Napięcie na alternatorze

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

daavid_94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 07, 2014 20:10

Napięcie na alternatorze

Post autor: daavid_94 » czw lip 16, 2015 17:22

Witam, mam takie pytanie. Padło mi ładowanie w samochodzie.
Wymieniłem szczotki w alternatorze i dalej go brak, kontrolka świeci się na liczniku dalej.
Wyjąłem alternator i na moje oko jest sprawny, żadnych luzów ani nic, lecz nie wiem dalej co z mostkiem.
Czy jest możliwośc jeśli zamontuje spowrotem alternator, czy bez podłączonego kabla plusowego oraz kabla wzbudzeniowego sprawdzić miernikiem na odpalonym samochodzie czy jest jakieś ładowanie. Poprostu nie będzie nic ładował a ja sprawdze czy podaje napięcie takie jakie powinno być (pow 14V ) .
Czekam na szybką odpowiedź oraz co może być nie tak . ;/



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Napięcie na alternatorze

Post autor: Qto » czw lip 16, 2015 20:01

14,4V to książkowe ładowanie...i w VW przeważnie takie trzyma.
daavid_94 pisze:Czy jest możliwośc jeśli zamontuje spowrotem alternator, czy bez podłączonego kabla plusowego oraz kabla wzbudzeniowego
a co za problem podłączyć te dwa kable ? Plusowego, tego grubego nie musisz...wzbudzenie jednak by się przydało



daavid_94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 07, 2014 20:10

Napięcie na alternatorze

Post autor: daavid_94 » pn lip 20, 2015 23:05

Okazał się padniety alternator . Wymieniłem odrazu. A jeszcze pytanie bo przy wymianie zobaczyłem że mam ukręcony łebek od śruby napinającej pompe wspomagania. Wiecie jak ta śruba się nazywa, jakieś oznaczenie czy coś żeby móc poszukać na portalach aukcyjnych ,? Bo jutro zamierzam dospawać kawałek śruby i wykrecić ją



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości