świeci się kontrolka ESP, czujnik paliwa wskazuję zero

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kacphinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 22, 2015 13:50

świeci się kontrolka ESP, czujnik paliwa wskazuję zero

Post autor: kacphinio » czw gru 24, 2015 17:21

mam problem ze swoim golfem IV 2001rok 1.9 tdi 90km kombi, 1.cały czas mi się świeci kontrolka ESP na guzik esp nie reaguje, i jeszcze jeden problem to 2.wskaźnik paliwa wskazówka cały czas leży na 0 rezerwa się nie świeci, jeżdżę autem już ok. miesiąc cały czas tankuję do pełna i nic się nie zmienia.

mam jeszcze problem z modułem komfortu, ale to osobny temat, z tego co wiem to nie odpowiada on za esp i wskaźnik paliwa.

1.ESP, od czego mam zacząć sprawdzanie?

2.wskaźnik- wyjmowany był pływak(wyglądał jak nowy więc posprawdzaliśmy wszystko wyglądało na to że ok)złożyliśmy-wtyczkę tą która jest podłączona do pływaka zmostkowaliśmy i nic to nie daje wskaźnik leży na zero, więc myślę że problem jest przed samym pływakiem. z przewodami lub w liczniku, teraz pytanie od czego zacząć sprawdzanie, którędy idą te przewody od pływaka, jest możliwe że w liczniku coś się zepsuło?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

świeci się kontrolka ESP, czujnik paliwa wskazuję zero

Post autor: Qto » pt gru 25, 2015 16:56

1. diagnoza komputerowa
2. Nie zwierać pinów we wtyczce bo przy zwarciu wskazówka pokazuje 0...wpiąć rezystor 100 - 250 Ohm i zobaczyć czy wtedy wskazówka ruszy



kacphinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt gru 22, 2015 13:50

Re: świeci się kontrolka ESP, czujnik paliwa wskazuję zero

Post autor: kacphinio » pt gru 25, 2015 20:17

Qto pisze:1. diagnoza komputerowa
2. Nie zwierać pinów we wtyczce bo przy zwarciu wskazówka pokazuje 0...wpiąć rezystor 100 - 250 Ohm i zobaczyć czy wtedy wskazówka ruszy
1.tato był z tym esp u znajomego i komputer pokazał, że jakiś czujnik w kole do wymiany(dziś się o tym dowiedziałem)
2.ok podziałam z tym rezystorem


jakbym chciał sam podłączyć pod "vaga" to wystarczy taki kabel diagnostyczny za 30zł z allegro+laptop??, nigdy nie używałem takich rzeczy, a mam kilka problemów z golfem to może bym zamówił i sam zaczął zczytywać te błędy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości