Podłączenie sterownika centralnego zamka..

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

spectrum89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 01, 2015 14:48

Podłączenie sterownika centralnego zamka..

Post autor: spectrum89 » czw sty 14, 2016 01:16

Witam,

Na wstępie zaznaczam, że jestem laikiem w tej dziedzinie.
Poosiadam Golfa 2 i miałem kiedyś działający centralny zamek (opcja otwierania auta z pilota) lecz centralka uległa uszkodzeniu przez zwarcie spowodowane pojawieniem się jakimś cudem wody w urządzeniu, tym samym pozbawiając mnie tej funkcjonalności. Obecnie wszystkie drzwi (3 sztuki) otwierają się i zamykają z poziomu kluczyka (siłownik tzw. Master jest w drzwiach kierowcy). Dokupiłem jednak sterownik, by móc jak dawniej korzystać z pilota zamiast kluczyka do zamykania/otwierania auta. Jednak nie mam pojęcia co muszę zrobić by go sprawnie podłączyć. Dodam tylko, że lewe drzwi (od strony kierowcy) posiadają siłownik Master i tylko nimi można otworzyć całe auto łącznie z bagażnikiem i w dodatku jest on na elektromagnesie, a siłownik w drzwiach pasażera jak również w bagażniku są pneumatyczne.
Czy jest ktoś w stanie pomoc mi przejść przez poprawny montaż tego sterownika i wprowadzi do mojego życia trochę wygody?
Poniżej schemat nowego sterownika.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

ObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
MarcinMadison
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: sob sie 20, 2011 00:03

Podłączenie sterownika centralnego zamka..

Post autor: MarcinMadison » czw sty 14, 2016 20:57

Skoro masz 2 pneumaty a 1 "elektryczny" (tak zrozumiałem) to wg schematu podłączasz mastera a wyjście na zwykłe siłownik podpinasz pod pompkę i powinno hulać
Z drugiej strony widzę coś odnośnie sterowania pneumatem, pompką, więc lepiej to wykorzystać, lecz ja nie za dobrze widzę co pisze... Dałbyś radę zeskanować? Tak na zdjęciach licha jakość tego schematu.

PS. Jeśli już instalacje miałeś pociągniętą pod sterownik wcześniej, to raczej wiesz co wykorzystane a dzięki temu łatwiej będzie wiedzieć gdzie wpiąć ;)


MK1 R32 aka BlackBeast in progress

spectrum89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 01, 2015 14:48

Re: Podłączenie sterownika centralnego zamka..

Post autor: spectrum89 » czw sty 14, 2016 22:00

Elektryczny to Master w drzwiach kierowcy, przekręcając kluczyk w drzwiach kierowcy otwierają się wszystkie w aucie i tylko w ten sposób. Bagażnik i drzwi pasażera są wyposażone w siłowniki pneumatyczne. Problem w tym, ze centralka był jak auto kupiłem i nie mam pojęcia o podłączeniu tego. Jeżeli podłączę nową centralkę pod istniejącą wtyczkę z połączeniami to czy nie uszkodzi się ta nowa centralka?
W załączniku skan instrukcji oraz mały wgląd na moje "okablowanie". Po kliknięciu zdjęcia pojawi się lepsza jakość.
Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości