Golf III 1.6ABU bardzo dziwny problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
olej33339
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 20, 2009 19:32
Lokalizacja: Ok. Kalisza
Kontakt:

Golf III 1.6ABU bardzo dziwny problem

Post autor: olej33339 » ndz wrz 13, 2015 18:52

Witam posiadam golfa 1.6 ABU z 93r i powoli opadam z sił.

Mam pojecie o mechanice ale niestety nie bardzo o elektryce mianowicie objawy Golfa to poczatkowe problemy w zapaleniu, gaśnięcie, przerywanie, szarpanie itp.

Poczatkowo podlączony pod komputer nie pokazywał błędów oprócz halla ale bez odpalenia wydaje mi sie ze bedzie świecił w każdym razie aparat zapłonowy podmieniony wraz z kopułką i pompą paliwa i lekka poprawa bo zaczął zapalac ale gasł i chodził nie równo w drugiej fazie wymienione świece oraz kable WN. Praca silnika się wyrównała zapalanie ok ale podczas jazdy przy przyspieszaniu najczęsciej na starcie na 2 biegu auto tak jakby gasło za kazdym razem przy nie wciskaniu sprzegła auto szarpneło po jakiejs chwili i jechalo dalej. Jechalo równiez jak sie podczas zgaśniecia poprostu go odpalilo. Podbieniona cewka z modułem-brak poprawy, identycznie jak na starej.
Więc wyszło tak jakby czegoś chwilowo brakło oczywiscie albo prądu albo paliwa. Więc podłączyłem dwie zarówki przed modułem jedną i przed pompą paliwa druga, podczas zgaśniecia samochodu zadna z nich jednak nie zgasła.

Ostateczna faza to sprawdzenie rozrzadu i przeróżne ustawienie zapłonu aż nagle samochod nie zapala wogole, i co ciekawe brak iskry, wogole nie ma zasilania przed cewką więc kopletnie nie wiem juz co teraz jest. Wydaje mi sie ze to go wcześniej jednak coś bolało a teraz do konca przestało działać. Prosze pomóżcie mi co jeszcze moge zrobic. Byłem u dwóch mechaników i oni jak usłyszeli ze zrobione wszystko praktycznie i nic to nie chcą się nawet podjąc.
Mi już brakuje sił.

Ps. bezpieczniki oczywiscie ok, przekaźniki nie sprawdzane gdyż nie wiem który do czego.

proszę o pomoc.


Pozdrawiam Adam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości