GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mundek1245
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob maja 30, 2009 14:40
Lokalizacja: Ścinawka Dolna
Kontakt:

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: mundek1245 » śr lip 06, 2011 14:40

Witam. Mam golfa IV z roku 2000 i mam taki mały problem, nie działa mi otwieranie/zamykanie auta z pilota oryginalnego w kluczyku. Nie działa to wszystko od momentu gdy kupiłem auto, dałem pilot do naprawy, okazało się ze jest z nim wszystko w porządku, daje sygnał prawidłowy, problem tkwi w aucie. Próbowałem na wszelkie sposoby kodować pilota lecz nie powiodło sie to. Wie ktoś w czym tkwi problem i gdzie mogę znaleźć sterownik centralnego zamka? z góry dzieki za pomoc.


Mundek

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: rafxxx » śr lip 06, 2011 16:39

a masz drugi kluczyk "zapasowy" ( jaki on jest ? z mozliwosica otwierania z kluczyka, np. typu scyzoryk) czy tylko poprzez zamek drzwi

Rozumiem ze ten glowny kluczyk to jest typu scyzoryk taki jak tu np. http://allegro.pl/kluczyk-klucz-kluczyk ... 58614.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jesli chodzi o wszystkie sposoby kodowania to probowales taki:
włożyć do zamka mechanicznie pasujący kluczyk;
– włączyć zapłon;
– zablokować mechanicznie samochód nowym (do przyuczenia) kluczykiem (np. na drzwiach kierowcy) i nacisnąć przycisk na kluczyku;
– po przerwie trwającej dłużej niż 1 sekundę nacisnąć drugi raz przycisk na kluczyku;
– czynność dopasowywania jest zakończona i zostaje potwierdzona sygnałem dźwiękowym samochodu.

jak to ci sie nie uda to dopiero zacznij od grzebania w sterowniku



mundek1245
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob maja 30, 2009 14:40
Lokalizacja: Ścinawka Dolna
Kontakt:

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: mundek1245 » śr lip 06, 2011 19:01

Mój orginalny kluczyk jest zwykły, ma dwa guziki, zapasowy jest zwykłym kluczykiem bez żadnego guzika, ale również próbowałem ten sposób, i nic nie pomogło, a może mi ktoś powiedzieć gdzie znajde ten sterownik?


Mundek

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: rafxxx » śr lip 06, 2011 23:57

za to odpowiedzialny jest modul komfortu taki jak tutaj: http://allegro.pl/modul-komfortu-vw-gol ... 44759.html" onclick="window.open(this.href);return false; powinien sie znajdowac pod kierownica o ile sie nie myle ,ale pewny nie jestem

masz elektryczne szyby? jest tak to zrob taki test zostaw otwarta szyba wloz kluczyk do zamka i przytrzymaj zamykanie i zobacz czy sie zamknie jesli tak tzn ze masz modul komfortu z domykaniem szyb taki jak na aukcji powyzej na 2 wtyczki, jesli nie dziala domykanie to zapewne bedziesz mial modul na jedna wtyczke



mundek1245
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob maja 30, 2009 14:40
Lokalizacja: Ścinawka Dolna
Kontakt:

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: mundek1245 » czw lip 07, 2011 09:50

Właśnie jak szukałem tego sterownika to znalazłem ten moduł i mam z dwiema wtyczkami. Rozebrałem go i nic tam nie widac, nie ma oberwanych lutów.Czy jak wymienię moduł konfortu to bedzie po problemie czy wystarczyło by zawieźć auto do kolesia który regeneruje takie moduły za 150zl i daje na to gwarancje? A może wiesz co tam może się psuć żeby wymienić samemu?


Mundek

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: rafxxx » czw lip 07, 2011 14:15

prawda jest taka ze nie wiadomo czy to dokonca modul poszedl czy moze jednak wina kluczyka bo mowisz z enie dziala ci od poczatku odkad go masz i mozliwe ze modul jest calkowicie sprawny a kluczyk ktory posiadasz ma czestotliwosc nie zgodna z modulem i syngal moze byc wysylany ale twoj modul go nie odbiera



mundek1245
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob maja 30, 2009 14:40
Lokalizacja: Ścinawka Dolna
Kontakt:

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: mundek1245 » czw lip 07, 2011 15:50

A możesz poradzić mi co z tym zrobić? Auto mam od roku, nigdy mi to nie przeszkadzało, ale zaczeły mi się zacinać zamki i chciałbym zrobić ten centralny z pilota i dlatego byłem u kolesia kótry dorabia kluczyki, wymienił mi baterie, poogladał go w środku i powiedział ze jest wszystko ok i daje sygnał prawidłowy.


Mundek

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: rafxxx » czw lip 07, 2011 19:33

wiem ze wchodzisz vagiem do modulu komfortu i tam ci pokaze na jakiej czestotliwosci dziala kluczyk ( chyba basic setting 004 albo 007 grupa - szczerze nie wiem, strzelam), a potem rozbierasz swoj i bedzie tam napisane np 433MHz czy cos takiego( ale musisz go rozkrecic) zawsze mozesz zadzwonic do serwisu podac nr VIN i nr komfortu i poprosic o to zeby powiedzieli jaka czestotliwosc obsuluguje twoj modul komfortu



mundek1245
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob maja 30, 2009 14:40
Lokalizacja: Ścinawka Dolna
Kontakt:

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: mundek1245 » pt lip 08, 2011 10:24

Dzięki za odpowiedz. Będę musiał sie chyba z tym udac do jakiegos specjalisty, ja juz opadłem z sił.


Mundek

Awatar użytkownika
eFIeLiPeO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 438
Rejestracja: sob lip 10, 2010 22:53
Lokalizacja: SkÓrCz

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: eFIeLiPeO » ndz lip 31, 2011 21:15

witam. u mnie tez sie sypie centralka. zamyka wszystkie drzwi po czym sam otwiera drzwi pasazera za kierowca... po tym zdarzeniu zaczal mi dzialac brzeczyk wlaczonych swiatel-> mikrostyk... ja bede patroszyl drzwi w celu znalezienia zimnych lutow...moze u ciebie tez tak byc.


MK IV by eFIeLIPeo powolutku do przodu...
viewtopic.php?f=89&t=370827&p=5431527#p5431527
Obrazek

Ciężki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob maja 24, 2014 17:53
Lokalizacja: Radom

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: Ciężki » pt gru 11, 2015 16:22

Odświeżę trochę temat, mam podobną sytuację, dwa kluczyki scyzoryki (golf 98r 5d) pilot nie reaguje, zamykając od środka auto zamyka sie z centralnego, wkładki zamków dałem dzisiaj do naprawy bo oba były zacięte, ale zamykając od zewnątrz śrubokrętem, zamknął się i mrugnął kierunkami, podmieniłem moduł komfortu na taki sam (oznaczenia), znowu programowanie pilotów, nic żadnej reakcji, czyta kluczyki, programują się bo był sygnał klaksonem, jest jeszcze w układzie coś po między modułem komfortu a zamkiem w drzwiach? Bo rozumiem że kluczyk wysyła sygnał bezpośrednio do modułu?



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: ciarek15 » śr lut 24, 2016 14:50

mundek1245 pisze:Dzięki za odpowiedz. Będę musiał sie chyba z tym udac do jakiegos specjalisty, ja juz opadłem z sił.
Podaj numery z modułu komfortu, oraz numery z pilota (wyciąga się go, i mamy dwie osobne części... grot i pilot) wtedy porównamy czyten pilot współpracuje z Twoim modułem komfortu.



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: Zero_Gravity » wt mar 01, 2016 21:22

Podłączę się pod temat :)

Moduł komfortu (po przekręceniu kluczyka domykają się elektryczne szyby, jak i logicznie się opuszczają)
Controller: 1J0 959 799 N
Component: 4H Zentral-SG Komf. 0002
Scyzoryk: HL0 1J0 959 753A 433MHz

Problem jest taki. Przestało mi działać zamykanie i otwieranie auta z pilota. Mogę teraz tylko po przekręceniu kluczyka otworzyć. Tak samoczynnie przestało to działać. Sprawdzałem baterie w pilocie i mają po 3V każda (2 sztuki). Co może być przyczyną? Zaczęło się to dziać po sprawdzaniu błędów VAG'iem :/ Pojechałem do znajomego mechanika, ma porządny sprzęt do sprawdzania błędów i nic nie wykazało :/



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: ciarek15 » wt mar 01, 2016 23:36

Może po prostu podczas "grzebania" w programie pilot został wyzerowany z modułu komfortu. Jeszcze raz odpal Vaga i spróbuj od nowa zakodować pilot.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości