Nie działa oświetlenie wewnątrz (żadne),centralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mondraker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 04, 2015 13:52

Nie działa oświetlenie wewnątrz (żadne),centralny zamek

Post autor: Mondraker » śr lis 04, 2015 14:45

Witam z góry sory za założenie nowego tematu choć jest ich dużo podobnych ale nie napotkałem się na taki jak mój.
Mianowicie ostatnio zabrałem się za naprawę światełka w podsufitce bo mam urwany ten suwak który decyduje czy ma się świecić jak są otwarte drzwi czy nie. tak ze zmieniłem ten suwak chciałem sprawdzić czy działa ale przypadkiem zrobiłem zwarcie i nie świeciło już żadne światło ani te w drzwiach po otwarciu ani w podsufitce te tak zwane do czytania. standardowa pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem bezpiecznik (14) i co się okazało ze ja go wgl nie mam. (zdj ) a wcześniej wszystko działało co mnie zdziwiło. co więcej chciałem później zamknąć auto bo zrobiło się już ciemno i zamek tez odmówił posłuszeństwa. Normalnie jak wkładałem kluczyk od strony kierowcy i przekręcałem to zamykał automatycznie wszystkie drzwi i było słychać te dwa kliknięcia i dioda obok rygla się mrugała. Teraz zamyka mi tylko drzwi kierowcy bez kliknięć i dioda tez nie świeci |
Nie mam pojęcia co może być zepsute dodam ze trochę czytałem na tym forum podobnych tematów sprawdzałem ta cała diodę zenera w drzwiach i tez jej nie znalazłem są tylko jakieś dwie śmiesznie skręcone wiązki kabli (zdj) a diody nie ma. Może to być tym całym mikrowłącznikiem ?? tyle ze jeśli on jest zepsuty to ten tzw brzeczek który uruchamia się gdy mamy włączone światła i otwarte drzwi nie daje sygnału o tyle u mnie on działa.

Nie wiem co z tym fantem zrobić czy oddać auto do jakiegoś dobrego elektryka czy poszukać jeszcze innej przyczyny

ObrazekObrazek



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

Nie działa oświetlenie wewnątrz (żadne),centralny zamek

Post autor: jan1966 » śr lis 04, 2015 15:33

Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki po kolei pod którys musi byc podłczone ktos cos namodził



Mondraker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 04, 2015 13:52

Nie działa oświetlenie wewnątrz (żadne),centralny zamek

Post autor: Mondraker » śr lis 04, 2015 15:45

wszystkie sprawdzałem już i to nie raz i nie znalazłem spalonego wszystkie sa dobre



Awatar użytkownika
pawel.GTI
Volkswagen FAN
Volkswagen FAN
Posty: 226
Rejestracja: śr wrz 15, 2010 13:31

Nie działa oświetlenie wewnątrz (żadne),centralny zamek

Post autor: pawel.GTI » śr lis 04, 2015 18:18

Ja bym proponował dobrać się do modułu komfortu. Być może coś się przypaliło na płytce , ewentualnie zimne luty. Blisko komfortu również znajdują się bezpieczniki , warto sprawdzić.



Mondraker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lis 04, 2015 13:52

Nie działa oświetlenie wewnątrz (żadne),centralny zamek

Post autor: Mondraker » czw lis 05, 2015 01:46

W sobote sie za to chwyce bo jednak troche czasu mi to pochlonie. Z tego co patrzylem to bede musial zdemontowac wszystkie plastik pod kierownica. Probowalem dostac sie kolo bezpiecznikow ale nie udalo sie



maksiu654
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:17
Lokalizacja: okolice wro

Nie działa oświetlenie wewnątrz (żadne),centralny zamek

Post autor: maksiu654 » czw lis 12, 2015 19:35

z tego co pamietam z modulu komfortu wychodzi czerwono-jakis kabel ktory jest polaczony z osmioma innymi w tym samym kolorze i to laczenie jestoryginalnie w zelusprawdz to polaczenie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości