problem z dograniem kluczyka do immo

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

blockers203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2015 19:09

problem z dograniem kluczyka do immo

Post autor: blockers203 » ndz maja 17, 2015 22:41

Witam. Mój problem polega na tym że nie mogę dokodować kluczyka przez vagtacho. Łącze się z licznikiem i wyskakuje nr licznika po czym pojawia się akces denaied. Licznik to 1j0 920801e BOO v16. Kupiłem niedawno golfa z jednym kluczykiem i chce dorobić drugi. Czytałem trochę i najprawdopodobniej ktoś chyba cofał licznik i padł eeprom. Teraz chyba pozostaje wgranie na nowo wsadu którego nie można nigdzie znaleźć i niewiem zabardzo czym bo vag tacho jak nie połączy się to nie ma podświetlonej opcji do wgrania. Moźe ktoś posiada wsad do tego licznika i podpowie jak go wgrać? Vag com łaczy się normalnie i niepokazuje błędu.



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

problem z dograniem kluczyka do immo

Post autor: Adek99 » ndz maja 17, 2015 22:55

przede wszystkim znasz pin do zegarów?? Wpisujesz go odpowiednio? Jak coś to będę miał taki wsad. :bajer:



blockers203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2015 19:09

problem z dograniem kluczyka do immo

Post autor: blockers203 » pn maja 18, 2015 08:44

Własnie niemam nic. Przy zakupie dostałem tylko jeden kluczyk i chcę dodać drugi. Kupiłem orginalny kluczyk z pestką crypto 48 i przy pierwszej prubie połączenia vag tacho wyskoczyło mi akces denaied czy jakoś tak. Teraz własnie walcze kolejny dzień z tymi zegarami. Jesli możesz to napisz jak wgrać wsad i czym bo tacho bez połączenia z zegarami nie podświetla opcji wgrania eepromu. Mam kable tacho i vag usb a chyba będę jeszcze potrzebował pod rs232 o ile dobrze czytam na forach. Dzięki z góry.



Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

problem z dograniem kluczyka do immo

Post autor: ethe » pn maja 18, 2015 09:20

Pin wyciągniesz Vag Commanderem w wersji 1.14 (osobiście wyciągałem 1.19g), a później zakodujesz VAG-COMem.


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

blockers203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2015 19:09

Re: problem z dograniem kluczyka do immo

Post autor: blockers203 » pn maja 18, 2015 15:21

Jak pisałem wcześniej nie moge sie zalogować do zegarów wyskakuje mi akces denaied w vag tacho. Czy jak sobie sprawie vag commandera to wyciągne pin do zegarów z zablokowanym eepromem? Bo mija się z celem kupowanie następnego kabla którym nic nie zrobie w tym wypadku. :kac:



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: problem z dograniem kluczyka do immo

Post autor: Adek99 » pn maja 18, 2015 20:32

blockers203 pisze:Jak pisałem wcześniej nie moge sie zalogować do zegarów wyskakuje mi akces denaied w vag tacho. Czy jak sobie sprawie vag commandera to wyciągne pin do zegarów z zablokowanym eepromem? Bo mija się z celem kupowanie następnego kabla którym nic nie zrobie w tym wypadku. :kac:
Odezwij się na gg jak masz



blockers203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2015 19:09

problem z dograniem kluczyka do immo

Post autor: blockers203 » śr maja 20, 2015 14:01

Temat ogarnięty wsad podesłał kolega Adek99. Wsad do wgrania vag commanderem przez kabel vag kkl usb. Jak wszystko dokladnie powgrywam to opisze dokładniej co i jak w/g wskazówek kolegi. Wielkie dzięki. :pub:



blockers203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2015 19:09

problem z dograniem kluczyka do immo

Post autor: blockers203 » ndz maja 24, 2015 00:18

Sprawa wygląda tak licznik MM BOO V16 eeprom zczytany vag programmer 1.19 (kabel vag kkl usb) tylko ten program daje rade tym zegarom. Zczytany eeprom w 5 sekund, pin odczytany z dołu programu. Następnie ten sam kabel i vag com 409.1 wybór sterownika, kolejne 17 instruments. Po połączeniu ze sterownikiem klikamy login wpisujemy kod zczytany wcześniejszym programem poprzedzając go 0 (np. 01234). Jeżeli dobrze wpisaliśmy kod program wróci do wcześniejszego ekranu, wtedy wciskamy adaptacje wybieramy kanał 21 (będzie pokazana ilość aktualnie zakodowanych kluczy) poniżej wpisujemy liczbę posiadanych kluczy i dajemy zapisz. Na liczniku kontrolka od immobilizera zgaśnie wtedy wymieniamy na następny kluczyk kontrolka się zaświeci i zgaśnie i tak zkolejnymi kluczami. Po ostatnim kluczyku wkładamy pierwszy i adaptacja zostaje zakończona. Sprawdzamy błędy jeśli jakieś są to kasujemy i rozłączamy program. Teraz zostaje tylko cieszyć sie nowymi kluczykami i oczywiście zimne piwko. Wilkie dzięki za pomoc dla Adek99 i Aligator30. Fora to kopalnia wiedzy i tego zdania nie zmienię. :okej:
Jakby ktoś potrzebował wsad do licznika 1j0 920801E BOO V16 to mam zgrany z własnego licznika!



blockers203
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn mar 23, 2015 19:09

problem z dograniem kluczyka do immo

Post autor: blockers203 » ndz maja 24, 2015 00:20

Temat zamknięty.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości