Alarm sam się włącza

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Alarm sam się włącza

Post autor: bianco90 » sob sty 30, 2016 20:56

Cześć, mam od niedawna problem z VW Golfem 1.4, otóż czasem sam włącza się alarm. Dzieje się to na krótko po zamknięciu samochodu. Po wyłączeniu alarmu zdarza się, że włącza się ponownie, ale raczej tylko raz. Nie ma tak, że alarm włącza się przez całą noc. Alarm włącza się mimo tego, że go nie uzbrajam. Do tego nie ma sygnału dźwiękowego przy zapalonych światłach i otwartych drzwiach, światełko w drzwiach też się nie świeci.

Wiem, że w zamku bagażnika są przegniłe obwody, może to od tego? Dziwię się jednak, bo auto mam od listopada, a problem od 3 tygodni. Czy to możliwe, że elektryka zgniła w przeciągu dwóch miesięcy sama z siebie?

Zamierzam wymienić zamek, licząc, że rozwiąże to problem. Jednak chciałbym się upewnić, czy problem leży na pewno w nim, jeśli chodzi o ten włączający się alarm. Jakiś czas temu miałem auto podłączone do kompa, wyrzuciło kilka błędów. Może jakiś obeznany forumowicz będzie wiedział, że jednak usterka jest gdzie indziej?

Oto błędy:
- 17526
- 17606
- 16524
- 16946
- 18011
- 18058
- 18010

Jeśli trzeba, mogę je dodatkowo opisać. Trochę już poczytałem podobnych tematów i wiem, że może być problem z mikrostykami w drzwiach, ale przede wszystkim chciałbym najpierw rozwiązać problem alarmu, żeby nie wkurzać sąsiadów. A jeśli zajadę do elektryka, żeby zajął się wszystkimi błędami naraz, to się nie wypłacę :P



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Alarm sam się włącza

Post autor: G0 Karcio » sob sty 30, 2016 21:10

Miałem podobny przypadek tzn. zamki wszystkie poza klapa bagaznika byly OK, ale plyn spryskiwaczy ciekl do zamka i alarm sie zalaczal. Po wymianie zamka przeszlo, ale czy u Ciebie bedzei to samo?? Nie wiem. Odlacz moze ten kabelek co idzie do zamka i wtedy sprawdz czy alarm sie wlacza. Oswietlenie bagaznika masz??



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Alarm sam się włącza

Post autor: bianco90 » sob sty 30, 2016 21:34

Dobry pomysł z tym kabelkiem, jutro to zrobię. Światełko się świeci, ale z nim jest dziwna sprawa - na samym początku świeciło, potem przestało, a od niedawna znowu świeci :D A co do płynu, to przeszło mi to przez myśl, ale płyn bardzo szybko wypsikałem i od dawna nie uzupełniałem, więc nie wiem, czy to on jest winny. A ile zapłaciłeś za wymianę zamka?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Alarm sam się włącza

Post autor: G0 Karcio » sob sty 30, 2016 21:53

Raz czy dwa razy bylem na szrocie po zamek, kupilem go, ale niestety nie dzialalo na kazdym z nich, juz chcialem zaopatrzyc sie w instalacje, ktora idzie gumowa przelotka z karoserii do klapy, ale... bylem na szrocie po raz kolejny i cos potrzebowalem z bagaznika, otworzylem klape, patrze a tam swiatelko sie swiecilo wiec napewno instalacja i zamek byly dobre. Wzialem ze szrotu komplecik i okazalo sie, ze wczesnsiejsze zamki byly do kitu. Takze zamek chyba 3 dychy mnie uczynil plus tamte dwa to gdzies stowa a wymiana to sam to zrobilem. Zaopatrz sie w specjalna koncowke do odkrecenia zamka, bedzie ciezko, ja na szczescie cos takiego posiadalem. A w ogole to najpierw sprawdz zamek i tyle, na co narazac sie niepotrzebnie na koszta. Miernik w raczke i zmierz mikrostyk w zamku. Tam sa 3 piny. Aha...to,ze nie masz plynu to nie robi, moglo nawet popadac lub jak myles auto woda dostac sie do srodka. No i zamki w drzwiach tez do zrobienia.



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Alarm sam się włącza

Post autor: bianco90 » wt lut 09, 2016 21:01

Hej, wydaje mi się, że do wymiany jest zamek bagażnika - odłączyłem zamek centralny i zamykam go ręcznie i od tego czasu alarm się nie włącza. Jak będę bardziej przy kasie, to wymienię zamek, bo raczej sam bym sobie nie poradził. Dzięki za pomoc!



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Alarm sam się włącza

Post autor: G0 Karcio » wt lut 09, 2016 21:17

Jestesmy po to zeby pomagac a przynajmniej starac sie pomagac :D . Najlepiej sprawdz zamek, taniej wyjdzie, jesli jednak okaze sie, ze jednak nie on, po co na darmo pieniązki wydawac.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Alarm sam się włącza

Post autor: Qto » wt lut 09, 2016 23:44

bianco90 pisze:Alarm włącza się mimo tego, że go nie uzbrajam
w ogóle mowa o fabrycznym alarmie?
Zwykle brak uzbrojenia alarmu skutkuje nie włączaniem się go nawet jeśli jest ku temu powód - taka rola tej funkcji
bianco90 pisze:odłączyłem zamek centralny
coś więcej, jak to zrobiłeś? No i j.w. - centralny zamek fabryczny?

Co do błędów to nie widzę tam nic co mogłoby mieć związek z alarmem...chyba że masz alarm z własnym zasilaniem :chytry: Bo są błędy o spadkach napięcia...



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Alarm sam się włącza

Post autor: bianco90 » pn lut 15, 2016 00:11

Niestety nie wiem, czy alarm jest fabryczny.

A wyłączyłem go w ten sposób, że zdjąłem z klapy bagażnika plastikową osłonę i odłączyłem przewód (chyba z 2 kablami) od mechanizmu zamka.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Alarm sam się włącza

Post autor: Qto » pn lut 15, 2016 08:07

no to masz przyczynę - zamek bagażnika :bajer:



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Alarm sam się włącza

Post autor: bianco90 » pn lut 15, 2016 19:05

Zgadza się. Tylko zastanawiam się, czy po zamontowaniu nowego zamka kolejny nie zgnije, bo wydaje mi się, że bagażnik jest nieszczelny :/



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Alarm sam się włącza

Post autor: Qto » pn lut 15, 2016 19:18

no ja tego nie wiem...ale może plyn z tylnego sprysku cieknie?



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Alarm sam się włącza

Post autor: bianco90 » czw lut 25, 2016 23:06

Hmm coś przecieka, ale chyba nie ze spryskiwacza. Dziś alarm znowu się włączył dwa razy i miało to miejsce, gdy po zaparkowaniu auto odmarzało na słońcu - podejrzewam, że woda wleciała gdzieś pod osłonę w bagażniku, bo po otworzeniu bagażnika i zamknięciu alarm już się nie włączał - tak jakby ten ruch przemieścił krople wody w inne miejsce.

Pytanie - czy nie lepiej i taniej byłoby po prostu wymienić uszczelki w klapie bagażnika zamiast cały zamek? I czy po wymianie samego zamka nie będzie tak, że za jakiś czas znowu będą powstawać zwarcia przez jakieś nieszczelności?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Alarm sam się włącza

Post autor: G0 Karcio » czw lut 25, 2016 23:32

Lepiej moze i by bylo,ale czy taniej?? Moze przecieka Ci przez silniczek wycieraczki?? Tam tez jest mala uszczelka bodajze. Jak wymienisz sam zamek a nie zlikwidujesz przeciekow to napewno to sie predzej czy pozniej powtorzy.



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Alarm sam się włącza

Post autor: bianco90 » pt lut 26, 2016 01:15

Faktycznie, myślałem, że uszczelki są tańsze. :/ Da się sprawdzić, która konkretnie uszczelka nawala? I czy jakieś prowizoryczne sposoby typu silikon czy pianki uszczelniające dałyby radę, zamiast wymieniać całą uszczelkę?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 99 gości