Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Post autor: bianco90 » wt lut 09, 2016 21:00

Hej, dziś zauważyłem, że nie działają mi oba tylne światła mijania. Od paru dni nie świeciło tylko jedno, lewe, a dziś zauważyłem, że nie świeci się żadne. Sprawdziłem więc pozostałe światła i bilans jest taki:

Przód:
- działa wszystko

Tył:
- działają tylko światła stopu i kierunkowskazy

Żarówki nie są przepalone. Przy sprawdzaniu lewych tylnych świateł natrafiłem na jakiś luźno wiszący kabel z dwiema wtyczkami - może się od czegoś odpiął? Szukałem, gdzie by go wpiąć, ale nic nie znalazłem. On ma tak wisieć? Poniżej wrzucam zdjęcia (przepraszam za słabą jakość, jutro mogę wrzucić w lepszej). Aha, postojowe nie działają w tym sposobie z wyjętym kluczykiem i włączonym kierunkowskazem.

Obrazek

Obrazek

Czy wiecie, co mogło się zepsuć? Dziękuję za pomoc.



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Post autor: Eyk88 » wt lut 09, 2016 21:19

Przeczyść styki, sprawdź napięcia przy włączonych światłach gdzie zanikają i będziesz wiedział co się stało.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Post autor: Qto » wt lut 09, 2016 23:27

bianco90 pisze:nie działają mi oba tylne światła mijania
z tyłu nie ma świateł mijania :bajer: Przednie odpowiedniki tych świateł działają ? - przekręć włącznik świateł o jedną pozycję w prawo i sprawdź - nie chodzi o światła mijania!

pozostają światła cofania i przeciwmgielne...
Bezpieczniki sprawdzone?
W przypadku pierwszych świateł pozostaje czujnik na skrzyni biegów do sprawdzenia a drugich - włącznik świateł

Gdzie idą kable z tej wtyczki? Nie wygląda mi to na fabryczne rozwiązanie...chociaż wtyczka raczej oryginalna VW



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Post autor: bianco90 » pn lut 15, 2016 00:14

Sprawa rozwiązana - żarówki jednak okazały się przepalone. Mam nauczkę, więcej nie będę takich rzeczy sprawdzał po ciemku.

Zauważyłem za to kolejny problem - brak oświetlenia rejestracji. Co ciekawe, nie mam ani żarówek, ani żadnych kabli, do których mógłbym wpiąć nowe (a przynajmniej nic nie wyczuwam, szukając w tych otworach). Pytanie: warto próbować zdjąć zderzak i poszukać tych przewodów, ewentualnie samemu założyć nową instalację? To łatwe (zrobienie instalacji) czy lepiej podjechać do elektryka?



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Post autor: Eyk88 » pn lut 15, 2016 18:25

Poszukaj, muszą być. Chociaż pozostałości.



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Post autor: bianco90 » pn lut 15, 2016 19:04

Trochę poczytałem i chciałbym się upewnić:

1. Zdejmuję tylne lampy,
2. Zdejmuję nadkola,
3. Zdejmuję zderzak i wtedy widzę, czy jest instalacja.

Zgadza się?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Post autor: Qto » pn lut 15, 2016 19:43

nadkoli nie zdejmujesz tylko odkręcasz wkręty które są od tamtej strony i trzymają zderzak



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Post autor: bianco90 » wt maja 03, 2016 10:29

Dobra, kupiłem światełka rejestracji i te kable widoczne w pierwszym poście okazały się być właśnie od nich. Problem w tym, że przewody są wyciągnięte ze zderzaka i znajdują się przy lewej tylnej lampie (tej od strony kierowcy). Czy da radę "na czuja" wepchać te kable z powrotem w zderzak, tak aby doszły aż do otworów na światełka, bez zdejmowania zderzaka? Żeby oszczędzić sobie roboty ;)



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Tylne światła (wszystkie oprócz stopu i kier.) nie działają

Post autor: bianco90 » wt maja 03, 2016 16:18

Pokombinowałem i udało się. Gdyby ktoś miał taki sam problem: wystarczy włożyć miarę zwijaną w otwór na lampkę oświetlającą rejestrację i poprowadzić ją tak, aby koniec wyszedł przez otwór znajdujący się pod tylnymi lampami od strony kierowcy. Wystarczy chwilę popróbować i na pewno wyjdzie. Potem przywiązujemy kable oświetlenia do końcówki miarki i powoli ją wyciągamy, doprowadzając przewody aż do rejestracji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości