Centralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Centralny zamek

Post autor: maselek » sob lis 28, 2015 23:17

Mam taki problemik. Cos zlego sie stalo z zamkiem. Otwierając kluczykiem drzwi od kierowcy gdy kluczyk wraca do polozenia pionowego zamek znow sie zamyka (wszystkie drzwi) Przekrecajac kluczyk w prawo zamykaja sie wszystkie drzwi ale nie dziala dioda umieszczona przy "cycku" od zamka, przekrecam raz jeszcze i zaczyna mrygac. Ogolnie jest problem z otwarciem drzwi. Czy wogole centralny ma cos wspólnego z immo? Wyjmowalem zegary i nie wiem czy to moze miec cos wspolnego z centralnym. :banghead: A moze wkladka zamka sie popsula w zamku drzwi od kierowcy? Od pasazera dziala normalnie.



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Centralny zamek

Post autor: jan1966 » ndz lis 29, 2015 07:44

Zalej go jakims preparatem penetrującym albo odmrarzaczem do zamków może pomoże



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Centralny zamek

Post autor: maselek » ndz lis 29, 2015 09:14

Prawde mowiąc juz zalewalem, bylo WD40 i jakis smar w plynie. Nie wiele pomoglo :rozpacz: Moze wyjąć wkladke i obejrzec...heeelppp :rozpacz:

Hmm..... prubowalem wyjąć wkladke zamka ale odnioslem porazke, jakos mocno siedzi a ja nie wiem na ile moge sobie pozwolic wykrecic śrubke z boku drzwi pod zaslepką. Zalalem go WD40 i jest troche lepiej. Czasem jest tak ze otworze auto, wsiadam, zamykam drzwi, a w momencie startu rozrusznika zamykają sie wszystkie drzwi.... :shock: Dzien wczesniej majstrowalem troche przy zegarach, nie wiem czy moze miec to jakis wplyw ale chyba nie. W prawych drzwiach wszystko chodzi ok. Moze ktos cos podpowie?



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Centralny zamek

Post autor: Aligator30 » ndz lis 29, 2015 12:24

maselek, 6 lub 7 obr torx powinno wystarczyc ,a zegary nie maja nic wspolnego z zamkami



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny zamek

Post autor: Qto » ndz lis 29, 2015 12:34

maselek, nie pisz posta pod postem.
Śrubkę wykręca się do momentu poczucia oporu...
Aligator30 pisze:zegary nie maja nic wspolnego z zamkami
normalnie nie...ale podłącz licznik immo3 w aucie z komfortem 1J i doprowadź CAN z komfortlu do licznika - zobaczysz jakie będą cyrki :hmm:



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Centralny zamek

Post autor: maselek » ndz lis 29, 2015 13:22

Dziekuje bardzo za podpowiedzi i trafne uwagi. Postaram sie w wolnej chwili wyjąć wkladke i sprawdzic, dzis juz mi sie nie chce marznąć. Calego zamka zapewne nie bede wyjmował bo to sporo pracy z tego co wyczytalem, jesli bedzie trzeba zlece to mechanikowi. Jeszcze raz dziekuje Aligator30 i Qto. Pozdrowiam! :bajer:



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Centralny zamek

Post autor: maselek » śr gru 02, 2015 06:55

No i stało sie. Autko wczoraj odbylo jednodniową wizyte u mechanika w sprawie tego zamka. Wynik, jak to mechanior okreslil "popalone styki" i cos tam.... polutowal i wszystko gra jak nowe. Koszt naprawy-100 zł. :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 118 gości