Alarm świruje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Davis1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 15:26

Alarm świruje

Post autor: Davis1995 » pn kwie 13, 2015 13:37

Witam wszystkich! :) Posiadam Golfa 3 1.6 (75 km) z '94 roku z podtlenkiem LPG(ale to chyba bez większego znaczenia). Mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu alarm (chyba fabryczny- w drzwiach jest jedna dioda, a sam alarm "wyje" klaksonem, nie posiadam do niego pilota) odpala się sam... Nie ważne czy wiatr, deszcz, czy śliczna pogoda... Odpala się sam i wyje przez około 20-25 sekund po czym cichnie, kontrolka w drzwiach gaśnie i już nie mruga. I gdyby na tym się kończyło to machnąłbym ręką na to, ale mimo, że ta kontrolka gaśnie alarm pozostaje uzbrojony i po jakimś czasie znów się odpala... Czasem po 5 minutach, czasem 30, czasem po 3 godzinach, a czasem odpuści i cichnie do następnego zamknięcia drzwi. Zaczyna mnie to doprowadzać już do szału. Nie mam kiedy zaglądnąć do warsztatu, a i z pieniędzmi u mnie krucho (student). Pytanie do Was moi drodzy przyjaciele jest takie, czy ktoś z Was miał może taki problem jak ja? Jak sobie poradziliście? Może sam poradzę sobie z tym alarmem bez narażania się na koszty? Piszcie. rzucajcie pomysłami, każdą sugestię postaram się sprawdzić. Dodam tylko, że próbowałem szukać po różnych forach, ale bezskutecznie(nie jestem w tym najlepszy). Proszę proste odpowiedzi, bo nie jestem mechanikiem/elektronikiem. Totalnie "lewy" też nie jestem więc myślę, że jeżeli pomożecie mi w diagnozie to dam radę :)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Alarm świruje

Post autor: Haki » pn kwie 13, 2015 20:50

Davis1995, tematów na necie wiele ... a Ty jako student powinieneś potrafić szukać :bajer:

Zajrzyj pod maskę do zamka i zobacz czy dochodzą tam przewody ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Alarm świruje

Post autor: Qto » wt kwie 14, 2015 00:20

Davis1995, pierwsze co to wszystkie krańcówki (drzwi, maska, bagażnik) do sprawdzenia - najlepiej odłączyć wszystkie i sprawdzić efekt. Jak alarm ucichnie to po kolei podłączać...aż trafisz na wadliwą. Chyba, że przewody od którejś mają zwarcie...



Davis1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 15:26

Alarm świruje

Post autor: Davis1995 » czw kwie 16, 2015 13:18

Cześć :) Jestem właśnie w trakcie rozłączania czujników, na razie sprawdziłem prawe drzwi tył i przód i jestem w trakcie sprawdzania drzwi kierowcy (trwa to tyle, ponieważ tak jak pisałem alarm odpala się czasem po 5 minutach a czasem po 6 godzinach i chcę mieć pewność). Będę informował jeżeli coś znajdę.
Haki, pierwszy rok- jeszcze nie wyjadam ^^ Jakiś czujnik jest pod maską, ale nie przy zamku lecz prawie na podszybiu przy kielichu kierowcy, wszystkie przewody na miejscu.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Alarm świruje

Post autor: Haki » czw kwie 16, 2015 13:23

Davis1995, chodziło mi o przewody idące do czujnika przy zamku klapy


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Davis1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2014 15:26

Re: Alarm świruje

Post autor: Davis1995 » pt kwie 17, 2015 13:25

Chyba znalazłem problem ;p Po podłączeniu tylnych lewych drzwi i uzbrojeniu alarmu odezwał się po około minucie ^^ Tak więc podjadę na jakiś szrocik, znajdę dawcę i dam znać czy się udało :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 80 gości