centralny zamek, problem z zamkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tymon88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 17, 2011 18:28

centralny zamek, problem z zamkiem

Post autor: tymon88 » pn wrz 07, 2015 16:09

witam!
mam problem od miesiąca z centralnym zamkiem, tzn. centralny działa zawsze prawidłowo przy zamykaniu wszystkich drzwi jednak przy otwieraniu nie zawsze otwiera drzwi prawy/tył - raz otworzy a raz nie. Słychać, że zamek reaguje ale jakby słabiej w momencie gdy nie otwiera drzwi.

- akumulator w 100% naładowany,
- problem występuje zarówno przy otwieraniu z pilota jak i tradycyjnie

jaki może być problem? nie planuję wydatku związanego z wymianą zamka - wolałbym przeczyścić bądź przesmarować bo wg. mnie zamek jest ok tylko ma "jakiś" problem.

Jakieś porady?! Z góry dzięki. :-(



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

centralny zamek, problem z zamkiem

Post autor: jan1966 » pn wrz 07, 2015 16:39

Silownik centralnego zamka w tych drzwiach chyba juz slaby sciagnac boczek drzwi sprubowac posmasowac jak nie pomoze wymiana jeszcze sprawdzic czy dochodzi napiecie w trakcie otwierania



tymon88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 17, 2011 18:28

Re: centralny zamek, problem z zamkiem

Post autor: tymon88 » pn wrz 07, 2015 16:43

jan1966 pisze:Silownik centralnego zamka w tych drzwiach chyba juz slaby sciagnac boczek drzwi sprubowac posmasowac jak nie pomoze wymiana jeszcze sprawdzic czy dochodzi napiecie w trakcie otwierania
- napięcie jest na 100% zawsze, ponieważ jak otwieram słychać działanie siłownika za każdym razem
- na słuch działa tak, że jak otworzy to działa szybko i normalnie jak reszta a jak nie otworzy to tak jakby był obciążony i słychać że coś tam działa ale jakby pod obciążeniem i w rezultacie nie otwiera...


pytanie: czy ściągnięcie tapicerki wewnętrznej wystarczy by dojść do zamka? potrzebny demontaż innych elementów?



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

centralny zamek, problem z zamkiem

Post autor: jan1966 » pn wrz 07, 2015 17:37

Chyba wystarczy tylko tapicerka i silownik jes na widoku tylko jak tego jeszcze nie rozbierales to uwazaj zebys nie urwal zabkow linki od ciegna otwierania od srodka najlepiej poszukaj na goglach jak to rozebrac w sumie niema duzej filozofi tylko delikatnie



tymon88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 17, 2011 18:28

Re: centralny zamek, problem z zamkiem

Post autor: tymon88 » pn wrz 07, 2015 17:39

jan1966 pisze:Chyba wystarczy tylko tapicerka i silownik jes na widoku tylko jak tego jeszcze nie rozbierales to uwazaj zebys nie urwal zabkow linki od ciegna otwierania od srodka najlepiej poszukaj na goglach jak to rozebrac w sumie niema duzej filozofi tylko delikatnie
rozbieranie tapicerki mam juz przerobione kilka razy - mam nadzieje ze bedzie dostep do silownika odrazu choć wątpie bo z tego co wiem to jest on schowany za blachą. dzieki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości