VW Golf IV zamek centralny

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wicekable
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 20, 2015 15:50
Lokalizacja: Strzelin

VW Golf IV zamek centralny

Post autor: wicekable » pn lip 20, 2015 15:58

Witajcie, jestem nowym posiadaczem golfa 4 od tygodnia ;)
Mam problem z zamkiem centralnym mianowicie nie otwiera on wszystkich drzwi. Po włożeniu kluczyka do drzwi kierowcy przekręceniu i otworzeniu ich wydobywa się dźwięk tak jakby silniczka elektrycznego (bzzzzzzzzzzz) i tyle, co mam zrobić? Jak mogę to naprawić sam, albo co polecacie?
( Przy zakupie dostałem tylko jeden kluczyk z wciskającym się logiem + lampka, nie dostałem pilota)
Problem numer dwa, to czujniki wybitych szyb, które są zamontowane, jest nawet dioda przy światłach awaryjnych, ale ona nie świeci, jak dostać się do tego alarmu i go aktywować?
Mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie, nie mam radia, ale są tylko dwie kostki ISO (jestem totalnym laikiem) czy po podłączeniu ich do radia, będzie działać FM?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Golf IV zamek centralny

Post autor: Qto » pn lip 20, 2015 16:24

wicekable pisze:Mam problem z zamkiem centralnym mianowicie nie otwiera on wszystkich drzwi. Po włożeniu kluczyka do drzwi kierowcy przekręceniu i otworzeniu ich wydobywa się dźwięk tak jakby silniczka elektrycznego (bzzzzzzzzzzz) i tyle, co mam zrobić? Jak mogę to naprawić sam, albo co polecacie?
trzeba rozebrać zamek i sprawdzić co się stało, wygląda na uszkodzenie mechaniczne
wicekable pisze:Problem numer dwa, to czujniki wybitych szyb, które są zamontowane, jest nawet dioda przy światłach awaryjnych, ale ona nie świeci, jak dostać się do tego alarmu i go aktywować?
alarm nie jest fabryczny, więc ciężko coś powiedzieć
wicekable pisze:nie mam radia, ale są tylko dwie kostki ISO (jestem totalnym laikiem) czy po podłączeniu ich do radia, będzie działać FM?
jeszcze antenę wypadałoby podłączyć...



wicekable
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 20, 2015 15:50
Lokalizacja: Strzelin

VW Golf IV zamek centralny

Post autor: wicekable » pn lip 20, 2015 16:27

Qto, właśnie chodzi o to, że kabla anteny nie ma, jest jakiś czarny wolny kabel, ale nie wiem czy to od niej..



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW Golf IV zamek centralny

Post autor: Qto » pn lip 20, 2015 16:42

antena musi być aby radio grało...kabel antenowy jest czarny, koncentryczny, zakończony wtyczką - chyba że ktoś uciął, wtedy trzeba dorobić



robert46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 23, 2015 07:41

VW Golf IV zamek centralny

Post autor: robert46 » czw lip 23, 2015 13:00

witam,
jestem nowym użytkownikiem golfa 4 i nową osobą na forum.
Wystąpił u mnie problem z centralnym zamkiem a mianowicie nie mogę otworzyć pilotem drzwi samochodu. Jedynie z kluczyka mogę otworzyć drzwi ale tylko od strony kierowcy pozostałem drzwi nie otwierają się. Chce nadmienić, że wymieniłem baterie w pilocie i dalej nie ma żadnej reakcji. Sprawdziłem bezpieczniki, które są po lewej stronie kierowcy z boku i są dobre
Proszę o pomoc

Pzd
Robert



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: VW Golf IV zamek centralny

Post autor: Adek99 » czw lip 23, 2015 13:16

Pewnie się pilot rozkodował. Tematów o kodowaniu jest dużo poszukaj. Co do otwierania to zimne luty masz także do poprawy w drzwiach kierowcy-także miliony tematów

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości