Problem z elektryką.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ramziu9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 01, 2016 19:28

Problem z elektryką.

Post autor: Ramziu9 » pn lut 01, 2016 19:46

Witam, posiadam VW Vento 1.9 TDI z 96 i dzisiaj spotkałem się z dziwnym zjawiskiem.
Otóż chciałem zmienić radio więc odpiąłem kostki od starego a następnie podpiąłem pod nowe kiedy włożyłem w deskę i włożyłem kluczyk do stacyjki - żadnej reakcji. Zazwyczaj radio powinno pracować i się włączyć no ale nic z tego. Powoli przekręciłem kluczyk na ten pierwszy stopień ( dokładnie nie wiem ) i radio się włączyło, włożyłem płytę z muzyką i było dobrze, więc chciałem wrócić do domu no ale kiedy przekręciłem na zapłon wyłączyło się a następnie kiedy odpaliłem silnik... i tu się zaczyna cała przygoda.
Włączyłem światła i zaczęły piszczeć tak jak bym wysiadł z samochodu na wyłączonym silniku i zapomniał o światłach więc wyłączyłem i na nowo odpaliłem i dalej to samo. Postawiłem odłączyć akumulator odłączyłem i podłączyłem na nowo i było okej ze światłami ale radio dalej zero reakcji. No trudno może przewód się przerwał i trza będzie zlutować ( I fakt faktem był przerwany jeden z nich ). No ale to nie koniec problemów, jadąc do domu nagle wskazówka od prędkości zaczęła wariować latała od góry do dołu, szyby w przednich drzwiach są elektryczne i nie działają nie opuszczają się nawet, a kiedy cofałem nie świeciła mi się nawet biała lampa. :banghead:
Sprawdzałem bezpieczniki po kolei je wyciągając i wszystkie są w porządku.
Jakieś porady co to może być ?
Zwarcie ?



kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Problem z elektryką.

Post autor: kawowy19 » wt lut 02, 2016 00:54

Próbowałeś odłączyć radio i zobaczyć jak będzie bez niego?
A może kostka w stacyjce umiera



Ramziu9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 01, 2016 19:28

Problem z elektryką.

Post autor: Ramziu9 » wt lut 02, 2016 13:53

Odłączyłem radio i same kable wystają. Mój znajomy mówił, że mógł komputer oberwać ale trochę w to wątpię. Na innych forach przeczytałem, że bezpieczniki. Wiem jaki jest do lamp cofania ale nie wiem jaki jest do przednich szyb. Choć jak sprawdzałem było okej ale w sumie mogłem przeoczyć.



Awatar użytkownika
tzsherman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: sob lis 22, 2014 21:05
Lokalizacja: RBR

Problem z elektryką.

Post autor: tzsherman » sob lut 13, 2016 22:36

Jeśli chodzi o samo radio, to sprawdź czy nie jest przypadkiem jak w moim - w instrukcji jest napisane, żeby w przypadku VW/Audi zamienić kabel pamięci z kablem załączającym.
Jeśli chodzi o resztę to sprawdź czy przy klemie od +12 wszystko jest dokręcone jak powinno. Kiedyś jakimś cudem poluzowała mi się nakrętka trzymająca kabel idący od klemy do przodu auta, przez co wszystko wariowało. Może u Ciebie jest podobny przypadek.


Obrazek

Ramziu9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 01, 2016 19:28

Problem z elektryką.

Post autor: Ramziu9 » pt lut 19, 2016 08:38

Już wszystko działa, podjechałem do elektryka, który przylutował nową kostkę do radia. Jedyny problem to taki, że nie mogę wyłączyć radia jak wcześniej czyli wyjąć kluczyk ze stacyjki i tyle. Poszło zwarcie właśnie do stacyjki i muszę pamiętać by wyłączać radio zawsze gdy wysiadam.
Dodatkowo zmieniłem wszystkie bezpieczniki i żadnych problemów.
Temat do zamknięcia. :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości