Ako padlo

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olc1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 13:13

Ako padlo

Post autor: olc1984 » ndz lip 12, 2015 13:42

Witam was jestem tu nowy i mam mala sprawe:
Byla to szybka akcja wiec sie zakrecilem i podlaczylem zle akusia czyli + do - no i wiadomo druga strona tez oczyscie poszedl siwy dym z alternatora szybko zamienilem biegunowosci tak jak nalezy i teraz zaczynaja sie schody poniewaz radio nie chce sie zalaczyc :-( ale to wsumnie jest wielki problem dla mnie chodzi o to ze auto stalo od 12 godziny (po zrobieniu trasy okolo 50 km) wieczorem musialem gdzies jechac to jest 23 otwieram golfa a tu nawet centralny zamek sie nie podniosl (otworzylem wkoncu z kluczyka) w kabinie ciemno po probie odpalenia auta zadne kontrolki sie nie zapalily :-/ no to wiec akus do domu pod prostownik co sie okazalo ze akus pusty (akus zakupiony w grudniu 2014 bosch silver 610A (EN) 63Ah)
Ktos cos pomoze? Z gory dziekuje

acha sprawdzilem bezbieczniki wszystkie sa cale



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ako padlo

Post autor: Qto » ndz lip 12, 2015 13:56

ale co tu bezpieczniki sprawdzać jak aku pusty ? Naładuj aku, odłącz alternator (jest uszkodzony), podłącz aku i próbuj odpalić...jeśli wszystko zadziała to się cieszyć, jeśli nie to trzeba będzie szukać...wtedy, w zależności od usterek możesz przejrzeć bezpieczniki.
Alternator do roboty, diody spalone



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości