Problem, moduł komfortu mk4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kacphinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 22, 2015 13:50

Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: kacphinio » wt gru 22, 2015 15:33

Cześć,
mam problem z nowo kupionym golfem 4 kombi z 2001 roku 1.9 tdi(90km), problem polega na tym że brakuję oświetlenia i sygnału głosowego zapalonych świateł gdy otworze drzwi kierowcy, jeszcze jest jeden problem gdy zamykam auto to klapa bagażnika się podnosi, ale nie da się jej otworzyć klapa jest(podniesiona) nie reaguję na przycisk otwierania, dopiero mogę otworzyć ją kluczykiem i wtedy podnieść, jeszcze zauważyłem że nie grzeją mi 2 lusterka(po włączeniu szyby tylnej cała szyba grzeje).

samochód stał u elektryka powiedział że z tymi mikrowłącznikami czy stykami wszystko okej, jeszcze powiem że jak otwieram klapę to światełka się zapalają a gdy zamykam to gasną więc z tym wszystko okej, wszystkie inne drzwi również prócz drzwi kierowcy.

jeszcze elektryk zauważył że moduł komfortu jest wymieniany(jest coś na nim napisane białym markerem po niemiecku) i śruby nie oryginalne. Możliwe że moduł jest od Hatchback'a to przez to klapa się podnosi i te inne rzeczy. Tato był w serwisie Vw i pytał o numer modułu do tego golfa i po numerze Vin mogą podać tylko numer części, powiedzieli że musi być z odpowiednim kodem wgranym od od kombi, ale tego nie ma na module tylko w komputerze.

możliwe że oryginalnego modułu nie mam, według serwisu to numer modułu to: 1C0 959 799 B taki właśnie mam w samochodzie, zamówiłem na allegro taki sam numer sprzedawca zapewniał mnie że jest od kombi, ale w tym w ogóle nie działa zamykanie z kluczyka to trzeba jakoś programować, od razu po podłączeniu innego modułu powinien działać kluczyk?



Krywan2494
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pn paź 08, 2012 14:18
Lokalizacja: warszawa
Auto: VW Golf IV TDI++, Octavia III Kombi.
Silnik: ATD

Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: Krywan2494 » wt gru 22, 2015 15:41

Jeśli chodzi o pilot to musisz go zaprogramować - porada z tego forum:

– włożyć do zamka mechanicznie pasujący kluczyk;
– włączyć zapłon;
– zablokować mechanicznie samochód nowym (do przyuczenia) kluczykiem (np. na drzwiach kierowcy) i nacisnąć przycisk na kluczyku;
– po przerwie trwającej dłużej niż 1 sekundę nacisnąć drugi raz przycisk na kluczyku;
– czynność dopasowywania jest zakończona i zostaje potwierdzona sygnałem dźwiękowym samochodu.



kacphinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 22, 2015 13:50

Re: Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: kacphinio » wt gru 22, 2015 18:56

w dwóch modułach występuję problem że gdy zamykam auto od środka guzikiem na drzwiach kierowcy to zamykają się wszystkie drzwi a od kierowcy wyskakuje na otwarty, z kolei jak zamykam zamkiem od zewnątrz kluczykiem to zamykają mi się tylko drzwi kierowcy z otwieraniem to samo, i zostaję problem tego że jak otwieram drzwi to nie świeci się oświetlenie wnętrza i nie brzęczy brzęczyk od świateł. Czyli może być problem w drzwiach, raczej ten sam błąd nie powtarzał by się w 2 modułach prawda?

do jednego modułu nie mogę nie wiem czemu zaprogramować pilota.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: grg474 » wt gru 22, 2015 19:22

kacphinio pisze:w dwóch modułach występuję problem że gdy zamykam auto od środka guzikiem na drzwiach kierowcy to zamykają się wszystkie drzwi a od kierowcy wyskakuje na otwarty, z kolei jak zamykam zamkiem od zewnątrz kluczykiem to zamykają mi się tylko drzwi kierowcy z otwieraniem to samo, i zostaję problem tego że jak otwieram drzwi to nie świeci się oświetlenie wnętrza i nie brzęczy brzęczyk od świateł. Czyli może być problem w drzwiach, raczej ten sam błąd nie powtarzał by się w 2 modułach prawda?
szukaj - mikrostyk zamka, zimne luty


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kacphinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 22, 2015 13:50

Re: Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: kacphinio » wt gru 22, 2015 20:42

wiecie może jaki powinien mieć numer modułu kombi? tzn te numerki mniejszcze pod "1C0 959 799B" końcówka np. S0003 czy S0004 lub S0001



kacphinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 22, 2015 13:50

Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: kacphinio » czw gru 31, 2015 15:48

okej, kupiłem nowy moduł 1C0 959 799B sprzedawca zapewniał że moduł jest od kombi, problem z klapą znikł, zaprogramowałem pilot metodą którą podał Krywan2494 wyżej, jest problem pilot normalnie się zaprogramowuje(zamyka,otwiera) zaryglowuje wszystkie drzwi wszystko jest niby okej, ale przychodzę po kilku godzinach chce otworzyć auto i pilot nie działa, tak jakby moduł go zapominał, dlaczego tak jest?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: grg474 » pt sty 01, 2016 11:17

możliwa wina pilota


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kacphinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 22, 2015 13:50

Re: Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: kacphinio » pt sty 01, 2016 21:21

grg474 pisze:możliwa wina pilota
pilot sprawny, dziś założyłem 3 moduł o tym samym numerze i jak na razie wszystko działa, zauważyłem też, że nie działa alarm(więc chyba go nie ma w module) jutro jeszcze spróbuje aktywować, i jeszcze jedno pytanko czy moduł odpowiada za podgrzewanie lusterek ponieważ w 3 modułach nie działają, możliwe że 2 maty są wypalone?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: grg474 » pt sty 01, 2016 23:07

kacphinio pisze: i jeszcze jedno pytanko czy moduł odpowiada za podgrzewanie lusterek ponieważ w 3 modułach nie działają, możliwe że 2 maty są wypalone?
zależy jaką masz wersję - lusterka mogą być załączane grzaniem tylnej szyby albo włącznikiem od regulacji położenia luster


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kacphinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 22, 2015 13:50

Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: kacphinio » pn sty 04, 2016 11:42

tak, wiem u mnie są załączane z tylną szybą, nawet w instrukcji mam napisane, sprawdzałem też na każej pozycji lusterek również nie działa, możliwe że 2 maty na raz się spaliły czy np w tym module tego nie ma w wyposażeniu?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Problem, moduł komfortu mk4

Post autor: riccardoa » pn sty 04, 2016 12:58

kacphinio pisze:możliwe że 2 maty na raz się spaliły
Skąd wiesz, że na raz? Mogły się spalić w jakimś odstępie czasu jedna od drugiej. Jest to jak najbardziej możliwe że obie są spalone.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 94 gości