Uszkadza bezpiecznik SC4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrek-0404
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: śr paź 23, 2013 22:11
Lokalizacja: Bstok

Uszkadza bezpiecznik SC4

Post autor: piotrek-0404 » wt sty 05, 2016 10:58

Cześć wszystkim.

Ostatnio mam problem z autem, mianowicie chodzi o to ze przypala mi bezpiecznik SC4 czyli pozycja 4 w uchwycie bezpieczników (posiada 5A). 3 razy stało mi się tak, że podczas pracy na wolnych obrotach po jakimś czasie gasi się niebieskie podswietlenie Climatronica (cyfry dalej pokazują jaka temperatura jest ustawiona i wszystkie przyciski działają) i nie działa jednocześnie nawiew mimo ustawienia trybu Auto czy nawiewu na szybę.. przestaje również działać lusterko fotochromatyczne oraz zapalniczka. Po wymianie tego bezpiecznika zaobserwowałem ze nie działa lewa strona spryskiwaczy (mam podgrzewane) czyli lewa dysza od kierowcy która pryska na lampę, oraz lewa dysza od kierowcy która pryska na szybę. Ktoś wie gdzie mogę szukać problemu? Podłączałem pod kompa i zadnego błędu nie pokazuje.
Auto Jetta 2.0 TFSI
Pozdrawiam!



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Uszkadza bezpiecznik SC4

Post autor: wanior » śr sty 06, 2016 19:12

jak nie pokazuje to schematy w rękę i zobacz co jest zasilane z tego bezpiecznika, jak mówisz że nie grzeją to sprawdź miernikiem grzałki bo to one może zwarcie robią.... Do spryskiwacza reflektora masz podgrzewacz i w dodatku osobny na lewą i prawą stronę wyślij mi foto bo nie widziałem jeszcze.?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Uszkadza bezpiecznik SC4

Post autor: grg474 » śr sty 06, 2016 23:03

SC-4
E16 -Schalter für Heizung und Heizleistung
G65 -Hochdruckgeber
J131 -Steuergerät für beheizbaren Fahrersitz
J132 -Steuergerät für beheizbaren Beifahrersitz
J255 -Steuergerät für Climatronic
K216 -Kontrollleuchte -2- für Stabilitätsprogramm
M17 -Lampe für Rückfahrlicht
E422 -Taster für Reifenkontrollanzeige


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości