Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bu3n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 19:44

Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Post autor: bu3n » pn lip 06, 2015 20:00

Cześć,
Od początku kiedy mam auto mam dziwną przypadłość z przednimi drzwiami pasażera. Otóż jak otwieram samochód (czy to z pilota czy z kluczyka) wszystkie zamki się otwierają - łącznie z tym prawym przednim jednak trzeba dwa razy pociągnąć za klamkę żeby drzwi się otworzyły. Wcześniej mi to nie przeszkadzało ale teraz mnie zaczyna irytować. Czytałem, że niektóre auta mają taką "blokadę" żeby ktoś nie wsiadł od razu do auta (np jak na światłach się stoi takie zabezpieczenie przed niepożądanym gościem) jednak nie sądzę żebym miał takie coś. Myślicie, że da się to jakoś zniwelować?



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Post autor: Zero_Gravity » pn lip 06, 2015 20:40

Wydaje mi się, że linka jest zbyt luźna. Rozbierz drzwi i taki wichajster musisz chyba bardziej naprężyć, lecz nie za mocno. W innym razie drzwi Ci się nie otworzą z żadnej strony po zamknięciu auta pilotem (ja miałem taką przypadłość - pomogło uderzenie pięścią w uchwyt i poluzowało się :D)

Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Post autor: Qto » pn lip 06, 2015 21:15

dokładnie o linkę chodzi...ale moim zdaniem jest za bardzo naciągnięta a nie za luźna.
Tak czy siak...regulujesz, sprawdzasz na otwartych drzwiach (zamek trzeba zmaknąć ręcznie) czy działa poprawnie, później dopiero zamykasz drzwi i testujesz na zamkniętych



JAPONfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 16, 2011 14:02
Lokalizacja: Będzin

Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Post autor: JAPONfan » wt lip 07, 2015 10:53

Musisz pociągnąć dwa razy jak ciągniesz ze zwykłą siła czy nawet jak szarpniesz to musisz to zrobic dwa razy? Jak otwierasz od środka to też tak musisz czy wystarczy lekko pociągnać? Jak zamykasz drzwi to skrzypią, nie chodzą równo (trzeba mocniej zamknąć przy tych ostatnich kilku cm?). Jeśli drzwi chodzą nierówno to opuść szybę i przymierz poziomicę. U mnie drzwi lekko opadły i to podwójne zamknięcie wynikało z tego że rygiel nie był dobrze spasowany względem zamka. Sprawdz czy otwierając i podnosząc drzwi za klamę trudność z otwarciem się zmniejsza.



Awatar użytkownika
bu3n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 19:44

Re: Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Post autor: bu3n » wt lip 07, 2015 12:29

JAPONfan pisze:Musisz pociągnąć dwa razy jak ciągniesz ze zwykłą siła czy nawet jak szarpniesz to musisz to zrobic dwa razy? Jak otwierasz od środka to też tak musisz czy wystarczy lekko pociągnać? Jak zamykasz drzwi to skrzypią, nie chodzą równo (trzeba mocniej zamknąć przy tych ostatnich kilku cm?). Jeśli drzwi chodzą nierówno to opuść szybę i przymierz poziomicę. U mnie drzwi lekko opadły i to podwójne zamknięcie wynikało z tego że rygiel nie był dobrze spasowany względem zamka. Sprawdz czy otwierając i podnosząc drzwi za klamę trudność z otwarciem się zmniejsza.
Czy normalnie czy mocniej muszę dwa razy pociągnąć. Od środka też chyba dwa razy muszę bo czasami zanim ktoś wsiądzie to pociągam za klamkę, żeby tylko raz z zewnątrz trzeba było pociągnąć. Drzwi chodzą dobrze (oczywiście jak na 16-letnie auto :D ) Sprawdzę z podnoszeniem klamki bo drzwi nie wyglądają na opadnięte



JAPONfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 16, 2011 14:02
Lokalizacja: Będzin

Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Post autor: JAPONfan » wt lip 07, 2015 13:41

Jeśli od srodka też tak jest to niekoniecznie wina linki bo cięgno od środka jest zupełnie innym. Może kwestia samego zamka i jakiejś luźnej/wysłuzonej częsci.



Awatar użytkownika
bu3n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 19:44

Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Post autor: bu3n » wt lip 07, 2015 14:34

Przez jakiś czas myślałem, że może coś ze stykami od centralki ale to chyba bardziej mechaniczne



JAPONfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt sie 16, 2011 14:02
Lokalizacja: Będzin

Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Post autor: JAPONfan » wt lip 07, 2015 14:51

Na upartego można by tak było. Gdyby centralny nie do konca "odciągał" zamek przy otwarciu. Ale to łatwo sprawdzić, wystarczy zdjąć boczek i zobaczyć jak chodzi siłownik centralnego i czy słychać dodatkowy dzwięk. Na początek popryskacj wd-40 i posmaruj zapadke smarem. Sprawdz czy otwierają się jak podniesiesz do góry. Na początku najlepiej wykluczyc to co jest szybkie do sprawdzenia i tanie w naprawie.



Awatar użytkownika
bu3n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz maja 10, 2015 19:44

Dziwna przypadłość z otwieraniem drzwi

Post autor: bu3n » wt lip 07, 2015 17:56

Dzięki za pomoc :) Spróbuję każdej metody



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 16 gości