Wegfahrsperre aktiv z innym scyzorykiem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Wegfahrsperre aktiv z innym scyzorykiem.

Post autor: Plewson » czw sie 06, 2015 00:03

Witam, ostatnio sprowadziłem mamie Borę 1.9TDI AXR 101KM, 2002r. Miała komplet dwóch scyzoryków nowego typu na 2 guziki. Ja mam kluczyk "nie scyzoryk" z dwoma guzikami i działa on bez zarzutu lecz nie wygląda fajnie. Mam też scyzoryk starego typu na 2 guziki ale działa na innych falach Mhz i nie mogę go zgrać ze swoim golfem. Więc jak już dorwałem zapasowy kluczyk mamy to przełożyłem groty i do dzieła. Swój działający kluczyk umieściłem w stacyjce, nowy scyzoryk włożyłem do zamka drzwi i udało mi się go zaprogramować tym sposobem. Od teraz nowy scyzoryk otwiera i zamyka auto z klucza lecz po włożeniu do stacyjki, przekręceniu zapłonu wyskakuje komunikat "wegfahrsperre aktiv" , a po odpaleniu auto gaśnie po sekundzie. I teraz pytanie, czy transponder w kluczyku od Bory nie zczytuje się z moim immo w golfie i czy to jest przyczyną że auto gaśnie? Dodam że teraz kluczyk otwiera jednocześnie mojego golfa i borę mamy :los2: proszę o radę jak mam to ogarnąć? Czy trzeba się podłączyć pod kompa i ten kluczyk przeprogramować? Dzięki, pozdrawiam i przepraszam jeżeli post jest napisany chaotycznie.


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Wegfahrsperre aktiv z innym scyzorykiem.

Post autor: Aligator30 » czw sie 06, 2015 07:17

Plewson, w pilocie i w kluczu są transpondery (szklane rureczki) musisz je przełożyć



Awatar użytkownika
Plewson
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: sob cze 09, 2012 11:31
Lokalizacja: Barlinek

Wegfahrsperre aktiv z innym scyzorykiem.

Post autor: Plewson » czw sie 06, 2015 07:42

Ok, później sie zabiore za przekładke. A czy ma ktos instrukcje jak rozebrac kluczy scyzoryk nowego typu, tą część wlasnie w której jest transponder? I czy po rozebraniu nie rozleci sie mechanizm wysuwania grotu?


PODPIS USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wegfahrsperre aktiv z innym scyzorykiem.

Post autor: Qto » czw sie 06, 2015 19:07

nic się nie rozleci. Pod znaczkiem jest wręcik



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości