widac ale nie słychać... głosników

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Yokerman » wt wrz 15, 2015 23:58

Witam serdecznie
kilka dni temu nabyłem ładne i dobrze utrzymane Audi A4 B5, radio jakie było w aucie to jakieś stare JVC na CD, gdy wracałem autem zauważyłem że działają tylko przednie 4 głośniki w drzwiach i sadziłem że z tyłu nie ma żadnych... jednak na półce od strony bagażnika są dwa głośniki NOKIA co lepsze są podłączone a przy głośniku z lewej strony wisi luźna wtyczka z ok.6 kabelkami a w pobliżu nie ma żadnej (nawet niepasującej) wtyczki.
Co mogę Drodzy forumowicze zrobić/wykonać by popłynęła z powrotem energia w głośnikach by cieszyć się brzmieniem w mym aucie?
PS. czytałem kilka postów o niedziałających głośnikach lecz często była mowa o wzmacniaczach, lub o jakichś adapterach do głośników i tu rodzi się kolejne pytanie czy w moim aucie może być jakiś wzmacniacz? bo takie adapterki stosuje się w parze z subwooferami(a ja go nie mam raczej) i osobiście niezauważeniem nic takiego we wnękach bagażnika, czy nawet w pobliżu głośników :/
Bardzo proszę o pomoc i wsparcie
Pozdrawiam


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

Awatar użytkownika
ikaruzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw lut 06, 2014 14:20
Lokalizacja: Gliwice

Re: widac ale nie słychać... głosników

Post autor: ikaruzo » czw wrz 17, 2015 09:18

Powiedz mi , czy za radiem masz jeszcze jakieś kostki po za kostkami ISO ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Yokerman » ndz wrz 27, 2015 15:49

Cześć ponownie, przepraszam ze długo nie odpisywałem
otóż przy standardowej kostce iso (dwie części od głośników i od zasilania) są jeszcze dwie kostki/wtyczki... jedna złożona jest z trzech kolorowych kostek: zielonej niebieskiej i żółtej, oraz jest jedna szeroka czerwona kostka z jednym lub dwoma kablami (kurcza dokładnie nie pamiętam :/)... i teraz kurcze nie wiem co zrobić jaki ruch wykonać?


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Binekk » ndz wrz 27, 2015 17:42

masz może zdjęcie tych wtyczek za radia? zobacz czy za radiem są takiego samego koloru kabelki co w tylnych głośnikach :chytry:



Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Yokerman » ndz wrz 27, 2015 18:22

mam zdjęcia ale nich niewiele widać... jeden dłośnnik po lewej stronie ma rzylutowane kabelki czerwony i czarny, zaś drugi głośnik ma podpięte kabel czerwono żółty i brązowo czarny chyba...

ObrazekObrazekObrazek


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Binekk » ndz wrz 27, 2015 19:57

Spójrz na kable przy kostce co wpinasz do radia czy tam są takie same kabelki (kolor) sprawdzałeś podpinając inne radio ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Qto » ndz wrz 27, 2015 20:15

Yokerman, nie pisz posta pod postem...

z wtyczek za radiem wynika, że w aucie jest/był wzmacniacz...
radio pewnie ma wyjście na cztery głośniki...w kostce ISO masz wolne miejsca, więc można je wykorzystać



Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Yokerman » ndz wrz 27, 2015 21:11

Aaaa to przepraszam, to pisanie szybkie... zwolnię nie co :P
wracając do tematu, to ogólnie pogmatwane to odrobinę... Co do wzmacniacza- to chyba Był, bo przy lewym głośniku wisi aby wtyczka niebieska, Radio mam JVC z dedykowaną kostka... no ale z drugiej jest to ISO, i te kolory już mi się myla. Wiele się oczytałem o tym problemie, tzn: nie działają głośniki na półce po podłączeniu niestandardowych radioodbiorników, Często jest mowa o specjalnych adapterach które mają za zadanie doprowadzić prąd do tylnych głośników które są aktywne. Polecają takie cos
https://www.google.pl/search?q=adapter+ ... GRsUb0M%3A" onclick="window.open(this.href);return false;
ale czy zadziała u mnie? dodatkowo trzeba jakiś separator antenowy... mix-dzialanie by pobudzić dwa głośniki na półce


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Binekk » ndz wrz 27, 2015 21:24

Podobno w audi na seryjnym radiu nie będą grały tylne głośniki trzeba coś pogrzebać w kablach



Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Yokerman » ndz wrz 27, 2015 22:01

Tzn: na concert i symphony (seryjne radyjnka) wsio działa bo w nich są te kondensatory czy moduły które w pełni pracuja z tylnymi głosnikami jak i z subwooferem...
Przed chwilą doszedłem że istotne są te trzy kolorowe kosteczki tworzące całość...
http://obrazki.elektroda.net/95_1249975205.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
C1 czyli żółta, to jest (z tego co zrozumiałem) wyjście liniowe na głośniki aktywne i subwoofer
C2 (często jest puste, u mnie jest pełny FIS między zegarami) odpowiada za wyświetlacz jeśli jest pełny, przekazuje info z radia RDS i takie tam z radia
C3 to tego już nie wiem, domyślam się że pewnie od wzmacniacza jakiegoś, albo nawigacji bądź sterowania radiem z kiery... ale, kto wie :P
sam nie wiem co teraz zrobić... zainwestować w ten "magiczny" adapter?

PS. tylko troszkę mnie niepokoi i dziwi fakt ze jeśli żółta mała kostka jest od głośników tylnich i sub-a... to czemu kolory kabli różnią się miedzy tą kostka a głośnikami, a swoją droga to między głośnikami sa też różne kolory kabli tak jak przedstawiają zdjęcia które zapodałem wyżej, zamotałem się.

Koledzy Podpowiedzcie mi jaki kupić adapter do głośników... zwykły taki za 30zł czy Phonocar ? jest różnica w jakości dźwięku?


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

widac ale nie słychać... głosników

Post autor: Yokerman » sob paź 10, 2015 14:11

hejo... doradzi ktoś w sprawie tych adapterów do głośników? ... i przepraszam za posta pod postem (tak w ramach podgrzania tematu ponownie)
Pozdrawiam


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości