Podłączenie radio

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

Podłączenie radio

Post autor: maciek_11 » pt wrz 11, 2015 12:50

W tej chwili mam coś takiego

PIN 4 - odłączony - kabel czerwono-żółty
PIN 5 - odłączony - kabel biało-czerwony
PIN 6 - podłączony - kabel niebiesko-szary
PIN 7 - podłączony - kabel biało-czerwony
PIN 8 - podłączony - kabel brązowy

Wszystko na takim układzie działa, radio zapamiętuje stacje po wyłączeniu, gra bez konieczności przekręcenia stacyjki. Pilot także działa.

Chciałem pomierzyć miernikiem ale okazało się, że mam coś uszkodzony. Jeśli potrzeb, to podam jak tylko uda mi się zakupić albo pożyczyć



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłączenie radio

Post autor: Qto » pt wrz 11, 2015 13:03

nie jest normalne że radio działa bez czwartego pinu i do tego zapamiętuje ustawienia...sprawdź czy nie masz coś namieszane w przejściówce pomiędzy wtyczkami z auta a radiem.
napisz też jakie radio...



Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

Podłączenie radio

Post autor: maciek_11 » pt wrz 11, 2015 19:58

Jeśli chodzi o radio - Pioneer DEH-P7400MP. W przejściówce no jest coś kombinowane widać, tzn. 1-2 kable łączone izolacją. Ale poza tym nie wiem, w jaki sposób miałbym to sprawdzić? Czy jeśli radio działa na obecnych ustawieniach i podłączeniach to szukać błędów?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłączenie radio

Post autor: Qto » pt wrz 11, 2015 20:03

nie działa jak powinno bo nie wyłącza się po wyciągnięciu kluczyka...po takim wyłączeniu radia, włączenie zapłonu powinno spowodować ponowne włączenie się radia - tak nie jest. Pin 4 musi być prawidłowo podłączony aby radio działało tak jak napisałem, dodatkowo ten pin nie może mieć związku z centralnym zamkiem. Jeśli obecna sytuacja Ci nie przeszkadza to zostaw - proste. Jeśli chcesz poszukać co jest nie tak...to poszukaj opisu kabli wychodzących z radia - te od strony auta pewnie już masz...i szukaj co jest nie tak, na pewno są połączone kable które oryginalnie połączone nie były.



Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

Podłączenie radio

Post autor: maciek_11 » pt wrz 11, 2015 21:05

Samo włączani i wyłączanie radia manualnie mi nie przeszkadza - do tej pory też tak robiłem. Bardziej mnie martwi to, żeby coś nie wynikło ze złego podłączenia tych kabli. Ale to już bym musiał do jakiegoś elektryka podjechać. W każdym bądź razie dziekuję, bo mi wiele pomogłes od wczoraj i uruchomiłem jakoś to radio.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Podłączenie radio

Post autor: Qto » pt wrz 11, 2015 21:09

nic się nie stanie...najwyżej zapomnisz wyłączyć radio i akumulator padnie :bigok:



Szaber
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 23, 2015 10:06

Podłączenie radio

Post autor: Szaber » sob lut 13, 2016 17:34

Odgrzeję kotleta.
Mam radio niefabryczne, pioneer DEH-3900MP
Oczywiście radio działą cały czas, nawet po wyłaczeniu stacyjki. Przekładałem połączenia miedzy ISO a radiem (czerwony z żółtym) jak to się zwykło robic, ale nic to nie zmienia.
Chcę aby radio wyłączało się wraz z wyjęciem kluczyka ze stacyjki, bądź chwilę później. Nie wiem jak powinno być w VW.
JAk to zrobić, które piny przepiąć? Zapalniczka też działa na wyłączonej stacyjce.
Poniżej zdjęcia mojej kostki.
Pierwsze 3 to kostka samochodu. KOlejne to kostka którą łączy się z samochodową, a na wyjściu są złącza ISO.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości