Wymiana modułu komfortu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kv77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 06, 2016 19:26

Wymiana modułu komfortu

Post autor: kv77 » czw sty 21, 2016 23:37

Witam wszystkich.
Wymieniłem moduł komfortu 1J0959799Q na 1J0959799AH (chciałem dołożyć pilota).
Niestety po wymianie jest problem bo nowy moduł nie obsługuje elektrycznych lusterek które mam w samochodzie (nie steruje i nie składa). Wiem, że da się to uruchomić ale nie mogę naleźć informacji w jaki sposób.
Pojawił się również problem, że po wejściu do samochodu w module włącza się jakiś przekaźnik, który po ok. 30 sek. milknie (chyba jakiś błąd). Dodatkowo pojawiał się błąd 01134 Alarm Horn. Nie przypominam sobie jednak abym posiadał alarm w samochodzie a na starym module nie było tego błędu (zresztą nie było żadnego).
Proszę o informację jak to naprawić. Czy da się w jakiś sposób wczytać ustawienia oryginalnego modułu dokładając tylko sterowanie pilotem?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8848
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wymiana modułu komfortu

Post autor: marcin7x5 » pt sty 22, 2016 14:27

A przepisałeś kodowanie ze starego modułu? Może zadziała wówczas.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Wymiana modułu komfortu

Post autor: riccardoa » pt sty 22, 2016 15:29

.
kv77 pisze:Dodatkowo pojawiał się błąd 01134 Alarm Horn. Nie przypominam sobie jednak abym posiadał alarm w samochodzie a na starym module nie było tego błędu (zresztą nie było żadnego).
Moduł 1J0959799AH posiada fabryczny alarm, którego nie posiadał twój stary moduł, więc nie masz syreny i stąd błąd.



kv77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 06, 2016 19:26

Re: Wymiana modułu komfortu

Post autor: kv77 » pt sty 22, 2016 21:36

marcin7x5 pisze:A przepisałeś kodowanie ze starego modułu? Może zadziała wówczas.
Tak, przepisałem wartość z soft coding. W nowym było 04096 a przepisałem na 04097 ze starego. Co ciekawe wydawało się, że rzeczywiście pomogło bo przekaźnik już się nie odzywał i zaczęły chodzić lusterka. Niestety jak wsiadłem do samochodu po kilku godzinach to znowu zaczęło źle działać i dodatkowo pojawiły się nowe problemy bo przekaźnik włącza się w trakcie jazdy i zapala się oświetlenie wnętrza.
Na pewno wykluczam inne przyczyny poza modułem ponieważ po zmianie na "stary" wszystko jest ok. Dodatkowo podobne objawy miałem na pierwszym, który kupiłem. Ponieważ był z bory to myślałem, że to jest problem i wymieniłem. Obecny jest z tego samego 1.6 sr.
Z tego co dotychczas wyczytałem w temacie to kody które zmieniałem dotyczą sposobu otwierania auta. Czy w takim razie nie powinny być jednak inne, bo przecież funkcji które obsługuje moduł jest więcej.Nie wiem czy znalazłem dobre informację ale ponoć przy kodowaniu sumuję się wartości dla wszystkich funkcji?

Takie informację znalazłem na temat kodów które zmieniałem. Po zmianie rzeczywiście otwiera mi teraz wszystkie drzwi i to jedyne co po niej zostało i działa.
Wyposażenie samochodu ..... ................................... ..... nr kodu:
Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 04096
Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04097



kv77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 06, 2016 19:26

Re: Wymiana modułu komfortu

Post autor: kv77 » pt sty 22, 2016 21:50

riccardoa pisze:.
kv77 pisze:Dodatkowo pojawiał się błąd 01134 Alarm Horn. Nie przypominam sobie jednak abym posiadał alarm w samochodzie a na starym module nie było tego błędu (zresztą nie było żadnego).
Moduł 1J0959799AH posiada fabryczny alarm, którego nie posiadał twój stary moduł, więc nie masz syreny i stąd błąd.
Da się to jakoś rozwiązać np. wyłączyć VAG-iem albo dołożyć syrenę?
Czy ten błąd może powodować włączanie się przekaźnika?.
Ewentualnie czy nie jest z tym związany i można z tym żyć i o nim zapomnieć?.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Wymiana modułu komfortu

Post autor: riccardoa » sob sty 23, 2016 09:23

kv77 pisze:albo dołożyć syrenę?
Syrenę można dołożyć.



kv77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 06, 2016 19:26

Wymiana modułu komfortu

Post autor: kv77 » śr sty 27, 2016 19:06

Problem w końcu rozwiązany :okej:
Wygląda na to że chyba ten alarm w wersji AH powodował problemy. Wszystkie dostępne opcje w VAG-u których nie miałem w poprzednim module w tym wyłączyłem a alarmu niestety wyłączyć się nie da.
Dzisiaj zamontowałem moduł 1J0 959 799 J który od dotychczasowego Q różni się tylko obsługą pilota i wreszcie wszystko zagrało.
A co najważniejsze w końcu mogę otwierać auto pilotem :grin:.

Jakby ktoś potrzebował moduł 1J0 959 799 Q lub AH to mam na zbyciu.



Gregory88er
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 02, 2016 20:16

Wymiana modułu komfortu

Post autor: Gregory88er » sob wrz 03, 2016 17:14

Witam,
mam Golfa IV 1.9 TDI 74KW z 2002 roku. Jakiś czas temu posypała się seria usterek a mianowicie:

- drzwi kierowcy nie zamykały się z pilota
- samochód nie widział otwartych drzwi kierowcy
- nie działał alarm pozostawionych świateł
- zamykając samochód za pomocą kluczyka we wkładce drzwi zamykały się tylko drzwi kierowcy
- nie działało domykanie szyb z kluczyka w zamku
- brak jakiejkolwiek reakcji oświetlenia wnętrza na otwarcie którychkolwiek drzwi
- nie działają lampki po otwarciu lusterek na daszkach przeciwsłonecznych
- nie działają lampki na drzwiach
- nie grzeje lusterko lewe
- nie działa sterowanie lewego lusterka - wcześniej ustawiając przełącznik w pozycji L mogłem sterować lewym i prawym lustrem - teraz działa tylko prawe

Postanowiłem uporać się z usterkami i znalazłem info, że przyczyną są mikrostyki w zamku - typowa usterka modelu.

Wymieniłem zamek na nowy o tym samym oznaczeniu części i niektóre funkcje wróciły ale poniższe dalej są:
- drzwi kierowcy nie zamykają się z pilota
- brak jakiejkolwiek reakcji oświetlenia wnętrza na otwarcie którychkolwiek drzwi
- nie działają lampki po otwarciu lusterek na daszkach przeciwsłonecznych
- nie działają lampki na drzwiach
- nie grzeje lusterko lewe
- nie działa sterowanie lewego lusterka - wcześniej ustawiając przełącznik w pozycji L mogłem sterować lewym i prawym lustrem - teraz działa tylko prawe

Obstawiam moduł komfortu i tu chciałbym postawić pytania właściwe:

1. Czy możliwym jest, że uszkodzony zamek spowodował uszkodzenie modułu komfortu?
2. Czy może być tak, że opisane wyżej dysfunkcje powoduje jakiś błąd i skasowanie go rozwiąże problem?
3. Czy decydując się na wymianę modułu komfortu na inny o tym samym oznaczeniu części należy przeprowadzać kodowanie pilotów etc.

Podejrzewam, że odgrzewam po wielokroć wałkowane tematy, ale proszę o wyrozumiałość. Jestem nowy na forum więc sorry że piszę "TU" bo temat zbliżony.

Z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wymiana modułu komfortu

Post autor: grg474 » sob wrz 03, 2016 21:42

a szyba kierowcy działa?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana modułu komfortu

Post autor: Qto » sob wrz 03, 2016 22:50

brak oświetlenia pewnie jest związany z modułem...ale reszta niekoniecznie

1. nie
2. nie
3. kodowanie pilotów to niestety nie wszystko...jak trafisz komfort z anglika lub z wersji nadwoziowej gdzie jest inna klamka w bagażniku (sedan i variant mają elektryczną klamkę), to bez laptopa z protem COM się nie obejdzie



Gregory88er
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 02, 2016 20:16

Re: Wymiana modułu komfortu

Post autor: Gregory88er » ndz wrz 04, 2016 08:23

Ok dzięki. W takim razie pozostaje zlecić naprawę specjaliście.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka



Gregory88er
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 02, 2016 20:16

Wymiana modułu komfortu

Post autor: Gregory88er » pn wrz 05, 2016 09:42

Witam,
zanim zacznę szukać elektromechanika postanowiłem poszukać rozwiązania sam. Dziś podpiąłem auto pod kompa i wyszły takie błędy:

1331 Moduł sterujący drzwi kierowcy-J386
magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220
nieprawidłowy sygnał

943 Podgrzewanie lusterka lewego-Z4
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

935 Siłownik szyby prawy tył-V27
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

Pierwszy - bo pewnie odpiąłem przełączniki jak robiłem zamek

Drugi - uszkodzony stary zamek - już wymieniłem

Trzeci - lusterko nie grzeje i nie wiem z czym to związane - czy przerwa w instalcji czy uszkodzona mata grzewcza lusterka, nie działa też sterowanie

Czwarty - odpinałem kiedyś

Zrobiłem też testy wyjść modułu komfortu i przy oświetleniu wnętrza podczas testu nie wyskoczył żaden błąd a lampki nie świecą.

Czy jest opcja, że mogą to być zimne luty na module komfortu lub zaśniedziałe styki we wtyczkach?

Z góry dzięki za pomoc.



Gregory88er
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 02, 2016 20:16

Re: Wymiana modułu komfortu

Post autor: Gregory88er » sob wrz 10, 2016 13:52

Problem rozwiązany. Moduł okazał się sprawny. Część kabli była zmurszała. Wymieniono i po sprawie.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości