Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek12454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 15:02

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: tomek12454 » śr lis 25, 2015 11:51

Witam. Problem dosyć powszechny - zamykam drzwi czy to z pilota czy od środka to wyskakuja mi dwa rygle z powrotem ( drzwi kierowcy i tylne prawe). Wyjąłem modół komfortu, nic specjalnego nie znalazłem w nim. Jednak zastanawia mnie jedna rzecz. Kiedy modół był odłączony, centralka działała (nie wiem czy to normalne, czy tam coś jest dostawiane) a rygle przestały wyskakiwać po zamknięciu autka. Wszystko działało prawidłowo. No ale wiadomo, bez modułu nie bardzo... :)
Domyślam się, że pozycja zamka odczytywana jest przez ten modół, a więc czy nie da się dać w nim jakiegoś mostka (lub przerwać sygnał) żeby to działało? Byłoby to tańsze, a w zasadzie bez kosztów.
Pozdrawiam!

PS. Błędy jakie widz komputerek:
00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)
27-00 - Implausible Signal
00931 - Locking Module for Central Locking: Rear Right (F223)
27-00 - Implausible Signal



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: Qto » śr lis 25, 2015 12:23

A nie prościej naprawić zamki?



tomek12454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 15:02

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: tomek12454 » śr lis 25, 2015 12:25

Próbowałem dostać się do tylniego z prawej strony to masakra... zeszło mi się ponad godzine zanim doszedłem tam, a zamka nawet na oczy nie widziałem, gdzieś tam daleko schowany... Ściemniało się już to zacząłem składać bo nie widziałem sensu. To się da czy nie da i jakie są tego skutki uboczne ?



tomek12454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 15:02

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: tomek12454 » śr gru 16, 2015 18:31

Serio nikt nic? Próbowałem dostać się kolejny raz do centralki w tylnich prawych drzwiach i bez skutku. Wyjąłem szybę, wszystkie plastiki a ona jest tak głęboko tam że nie miałem już pomysłu. Potrzebuję zrobić w tych dwóch drzwiach na stałe zamknięte drzwi ?(oszukać modół komfortu). Nie zależy mi na podświetleniu po otwarciu drzwi czy też buczyku przy nie zgaszonych światłąch. Jak to zrobić? Teraz troszkę zimno na dworze i nie chce się kombinować, iść po wiązkach kabelek po kabelku...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: wesol » śr gru 16, 2015 18:42

Ciezka spraw. Zrob to raz a pozadnie. Wyciagniecie zamkow to nei jakais wielki wyczyn. 10 minut i masz go juz wytarganego. Musisz sciagnac tapicerke. Pozniej sciagasz zaslepkeprzy klamce zewnetrznej tu gdzie wkladasz grot kluczyka. Odciagasz klamke i odpinasz taki cycek z linka.( tylo sobie wpeirw zaznacz polozenie robiac tapeciakiem kreske na tym cycku i tej raczce od boku tam od srodka. Odkrecasz srubki na splina cyba M6 jesli mnie pamiec nie myli by zamek juz sobie luzny byl. Potem od wewnatrz odpinasz kable i inne bezdety nie potrzebne i odkrecasz srubki na klucz 10. Odpinasz szybe przez takie otwory okragle a sama szybe przyklejasz na tasme by nie opadla na sam dół. Sicagasz ta blache z drzwi wlasnei z zamkiem i masz juz to co chciales. Pewnie jak wiekszosc ludzi na forum musisz przelutowac polaczenia w zamkach. Roboty masz na godzine na jedne drzwi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

tomek12454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 15:02

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: tomek12454 » śr gru 16, 2015 18:59

Zdjąłem tapicerkę i tę blachę co przykręcona jest na śrubki na kluczyk 8 a zamek jest tam gdzieś głęboko, jak go wyjąć..? Będzie Cieplej to może znów się wezmę. Choć nie ukrywam wolałbym zrobić to elektronicznie, zewrzeć lub odłączyć jakiś kabelek i tyle..



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: wesol » śr gru 16, 2015 19:56

Ta blache na te srubki wkoło to miales sciagnac razem z zamkiem.
Ogladnij sobie filmik: https://www.youtube.com/watch?v=ortb6EjdFyo


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

tomek12454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 15:02

Re: Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: tomek12454 » pt gru 18, 2015 17:02

Rozumiem, wszystko miałem na wierzchu tylko trzeba odpiąć linkę od zamka. Rzeczywiście długo to nie zajmuję. Nie wiem kiedy Tym się zajmę, ale postaram się może Na początku tygodnia, jeszcze przed świętami. Na pewno dam znać co i jak.Pozdrawiam! Dziękuję za pomoc.



tomek12454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 15:02

Re: Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: tomek12454 » pt gru 18, 2015 17:59

Aaaa jeszcze jedno!! Zauważyłem, że w drzwiach tylnich, kiedy szybko i mocno wcisnę ręcznie rygiel, to po zamknięciu z pilota już on nie wraca. Ale muszę z robić to szybko, jak najmocniej wcisnąć. Kiedy te jedne drzwi są już zamknięte, zamykam auto pilotem i otwierają się jedynie od kierowcy drzwi. Nadal wina mikrostyku?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: Qto » sob gru 19, 2015 11:07

niekoniecznie mikrostyk, przyczyny mogą być różne...ale żadnej (oprócz przerwanych kabli w przelotce) nie ogarniesz bez wyciągania zamka
tomek12454 pisze:Choć nie ukrywam wolałbym zrobić to elektronicznie, zewrzeć lub odłączyć jakiś kabelek i tyle..
odłącz wtyczkę na słupku...
wesol pisze:Wyciagniecie zamkow to nei jakais wielki wyczyn. 10 minut i masz go juz wytarganego
z tyłu :chytry:



tomek12454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 15:02

Re: Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: tomek12454 » sob gru 19, 2015 18:24

Jak odłączę wtyczkę to mi wcale nie będzie działać zamek i prawdopodobnie szyby. Chcę oszukać moduł że niby drzwi są zamknięte



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: wesol » sob gru 19, 2015 21:37

noim zdaniem jesli czego snie pomlisz i nie popalisz elektorniki to bedzie dobrze a do tego w tym czasie juz 4 drzwi bys naprawil. Kombinujesz tylko niepotrzebnie. JA chyba w poniedzialem zabieram sie za wymiene dwumasy na jednomas w golfie z nudów i robic to bede na podjezdzie z kanalu i nie placzę.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: Qto » sob gru 19, 2015 23:33

tomek12454 pisze:Jak odłączę wtyczkę to mi wcale nie będzie działać zamek i prawdopodobnie szyby
ano tak, szyby też przestaną działać
tomek12454 pisze:Chcę oszukać moduł że niby drzwi są zamknięte
no to powodzenia, jak się uda to napisz jak ;) Do zamka z tyłu dochodzi 6 kabelków...jeden to sygnał fizycznego otwarcia drzwi, dwa zasilanie silnika - zostają 3 do kombinowania - może nic nie spalisz ;)

aaa...i nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edytuj"



tomek12454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 25, 2015 15:02

Re: Centralka Bora wyskakują 2 rygle po zamknięciu

Post autor: tomek12454 » ndz gru 20, 2015 10:27

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2265473.html" onclick="window.open(this.href);return false; Tutaj chyba ktoś zrobił to co ja chciałem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości