Chrobot z silnika podczas rozruchu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemyslawk@vp.pl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pt gru 19, 2014 20:15

Chrobot z silnika podczas rozruchu

Post autor: przemyslawk@vp.pl » czw paź 22, 2015 14:38

Witam

Podczas odpalania silnika przekręceniu kluczyka czasami TYLKO po wilgotnej nocy - odwilży następuje problem z rozruchem silnika. Tzn odpala za pierwszym razem ale silnik sie trzęsie tak jakby nie miał siły odpalać. Po rozgrzani silnika lub w czasie ładnej pogody problemu tego nie ma. 2 lata temu wymieniłem rozrusznik, rom temu akumulator sprawdziłem ładowanie i wszystko jest ok. Akumulator ma oczko kontrolne i jest ok. Miałem problem jakis czas z klemami strasznie grzał sie plus ale wszystko poczyscilem i odpalal bez problemu.Teraz meczy sie podczas odpalania słychać chrobot jakby jakieś tryby sie tarly. Tylko z rana. Teraz odpalałem juz z 7 razy i za pierwszym razem bez problemu. 1,8 55kW 75km Vento. Wymieniłem tez palec rozdzielacza dziś.



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

Chrobot z silnika podczas rozruchu

Post autor: jpatryk125 » pt paź 23, 2015 17:29

przemyslawk@vp.pl pisze:Teraz meczy sie podczas odpalania słychać chrobot jakby jakieś tryby sie tarly.
Problemem jest rozrusznik, albo zębatka znajdująca się na kole zamachowym. W skrzyni biegów jest taki otwór rewizyjny na górze. Otwórz go i obracając silnikiem pooglądaj, czy zębatka na kole zamachowym jest cała tz., czy nie połamane są zęby.
Jeśli wszystko jest w porządku, to problem tkwi w samym rozruszniku.
przemyslawk@vp.pl pisze:czasami TYLKO po wilgotnej nocy - odwilży następuje problem z rozruchem silnika.
A kable wys. napięcia są dobre, nie popękane itp.?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości