Dziwny problem z odpalaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Misiek_Kw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 12:04

Dziwny problem z odpalaniem

Post autor: Misiek_Kw » ndz sie 30, 2015 12:18

Cześć,
przeszukałem całe forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem (Mk3 1.9TDI '96). Otóż mam problem z odpalaniem silnika, czy to na zimno, czy to na ciepłym silniku. Podczas przekręcania kluczyka rozrusznik próbuje kręcić, ale trwa to ułamek sekundy, do tego przygasają kontrolki i zeruje się licznik + zegar. Sprawdziłem aku - wszystko w porządku, jest prawie nowy. Próbowałem odpalić poprzez kable rozruchowe od innego auta i również ta sama sytuacja. Co ciekawe, na pych odpala i jeśli silnik pochodzi trochę (jakieś 20-30 min), to mogę odpalić silnik normalnie z kluczyka przez jakieś 15 min. Po ostygnięciu silnika sytuacja wraca do normy - rozrusznik nie kręci, kontrolki przygasają. Włożyłem inny akumulator i również to samo. Wymiana rozrusznika również nie pomogła. Fakt, był regenerowany, ale sprawny w innym aucie i wykluczono problem z tym elementem. Wiele osób przy problemach z odpalaniem silnika proponuje wymianę kostki stacyjki, jednakże jeśli w moim przypadku mogę odpalić auto normalnie z kluczyka kiedy odpalę go na pych, to chyba nie ma cudu, żeby styki kostki nagle się naprawiały i po 15-20 minutach znów uszkadzały. Będę wdzięczny za ewentualne wskazówki.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dziwny problem z odpalaniem

Post autor: Qto » ndz sie 30, 2015 12:28

sprawdź przewód masowy od akumulatora...czy masa (punkt masowy) na karoserii nie zgniła, masa silnika



Misiek_Kw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 12:04

Dziwny problem z odpalaniem

Post autor: Misiek_Kw » ndz sie 30, 2015 12:30

Masa sprawdzona, wszystko wyczyszczone i ponownie przykręcone. Także odpada.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dziwny problem z odpalaniem

Post autor: Qto » ndz sie 30, 2015 12:33

jeśli aku ok i rozrusznik ok...to problem musi być w połączeniu. Jeśli kable są dobrze przykręcone, to może wewnątrz kabla jest uszkodzenie...



StevenBT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 16:40

Re: Dziwny problem z odpalaniem

Post autor: StevenBT » śr wrz 02, 2015 06:16

Jeśli nie ma cudu żeby kostka się naprawiała i po 15min psuła to również nie ma cudu żeby kabel w ten sam sposób się psuł... Ja bym sprawdził kostkę, spróbuj odpalając ruszać kluczykiem w różne strony - jak odpali to kostka do wymiany.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka



TOMI84
TDIESEL POWER
TDIESEL POWER
Posty: 28
Rejestracja: śr lip 04, 2007 06:56
Lokalizacja: zadupie

Re: Dziwny problem z odpalaniem

Post autor: TOMI84 » pt wrz 04, 2015 18:39

100 % kostka.


tberent > tomi84

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości