Wymieniony czujnik stopu, działał i przestał

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

OnlyTrue
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 13, 2014 09:07

Wymieniony czujnik stopu, działał i przestał

Post autor: OnlyTrue » śr gru 02, 2015 09:20

Witam
Od jakiegoś czas w moim Golfie IV 1.9 TDi 2002 r. Kombi borykam się z problemem czujnika stopu i brak świateł stopu.
Po wymianie czujnika stopu przez około tydzień czasu było wszystko ok, stopy działały ale nagle znów pojawił się brak świateł stopu i kontrolka świec żarowych znów mryga.
Znajomy który wymieniał mi czujnik, sprawdzał i czujnik stopu jest dobry, mówi że problem jest prawdopodobnie gdzieś w elektryce.

Zanim oddam auto do mechanika żeby zlokalizował mi tą usterkę chciałem spróbować sam znaleźć przyczynę, że znów nie ma tych stopów.
I tutaj zwracam się z prośbą do was, może miał ktoś doczynienia z tym czujnikiem, jego okablowaniem, bezpiecznikiem itp.
może moglibyście mi doradzić gdzie mógłbym szukać przyczyny, albo skąd i jakie napięcie powinno do tego czujnika dochodzić, może tam kawałek po kawałku doszedłbym gdzie zaczyna się problem.

Z góry dzięki za pomoc


/edit
Żeby ubiec pytania

Tak przeczytałem temat z forum odnośnie wymiany czujnika.
Czyszczenie styków w czujniku raczej nie zadziała w końcu to nowy (http://www.skodaczesci.pl/skoda-photo/1 ... 080004.JPG) no i przez około tydzien czasu było okej.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymieniony czujnik stopu, działał i przestał

Post autor: Haki » śr gru 02, 2015 18:47

Szukałbym przyczyny w samych lampach ... z czasem pseudo uszczelka piankowa parcieje i do lampy dostaje się woda i wilgoć ///

Skąd to wiem - mam takie auto , zresztą woda w lampach to nie tylko nasz problem ..
Miernik w łapska - jedna osoba naciska pedał a 2ga sprawdza czy dochodzi prąd na żarówkę ...
Jeśli nie = styki i wszystkie połączenia w płytce lampy do czyszczenia , to samo tyczy się gniazda żarówki ...

Opis bezpieczników znajdziesz na forum - możesz wymienić ten który odpowiada za światła stopu


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości