moduł komfortu nie działa elektryka po spawaniu wydechu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

moduł komfortu nie działa elektryka po spawaniu wydechu

Post autor: kamil1555 » sob cze 27, 2015 20:25

Bardzo się cieszę, że wszystko działa i nie ma sprawy ;) Trzeba sobie pomagać.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

moduł komfortu nie działa elektryka po spawaniu wydechu

Post autor: Pienios » pn cze 29, 2015 10:14

VCDS się tego nie zrobi, trzeba zmienić wartości przez VDS PRO w eepromie modułu komfortu i będzie ok. Oczywiście będzie potrzebny kabel na port COM i laptop lub stacjonarka z takim wyjściem.
Mam interface USB od Viakena na FT231X , który tworzy wirtualny com - w programach wybieram coma a nie USB. Czy za jego pośrednictwem da radę zmienić eprom?

Nie mam niestety VDS Pro, mam natomiast pełną wersję Vag Com 3.11. Czy Vag Com umożliwia zmianę epromu?

Nigdy nie bawiłem się w zmiany w epromie, dysponujecie może jakąś instrukcją ?

kamil1555 dysponujesz może informacją w których komórkach epromu można wyłączyć monitorowanie wnętrza ( moduł 1co959 799 B) - oprócz klaksonu H12 mam też błąd monitorowania.


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

moduł komfortu nie działa elektryka po spawaniu wydechu

Post autor: MaciekV5 » pn cze 29, 2015 10:26

Pienios pisze:Mam interface USB od Viakena na FT231X , który tworzy wirtualny com - w programach wybieram coma a nie USB. Czy za jego pośrednictwom da radę zmienić eprom?

Nie mam niestety VDS Pro, mam natomiast pełną wersję Vag Com 3.11. Czy Vag Com umożliwia zmianę epromu?

Nigdy nie bawiłem się w zmiany w epromie, dysponujecie może jakąś instrukcją ?
Musisz mieć kabel ze złączem na rs232, program VDS PRO nie działa pod windowsem tylko pod dosem, a tam ze sterownikiem pod usb nic nie zdziałasz.
Program znajdziesz bez problemu w necie.
Vagiem tego nie zrobisz.
Co do błędu monitorowania -> 46 moduł komfortu -> 10 adaptacja -> kanał 5, zmieniasz z 1 na 0. Jeśli będziesz miał to pole nieaktywne to znowu edycja eepromu za pomocą VDS PRO, więcej pod poniższym linkiem (u Ciebie sytuacja odwrotna, bo chcesz wyłączyć, poniżej jest porada jak włączyć kontrolę wnętrza).
viewtopic.php?t=221234" onclick="window.open(this.href);return false;



Pienios
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: sob lis 05, 2005 13:21
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

moduł komfortu nie działa elektryka po spawaniu wydechu

Post autor: Pienios » pn cze 29, 2015 10:46

Czyli ten VDS PRO powinien być na bootowalnej płycie z dosem... A do tego stary komp którego nie mam...

Nie da się tego jakoś odpalić na starym XPku ( mam na lapku wirtuala XP , na którym korzystam z VagComa)?

Czy VCDS PRo nie pozwala na zmianę Epromów?


Wcześniej codziennie niezawodne MK3 1.8 AAM teraz Mk4 TDI AZS z plecakiem, na codzień zaś Octavia kombi 1.8 TSI, czas pokaże co się lepiej sprawuje...:)

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

moduł komfortu nie działa elektryka po spawaniu wydechu

Post autor: MaciekV5 » pn cze 29, 2015 10:58

Pienios pisze:Czyli ten VDS PRO powinien być na bootowalnej płycie z dosem...
tak, ja tak mam
Pienios pisze:Nie da się tego jakoś odpalić na starym XPku ( mam na lapku wirtuala XP , na którym korzystam z VagComa)?
Próbuj ale moim zdaniem Ci się nie uda

Poszukaj w grupie regionalnej, w Warszawie na pewno jest ktoś kto dysponuje tym programem i kablem na rs232 i Ci pomoże w temacie. Mając w sumie na tacy podane co trzeba zmienić, to zajmie to max 30 minut ;)



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

Re: moduł komfortu nie działa elektryka po spawaniu wydechu

Post autor: kamil1555 » pn cze 29, 2015 11:07

Pienios pisze: Czy VCDS PRo nie pozwala na zmianę Epromów?
Nie ma czegoś takiego jak VCDS PRO. A VDS PRO działa tylko i wyłącznie pod dosem i nie można używać przejściówek z USB na RS232 , bo i tak nie zadziała. Potrzeba typowego kabla na COM (RS232). Zrób tak jak kolega wyżej napisał, znajdź kogoś w okolicy z tym. Lub jeśli chcesz się bawić zakup odpowiedni kabel i do dzieła.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

moduł komfortu nie działa elektryka po spawaniu wydechu

Post autor: Qto » pn cze 29, 2015 11:13

pod dosem nie działa port USB...i w tym cały problem



Awatar użytkownika
kamil1555
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw mar 02, 2006 22:43
Lokalizacja: kuj-pom

moduł komfortu nie działa elektryka po spawaniu wydechu

Post autor: kamil1555 » pn cze 29, 2015 11:31

Ogólnie są już jakieś dodatkowe sterowniki, które uruchamiają USB pod Dosem, ale to taka wersja "beta" ,a do tego nawet jeśli jakimś cudem interfejs byśmy skonfigurowali pod dosem to jeszcze zostaje skonfigurować go do działania z VDS PRO, a kto będzie się bawił w takie przeróbki jak kabel na port com można kupić za parę groszy.
Pienios pisze:
VCDS się tego nie zrobi, trzeba zmienić wartości przez VDS PRO w eepromie modułu komfortu i będzie ok. Oczywiście będzie potrzebny kabel na port COM i laptop lub stacjonarka z takim wyjściem.
Mam interface USB od Viakena na FT231X , który tworzy wirtualny com - w programach wybieram coma a nie USB. Czy za jego pośrednictwem da radę zmienić eprom?

Nie mam niestety VDS Pro, mam natomiast pełną wersję Vag Com 3.11. Czy Vag Com umożliwia zmianę epromu?

Nigdy nie bawiłem się w zmiany w epromie, dysponujecie może jakąś instrukcją ?

kamil1555 dysponujesz może informacją w których komórkach epromu można wyłączyć monitorowanie wnętrza ( moduł 1co959 799 B) - oprócz klaksonu H12 mam też błąd monitorowania.
Wracając do tematu.

Wyłączenie kontroli wnętrza 1C0 959 799B
04355 04356 04357 odejmij w każdej z tych komórek "12" dla przykładu masz 28 odejmujesz 12 czyli wpisujesz 16.


And remember respect is everything! VCDS 18.5.2, BDM , liczniki grupa VAG (od najstarszych do najnowszych).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości