Grzanie foteli i wyświetlacz

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Maciek94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 13, 2016 07:43

Grzanie foteli i wyświetlacz

Post autor: Maciek94 » czw mar 17, 2016 22:13

Witam.
Mam problem z moim nowo nabytym golfikiem 4 1.9TDI 101PS... otóż nie działa podgrzewanie foteli i nie wiem jak to sprawdzić, co może być winne?

Druga sprawa to pixele wyświetlacza w liczniku :/ zapewne wiecie o co chodzi i samodzielna naprawa nie wchodzi chyba w grę, więc chciałbym abyście koledzy doradzili mi gdzie mogą mi wymienić bądź naprawić taki wyświetlacz na Opolszczyźnie. Drażni jak nie widzę ile pali :)

Z góry dziękuję, pozdrawiam :)

Maciek



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Grzanie foteli i wyświetlacz

Post autor: chris2611 » pt mar 18, 2016 17:19

Maciek94 pisze:Witam.
Mam problem z moim nowo nabytym golfikiem 4 1.9TDI 101PS... otóż nie działa podgrzewanie foteli i nie wiem jak to sprawdzić, co może być winne?

Druga sprawa to pixele wyświetlacza w liczniku :/ zapewne wiecie o co chodzi i samodzielna naprawa nie wchodzi chyba w grę, więc chciałbym abyście koledzy doradzili mi gdzie mogą mi wymienić bądź naprawić taki wyświetlacz na Opolszczyźnie. Drażni jak nie widzę ile pali :)

Z góry dziękuję, pozdrawiam :)

Maciek
Maciej
Zanim wrzuca Twój temat do zsypu podpowiem żebyś użył wyszukiwarki Google i wpisał brak grzania foteli golf forum i wyskoczy pewnie z 10 pozycji..
Co do drugiego pytania to bardziej dział regionalny.
Pozdrawiam

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów



Maciek94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 13, 2016 07:43

Grzanie foteli i wyświetlacz

Post autor: Maciek94 » pt mar 18, 2016 21:00

Tak tylko że na googlach nie znalazłem nic co by mi pomogło dlatego pytam tu na forum ...



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Grzanie foteli i wyświetlacz

Post autor: chris2611 » pt mar 18, 2016 23:51

Maciek94 pisze:Tak tylko że na googlach nie znalazłem nic co by mi pomogło dlatego pytam tu na forum ...
Zrobię to za Ciebie:

viewtopic.php?t=78806" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?t=68357&highlight=fotele" onclick="window.open(this.href);return false;
vi...p=827730#827730" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?t=68357" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli powyższe nie pomoże to proszę poniżej opis z forum od kolegów z Passata:

Po pierwsze wyciagnij regulator temperatury (wlacznik) z konsoli i sprawdz czy cala jest mata, tzn czy pomiedzy zaciskami 2 i 6 jest rezystancja rzedu 4 Ohm, jesli jest taka wartosc to mata jest cala, jak nie czeka Ciebie rozbieranie siedzenia i naprawa maty.
Po drugie na zaciski 4 i 5 w polaczeniu z masa musi byc 12V, ze wzgledu na to ze siedzenie pasazera Ci grzeje, a oba regulatory sa "zmostkowane" wiec ten element mozna od razu wyeliminowac, ale tak dla informacji
Po trzecie sprawdz czy pomiedzy zaciskami 2 i 6 jest napiecie 12V (po wlaczeniu regulatora np na pozycje 5), jesli jest to znaczy ze czujnik temperaturu umieszczony w siedzeniu jest caly, jesli nie to prawdopodobnie ulamal c sie cienki przewod do ktorego podlaczony jest opisywany wyzej czujnik.
Najlepiej bedzie jak rozbierzesz sobie siedzenie i zdejmiesz pokrowiec, roboty nie ma duzo a ulatwi kontrole.
Po zdjeciu pokrowca zobaczysz mate, a na srodku siedzenia masz taki maly (srednicy okolo 5mm) krazek z dolutowanymi cienkimi przewodami czujnik temperatury.
Co do naprawy maty to nie ma duzo problemow, po prostu wizualnie postaraj sie znalezc ewentualnie przepalony przewod i go po prostu polacz i polutuj najlepiej. Najczesciej przyczyna przerwy jest samo polaczenie grubego przewodu zasilajacego z pod siedzenia z sama mata (polaczenia w miejscu polaczenia siedziska z oparciem, na siedzisku masz polaczenie maty siedziska i czujnika, a w oparciu masz polaczenie maty oparcia).
Ogolnie calosc polaczona jest w szereg, tzn mata siedziska jest razem z oparciem, wiec musisz zamknac caly obieg maty, tak zeby w przelaczniku byla rezystancja rzedu 4Ohm.
Aha jeszcze co do czujnika tego w siedzeniu, jesli ulamany jest przewod do tego czujnika, spokojnie mozna go zastapic innym przewodem, tylko w miare gietkim i w miare cienkim, zeby zmiejszyc jego rezystancje, gdyz przy duzym przekroju tego przewodu bedzie objaw taki ze powoli bedzie grzala sie mata.

Mysle ze powinno to wystarczy, jest to sprawa banalnie prosta tylko troche zabawy jest ale bez problemu mozna samemu to zrobic.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości