Podczas hamowania silnik gaśnie.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

samuel428
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lis 27, 2014 16:04
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Podczas hamowania silnik gaśnie.

Post autor: samuel428 » wt lis 24, 2015 14:56

Witam forumowiczów,
od kilku dni borykam się z dość uporczywym i poniekąd niebezpiecznym problemem. Podczas hamowania (głównie podczas hamowania nagłego) niekiedy się zdarzy tak: obrotomierz skaka, obroty skakają, kontrolki na desce mrugają i w okolicach skrzynki z bezpiecznikami słychać takie jakby przełączanie i silnik potrafi zgasnąć. Dziś gdy jechałem do szkoły a było trochę ślisko, dojeżdżając do skrzyżowania rozpocząłem hamowanie z dość dużej odległości i działo się podobnie jak opisałem wyżej.
Samochód posiada ABS więc myślę że przekaźniki od ABSu szlag trafił i tak się dzieje.
Samochód posiada złącze ODB1, podłączyłem się kiedyś, gdy miałem podobny problem, błąd miałem tylko od sondy lambda (posiadam gaz) ale i tak dałem wyczyść błędy, dodatkowo zrobiłem test wyjść i na chwilę to działało bez problemu.
Jeżeli ktoś ma pomysł, albo się spotkał z podobnym problemem proszę o szybką odpowiedź, gdyż ta usterka jest dość niebezpieczna w jeździe.
Pozdrawiam


Pozdrawiam, Szymon.

GOLF III GT
1.8 90km ABS

samuel428
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lis 27, 2014 16:04
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Podczas hamowania silnik gaśnie.

Post autor: samuel428 » pt sty 29, 2016 14:36

Ponawiam zapytanie.
Dziś się dokładnie przysłuchałem, dźwięk ten dochodzi z okolic licznika, dźwigni kierunkowskazów i przełącznika świateł. Dźwięk to takie przełączanie, pstrykanie, co to może być? Stacyjka z tego powodu też była wymieniana i nic nie pomogło. Gaśnięcie pojawia się gdy mocniej przycisnę pedał hamulca, wtedy wskazówka obrotomierza "skacze"i silnik gaśnie, gdy zdążę puścić hamulec to nie zgaśnie całkowicie. Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Szymon.

GOLF III GT
1.8 90km ABS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości