Wskazówka temperatury - złe wskazania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Wskazówka temperatury - złe wskazania

Post autor: ciarek15 » sob sty 30, 2016 13:30

Witam. W swojej borze z 99r. mam problem ze wskazaniami temperatury cieczy chłodzącej. Wygląda to tak że bardzo szybko podnosi się pokazując 90*C już po ok 5 min po odpaleniu i pracy na postoju. Mając podłączonego w tym samym czasie VAGa z blokiem pomiarowym temperatury widzę że wzrost temperatury na komputerze nie pokrywa się ze wskazówką temperatury, w rzeczywistośći grzeje się znacznie wolniej niż widzę to na liczniku. Dodatkowo kiedy VAG pokazuje 92*C to wskazówka już pokazuje 110*C, a przy rzeczywistej temperaturze 95*C na blacie skala temperatury jest już zamknięta. W czasie jazdy wszystko ładnie pokazuje 90*C, tylko problem w tych rozbierznościach przy temperaturze powyżej bo trochę czuję się wystraszony jak widzę takie wskazania :) Spotkaliście się z czymś takim? Nie wiem czy ma to znaczenie, ale dodam że niedawno zmieniałem licznik na taki z pełnym fisem, ale nie potrafie powiedzieć czy na poprzednich było identycznie.



maly1970
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz sty 18, 2015 14:16

Wskazówka temperatury - złe wskazania

Post autor: maly1970 » sob sty 30, 2016 19:32

zmieniałeś licznik i bawiłeś się zawartością zapewne ,a nie taj jak powinno być,że po pinie dopisać.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wskazówka temperatury - złe wskazania

Post autor: grg474 » sob sty 30, 2016 21:37

maly1970 pisze:zmieniałeś licznik i bawiłeś się zawartością zapewne ,a nie taj jak powinno być,że po pinie dopisać.
wgrywał eprom innego licznika, ponieważ miał złe wskazania to jak kojarzę korygował - być może źle przepisane komórki.
Druga możliwość to czujnik temp. Bo on jest dwuczęściowy - jedna część dla silnika, druga dla licznika. Tak kojarzę, że pytałeś o Emision Workshop - może tu przyczyna, ze czujnik dla silnika źle wskazuje, więc masz nieprawidłowe dawki paliwa dla silnika :bajer:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

Wskazówka temperatury - złe wskazania

Post autor: ciarek15 » ndz sty 31, 2016 13:25

Zmieniłem licznik na 1j0 920 842 AX, lecz ciągle świecił mi błąd czujnika oleju (bo w mojej misce olejowej go nie było) i było to dość irytujące więc postanowiłem wgrać wsad od licznika z końcówką 420. Udało mi się zdobyć wsad od 1j0 920 840A (przynajmniej tak był podpisany i osoba od której go dostałem również twierdziła że powinien on być od tego licznika). Wsad wgrałem, immo zakodowałem ale na VAGu podczas łączenia się z licznikiem widziałem że to 1j0 920 840C, czyli w moim benzyniaku wyskalowanym do 260km/h by się nie sprawdziło, ale po jezdzie prównej wskazania prędkościomierza i obrotomierza były poprawne ponieważ prędkość przy danych obrotach pokrywała się z poprzednim licznikiem. Obrotomierz też wkręcał się do końca czyli do ok 6500 obr/min. Nie chciałem więc się bawić w przerabiabnie wsadu zostawiłem tak jak jest bo wydawało się ok... tylko te wskazania temperatury teraz są zdradliwe. Wydaje mi się że może jednak ktoś od kogo pochodził ten wsad przaerabiał jego strukturę. Czy da radę jakoś to sprawdzić po samym wsadzie czy wskazania temperatury są dobrze "wyskalowane"?

Oczywiście opcja czujnika uszkodzonego również jest możliwa, ale najpierw nie pchając się w koszty odrazu wolałbym wyeliminować opcję złej konfiguracji w epromie licznika

Co do napisu " Emision Workshop" na wyświetlaczu założyłem kolejny temat :) No i super jak by jednak okazało się że wymiana tego czujnika dwa problemy by wyeliminowała... czyli złe wskazania na liczniku i szarpanie samochodem wraz ze strzałami z tłumika.



Awatar użytkownika
PiotrekG87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lis 26, 2014 12:38
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Bora
Silnik: AKL

Wskazówka temperatury - złe wskazania

Post autor: PiotrekG87 » pn lut 01, 2016 16:48

Podeślij mi swój wsad to zmienię komórki odpowiedzialne za wskaźniki. Ostatnio wgrywałem do licznika 1J0920922A wsad od 1J0920820B i kopiowałem wszystkie cztery wskaźniki do nowego eepromu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości