Przepalający się bezpiecznik przy wrzuceniu wstecznego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 07, 2015 18:55

Przepalający się bezpiecznik przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: piotrek_77 » czw sie 13, 2015 18:03

Mam problem z przepalającym się bezpiecznikiem nr.7 przy każdym wrzuceniu biegu wstecznego. Przed chwilą zmieniłem impulsator na nowy i dalej to samo. Co może być jeszcze przyczyną przepalania się bezpiecznika?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: Qto » czw sie 13, 2015 18:10

zwarcie na obwodzie świateł cofania...na początek odłącz lampy, jak znowu wywali bezpiecznik to przyczyna na wiązce...jak niej to w jednej z lamp...np wadliwa żarówka
Nie wiem dlaczego wymieniałeś impulsator skoro bezpiecznik wywala tylko przy wrzucaniu wstecznego... impulsator ma zasilanie z tego bezpiecznika, ale przez cały czas po włączeniu zapłonu



piotrek_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 07, 2015 18:55

Przepalający się bezpiecznik przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: piotrek_77 » czw sie 13, 2015 19:42

Po odłączeniu tylnych lamp i wrzuceniu wstecznego bezpiecznik znów się przepalił. Przy samochodzie nie było nic ostatnio grzebane. Na forum wyczytałem, że impulsator może palić bezpiecznik więc wymieniłem. Dodam że silnik to 1.4 AKQ. Którą wiązkę i w jaki sposób sprawdzić?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: Qto » czw sie 13, 2015 20:01

od włącznika świateł cofania, znajdującego się przy skrzyni biegów, do lamp. Sprawdzić czy na przewodzie czarno/niebieskim nie ma zwarcia z masą



piotrek_77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 07, 2015 18:55

Przepalający się bezpiecznik przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: piotrek_77 » sob sie 15, 2015 11:50

Przejrzałem wiązkę od podszybia do impulsatora i tylnych świateł do podstopnicy, wszystko wydaję się być ok. Odłączyłem lampy i impulsator przy wbijaniu wstecznego bezpieczniki nadal się pali. Jeżdżąc do przodu jest wszystko ok. Chwilowo wsteczny wbijam przy wyłączonym zapłonie i tak cofam. Po przepaleniu bezpiecznika poziom paliwa buja się we wszystkie strony na zakręcie, może to mieć coś z tym wspólnego ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przepalający się bezpiecznik przy wrzuceniu wstecznego

Post autor: Qto » sob sie 15, 2015 12:25

piotrek_77 pisze:Po przepaleniu bezpiecznika poziom paliwa buja się we wszystkie strony na zakręcie, może to mieć coś z tym wspólnego ?
jest to jeden z objawów braku zasilania na impulsatorze
piotrek_77 pisze:Przejrzałem wiązkę od podszybia
próbowałeś rozpiąć wtyczkę i zmierzyć czy jest zwarcie na kabelkach od wstecznego ? Sprawdzić czy na rozpiętej wtyczce też wywali bezpiecznik ? Wtyczka pomarańczowa, piny 3 i 10 są od świateł cofania



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości