Zepsuty czujnik poziomu paliwa - podmiana na inny?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
seefieber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 21:54
Lokalizacja: Kaszëbë

Zepsuty czujnik poziomu paliwa - podmiana na inny?

Post autor: seefieber » ndz paź 11, 2015 15:15

Witam
Posiadam audi 80 B4 1Z. Ostatnio zepsuł mi się czujnik poziomu paliwa (nie do odratowania). Nowego niestety już nie kupię, a z używanym też ciężko. Chciałem zapytać czy mogę zastosować czujnik z innego samochodu np z MKIV albo MKII (oczywiście trzeba będzie coś przerobić aby czujnik umocować, ale to nie będzie dla mnie żaden problem), chciałbym po prostu żeby wskaźnik działał poprawnie, wiem że każdy samochód ma inny bak, ale to tylko kwestia w dostosowania pływaka.
Głównie chciałbym wiedzieć czy inny czujnik niż dedykowany do tego samochodu zadziała???
Poniżej zdjęcia poglądowe mojego czujnika:

Obrazek

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zepsuty czujnik poziomu paliwa - podmiana na inny?

Post autor: Haki » ndz paź 11, 2015 15:28

seefieber, a co się dzieje ,że chcesz go wymienić ? Z tego co wiem jest kilka metod na reanimację :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
seefieber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 21:54
Lokalizacja: Kaszëbë

Zepsuty czujnik poziomu paliwa - podmiana na inny?

Post autor: seefieber » ndz paź 11, 2015 17:41

Wiesz co był jakiś nalot na płytce, przeczyściłem to papierem 2000 i płytka wygląda jak nowa. Zmontowałem i bez zmian. Rozebrałem jeszcze raz odgiąłem te dwie blaszki aby bardziej były dociśnięte na płytkę. Po złożeniu wskaźnik działał dwie godziny i dalej to samo (ogólnie kiedyś zdarzało się że wskaźnik chwilami działał normalnie, więc pewnie tym razem tez tak było). Rozebrałem ponownie - płytka wygląda ok, blaszki dotykają do płytki normalnie, a co nie działa to nie działa. Chyba w tej płytce coś siedzi, bo już nie wiem co innego mogłoby być. No chyba że coś z tymi stykami na blaszce które mają przesuwać się po płytce...
Dodam jeszcze że po zwarciu dwóch kabli w kostce do czujnika to wskazówka wskaźnika paliwa leci na maksa bez zastanowienia, więc obstawiam że to czujnik poziomu.



Awatar użytkownika
seefieber
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 21:54
Lokalizacja: Kaszëbë

Zepsuty czujnik poziomu paliwa - podmiana na inny?

Post autor: seefieber » śr paź 14, 2015 22:12

Temat umarł odnośnie zastosowania jakiegoś innego czujnika który by działał?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości