Sterownik szyby elektrycznej GOLF4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

profesbond
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 20:36

Sterownik szyby elektrycznej GOLF4

Post autor: profesbond » sob lis 28, 2015 17:42

Witam,

Panowie od jakiegoś czasu nie działa mi elektryczna szyba od strony kierowcy. Nie wiem już co jest tego przyczyną. W module sterownika przy silniczku cyka tylko przekaźnik a silniczek ani drgnie. Rozebrałem całe te ustrojstwo oddzielając moduł i silniczek. Podłączyłem silniczek pod 12v i normalnie działa. Wszystko wskazuje na problem z modułem, ale kupiłem na allegro cały nowy komplet i jest ten sam objaw (cyka tlko przekaźnik a silnik nie rusza) czyżbym kupił złom czy problem nie leży w sterowniku i silniczku?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Sterownik szyby elektrycznej GOLF4

Post autor: grg474 » sob lis 28, 2015 17:55

profesbond pisze: czyżbym kupił złom czy problem nie leży w sterowniku i silniczku?
dokładnie - problem leży pewnikiem w podnośniku z linkami - jak chcesz sprawdzić to po odpięciu modułu silniczka przykręć spowrotem silniczek i puść na chwilę napięcie celem opuszczenia i podnoszenia szyby - tylko daj to na jakimś bezpieczniku 5A żeby go najwyżej upaliło a nie zepsuło silniczek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

profesbond
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 28, 2015 20:36

Sterownik szyby elektrycznej GOLF4

Post autor: profesbond » sob lis 28, 2015 19:05

tutaj ominąłem całkowicie temat podnośnika, zle dzieki za szybką reakcję :p. Silniczek wyjęty z mechanizmu aby sprawdzić co nie funkcjonuje z 'prądem' do niego. W module cyka przekaźnik i wychodzi na to,że nie przekazuje prądu do silniczka. Nie wiadomo czy to wina modułu czy jakiejś wiązki kabli.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości