problemy z zamkiem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dzonio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 26, 2014 13:36

problemy z zamkiem.

Post autor: Dzonio » ndz kwie 12, 2015 19:45

Witam, mam dziwny problem z zamkiem. Otóż posiadam 2 kluczyki od mojego mk4. Zazwyczaj używam tylko jednego z nich, drugi jest zastępczy no i się ostatnio przydał, użyłem go 2x i kolejny raz gdy użyłem już mojego normalnego kluczyka to zauważyłem, że coś jest nie tak. Centralny zaczął szwankować oraz podczas zamykania auta, nie mogłem przekręcić kluczyka, aby go wyjąć z drzwi. Diagnoza? domyślam się, że coś z wkładką? Potrzebna pomoc, rady.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problemy z zamkiem.

Post autor: Qto » ndz kwie 12, 2015 20:02

Dzonio pisze:Centralny zaczął szwankować
ale się rozpisałeś na temat problemu...
Dzonio pisze:oraz podczas zamykania auta, nie mogłem przekręcić kluczyka, aby go wyjąć z drzwi. Diagnoza? domyślam się, że coś z wkładką?
no to trzeba wkładkę wyjąć i zobaczyć...



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

problemy z zamkiem.

Post autor: OsteR9019 » ndz kwie 12, 2015 20:14

Wkładka się zużywa i zestaw kluczyk, bębenek, ząbki docierają się ze sobą. Kiedyś chciałem wyczyścić zamek żeby lepiej chodził ale efekt był taki że po złożeniu nie mogłem przekręcić klucza, ząbki nie trafiały już tak samo w wyżłobienia które powstały na obudowie bębenka. Nieużywany zapasowy klucz może być mniej zużyty i pozostawił zamek w innym położeniu.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Dzonio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 26, 2014 13:36

problemy z zamkiem.

Post autor: Dzonio » ndz kwie 12, 2015 20:48

Specjalnie na Qto lepiej opiszę problem. Co do spraw elektryki jestem kompletnym laikiem stąd tutaj mój post. Otóż zapominając kluczy z pracy, byłem zmuszony żeby skorzystać z drugiego, zapasowego kluczyka. Następnego dnia miałem już dostęp do mojego codziennego kluczyka więc zamierzałem korzystać z niego i tak zrobiłem. Dodam, że posiadam centralny lecz nie mam pilota. Wracając do tematu, to gdy ponownie użyłem codziennego kluczyka zauważyłem, że nie idzie go przekręcić w ten sam sposób, chodził wolniej, z lekkim oporem tak jakbym przekręcał pod wodą. Czasami otwierał on tylko drzwi kierowcy, a czasami kierowcy i pasażera (mam 3d). Kolejnego dnia zaczął działać normalnie, a podczas próby zamknięcia samochodu nie mogłem przekręcić już kluczyka żeby go wyjąć z zamka. Po kilku próbach w końcu się udało go wyjąć. Lecz problem się powtarza i w tym momencie muszę zamykać drzwi kierowcy od środka, od strony pasażera ponieważ inaczej nie załapuję. Dodam jeszcze, że przed momentem podczas otwierania samochodu otworzyły mi się szyby od strony kierowcy i pasażera. Nie wiem jak nazwać ten problem więc proszę o jakieś rady, wskazówki.



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

problemy z zamkiem.

Post autor: rotkeh » ndz kwie 12, 2015 21:09

Normalny objaw po przytrzymaniu kluczyka w pozycji otwierania , nastąpi otwarcie szyb , tak samo przy zamykaniu jak dłużej przytrzymasz ,domknie Ci wszystkie szyby. Co do blokowania się kluczyka , niestety pewnie wkładka kończy żywot, tak jak Ci już koledzy wyżej napisali .Można rozbierać wkładkę na czynniki pierwsze i kombinować , ale do takiej zabawy trzeba mieć stare wkładki nie koniecznie z tego auta.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Dzonio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 26, 2014 13:36

problemy z zamkiem.

Post autor: Dzonio » ndz kwie 12, 2015 21:12

znalazłem coś takiego : viewtopic.php?t=175564" onclick="window.open(this.href);return false;
polecacie lepiej udać się z tym do osoby która to naprawi czy samemu spróbować nie mając o tym zielonego pojęcia?



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: problemy z zamkiem.

Post autor: rotkeh » ndz kwie 12, 2015 21:15

Dzonio pisze:znalazłem coś takiego : viewtopic.php?t=175564" onclick="window.open(this.href);return false;
polecacie lepiej udać się z tym do osoby która to naprawi czy samemu spróbować nie mając o tym zielonego pojęcia?
Właśnie o to mi chodziło , Sztomel już tu temat dogłębnie opisał i rozwinął , a czy masz to sam robić musisz sam ocenić swoje zdolności i możliwości.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: problemy z zamkiem.

Post autor: amatorek » ndz kwie 12, 2015 21:20

Ja bym jeszcze spróbował WD 40.może pomoże,ale to jest półśrodek.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problemy z zamkiem.

Post autor: Qto » ndz kwie 12, 2015 21:25

Dzonio pisze:Specjalnie na Qto lepiej opiszę problem
miło z Twojej strony...ale mam wrażenie, że to nie mi powinno zależeć aby naprawić Twój zamek. Napisanie, że zamek szwankuje to jednak trochę mało informacji dla osoby chcącej pomóc...
Dzonio pisze:znalazłem coś takiego : viewtopic.php?t=175564
polecacie lepiej udać się z tym do osoby która to naprawi czy samemu spróbować nie mając o tym zielonego pojęcia?
opis masz dosyć dokładny, sam musisz ocenić czy dasz radę ogarnąć sprawę.



Dzonio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 26, 2014 13:36

Re: problemy z zamkiem.

Post autor: Dzonio » ndz kwie 12, 2015 21:36

Qto pisze:
Dzonio pisze:Specjalnie na Qto lepiej opiszę problem
miło z Twojej strony...ale mam wrażenie, że to nie mi powinno zależeć aby naprawić Twój zamek. Napisanie, że zamek szwankuje to jednak trochę mało informacji dla osoby chcącej pomóc...
Dzonio pisze:znalazłem coś takiego : viewtopic.php?t=175564
polecacie lepiej udać się z tym do osoby która to naprawi czy samemu spróbować nie mając o tym zielonego pojęcia?
opis masz dosyć dokładny, sam musisz ocenić czy dasz radę ogarnąć sprawę.
Wiem wiem, po prostu nie wiedziałem jak to ująć ;D. Opis jest w miarę spoko, ale boje sie ze nie zloze tego w kupe potem ;D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości