień tulejki, uszczelniacz i szczotkotrzymacz, do tego wyczyść solidnie i z umiarem nasmaruj i będzie ok. Porada była na forum :bajer: Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości