Sterownik centralnego zamka problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: MrJohnRambo007 » ndz paź 25, 2015 13:38

Qto pisze:sprawdź czy dochodzi sygnał do miejsca gdzie się podłączyłeś., upewnij się, że wybrałeś prawidłowy kabel i czy nie ma przypadkiem sygnały że drzwi kierowcy są otwarte (fizyczne otwarcie drzwi lub uszkodzenie zamka, ewentualnie wiązki) - w tym wypadku powinna się świecić kopertówka na drzwiach, zakładając że jest sprawna.

Jak zamknę drzwi to lampka w drzwiach cały czas się świeci a drzwi mogę zamknąć z panelu drzwi
Lampka w drzwiach kierowcy cały czas świeci, a jak sprawdzić czy dochodzi sygnał. Drzwi mogę zamknąć jedynie z panelu drzwi

Jak sprawdzić sygnał czy dochodzi, lampka w drzwiach cały czas świeci. Drzwi jedynie mogę zamknąć z panelu



maniek198811
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 24, 2015 23:11

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: maniek198811 » ndz paź 25, 2015 13:57

ja rowniez mam problem pomocy blagam kupilem uniwersalny sterownik do mojego golfa w samochodzie mam modul komfortu ktory zamyka i otwiera zamki i szyby i tak po podlaczeniu zskupionego sterownika niby wszystka dzisla tylko jak zsmykam to zsmykajs mi sie szyby jak otwieram to otwiersja mi sie szyby ze sterownika do otwierania centralnego wychodza 4 kable zielony niebieski brazowy i bialy polaczylem to tak ze zielony z zulto niebieskim a niebieski z czerwono zultym i zostaly te dwa czyli bialy i brazowy a i wpielem sie w dzwi od kierowcy zaraz przy zsmku pomocy co zrobilem zle

czemu otwieraja sie tez szyby



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: wesol » ndz paź 25, 2015 14:49

cos namieszales Sprawdz tez czy ten uniwersalny steorwnik centralnego zamka podaje impuls tylko na ulamek sekundy( napewno nei wiekszy jak pol sekundy).
Ja bym sie wpiął w kale pod kolumna kierownicza tu przy przejsciu od słupka A


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: Qto » ndz paź 25, 2015 18:57

MrJohnRambo007, no to albo coś skopałeś na wiązce labo masz uszkodzony zamek...skoro lampka świeci tzn że sterownik widzi że drzwi kierowcy są otwarte - dlatego nie działa zamykanie



MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Re: Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: MrJohnRambo007 » ndz paź 25, 2015 20:32

Qto pisze:MrJohnRambo007, no to albo coś skopałeś na wiązce labo masz uszkodzony zamek...skoro lampka świeci tzn że sterownik widzi że drzwi kierowcy są otwarte - dlatego nie działa zamykanie
Drzwi z kluczyka nie mogę zamknąć, jedynie od środka przyciskiem z panelu.

To czemu drzwi mogę zamknąć z panelu, wkładka drzwi jest uszkodzona. Sterownik podłączyłem do kabla żółtego który wychodzi od panelu, oby dwa kable odpowiadające podłączyłem do żółtego, tylko do jednego włączyłem w szereg rezystor i wszystko działa. Czemu ta lampka cały czas świeci,



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: Qto » ndz paź 25, 2015 22:06

nie wiem co namieszałeś...podłącza się pomiędzy silniczek szyby a zamek a nie pod panel, nie daje się żadnych rezystorów



MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Re: Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: MrJohnRambo007 » pn paź 26, 2015 20:43

Qto pisze:nie wiem co namieszałeś...podłącza się pomiędzy silniczek szyby a zamek a nie pod panel, nie daje się żadnych rezystorów
Ale inaczej nie mogłem, ponieważ lampka w drzwiach cały czas świeci czyli odczytuje że drzwi są otwarte. Nie wiesz czemu lampka cały czas świeci, jakoś od miesiąca, pewnie bym musiał rozebrać całe drzwi



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: Qto » pn paź 26, 2015 21:19

to pewnie zamek skopany - pisałem



MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Re: Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: MrJohnRambo007 » pn paź 26, 2015 21:59

Qto pisze:to pewnie zamek skopany - pisałem
Ale jak zamek , chyba cały moduł, bo moduł jest odpowiedzialny za centralny zamek fabryczny



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: Qto » wt paź 27, 2015 01:22

nie centralny zamek, tylko zamek - w drzwiach...i to w tych co się światełko świeci



MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Re: Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: MrJohnRambo007 » wt paź 27, 2015 21:24

Qto pisze:nie centralny zamek, tylko zamek - w drzwiach...i to w tych co się światełko świeci
Ale drzwi całe będę musiał rozebrać, a da się naprawić ten zamek czy będzie trzeba nowy. A jak założę centralke na pilota to będzie świecić się ta dioda co jest przy drzwiach czy nie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: Qto » wt paź 27, 2015 21:33

poszukaj w FAQ tematów o mikrostykach...i jak o coś pytasz, to na końcu zdania stawiaj taki znaczek "?" - wtedy wiadomo, że jest to pytanie



MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: MrJohnRambo007 » wt paź 27, 2015 22:59

Qto dzięki za wszystkie odpowiedzi, jak byś mógł odpowiedz mi na ostatnie pytanie. Czy jak podłącze centralny zamek na pilota to ta dioda w drzwiach będzie mrugała czy nie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Sterownik centralnego zamka problem

Post autor: Qto » wt paź 27, 2015 23:57

jedno nie ma z drugim nic wspólnego



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości