Wskaźnik Paliwa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michalikpiotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz paź 03, 2010 17:02

Wskaźnik Paliwa

Post autor: michalikpiotr » wt cze 09, 2015 08:24

Witam. Autko golf iv tdi axr 101 kombi 2003 rok. Zawiesił mi się wskaźnik paliwa. Po przejechaniu 600 km wskazywał maks. wlałem paliwa 10 litrów nic nie dało. Wymontowałem pompę razem z pływakiem. Wyczyściłem ją ale po zalaniu wskazywało dalej dziwinie. Wymieniłem pływak na nowy i pokazało troszke mniej niź połowa. Dolałem 32 litrów i pistolet odstrzelił. Po przejechaniu 2 km i postaju autko pokazuje na vagu że ma 53 litry w zbiorniku. Auto stało równiutko prosto. Moje pytanie. Czy jakoś muszę to wyważyć tz chodzi mi o wskaźnik i dlaczego nie pokazuje 55 litrów na vagu. Czy pistolet jak odstrzeli to przez pianę która się tworzy w zbiorniku czy jak to jest. I drugie pytanko czy wskaźnik będzie stał równo jak będzie np 40 litrów w zbiorniku czy w czasie jazdy lekko się rusza?. Jak to jest? Albo autko stoi porzechylone jak pokaże po nocy i jak ruszymy w drogę? Na jakiej zasadzie to tam działa? A i pod siedzeniem mamy pływak przykręcony, czy jest różnica jak będzie on ustawiony tz czy an środku czy w lewo czy w prawo. Proszę o pomoc pozdrawiam.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Wskaźnik Paliwa

Post autor: Skrzak » pn wrz 21, 2015 14:49

Mam podobny problem. Silnik ten sam, po zatankowaniu do pełna wszystko było w normie tylko wskazówka zatrzymała się na 3/4 baku i po dalszej jeździe nie spadała, dalej wariował - raz było full a raz połowa i tak na zmianę dopóki rzeczywiście poziom nie spadł poniżej połowy - wtedy już normalnie wskazywało.
Coś z pływakiem czy z pompa może być? Czy vagiem sprawdzę czy sa jakieś błędy? Jak tak to w którym module?
Jak się dostać ewentualnie do tego pływaka, czy trzeba na podnośnik i całe paliwo spuszczać czy może da się pod siedzeniem sprawdzić?



Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

Wskaźnik Paliwa

Post autor: ankonian7 » wt wrz 22, 2015 14:11

Napewno nie zaszkodzi zrobić testu licznika. Instrumenty 17- output test 03 chyba, sprawdz czy wskazówka poprawnie pracuje.

Sprawdź bezpiecznik nr 7.
Często jak się nie mylę impulsator ma coś wspólnego ze wskaźnikiem paliwa.

No i aby dostać sie do baku to pod tylnim prawym siedzeniem jest klapka i 3/4 srubki, do pompy z plywakiem, ale to juz ostateczność. :kac:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości