Alarm RTX TORNADO CS3-problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SSG.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 17, 2015 18:50

Alarm RTX TORNADO CS3-problem

Post autor: SSG. » wt mar 17, 2015 19:24

Witam was serdecznie to mój pierwszy post na tym forum. Zarejestrowałem się z powodu problemu przy montowaniu alarmu do mojego golfika.

Otóż problem polega na tym że nie potrafi dokładnie odczytać tego schematu:

Obrazek

-kolr żółty przewodu idzie do przekaźnika to z tym nie ma problemu lecz tam widnieje przewód zielony i jest podłączony do rozrusznika a tam jest obwód przewrwany. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć ?

drugie moje pytanie:

W zestawie miałem przekaźnik tego typu:

Obrazek

lecz jest on bez tej nogi z nr 87. Czy moge jeden i ten sam zastosowć podłączając opcje z przewodem żółtym jak i czarno-białym ?

I ostatni moje pytanie:

jak podłączyć przewód Niebiesko -czarny ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Alarm RTX TORNADO CS3-problem

Post autor: grg474 » wt mar 17, 2015 20:09

SSG. pisze:-kolr żółty przewodu idzie do przekaźnika to z tym nie ma problemu lecz tam widnieje przewód zielony i jest podłączony do rozrusznika a tam jest obwód przewrwany. Czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć ?
znajdujesz przewód idący od stacyjki do rozusznika i go przecinasz - jeden koniec do jednego zielonego drugi do drugiego
SSG. pisze:Czy moge jeden i ten sam zastosowć podłączając opcje z przewodem żółtym jak i czarno-białym ?
jeden do opcji z rozrusznikiem a drugi do opcji doświetlania kabiny


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

SSG.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 17, 2015 18:50

Alarm RTX TORNADO CS3-problem

Post autor: SSG. » wt mar 17, 2015 22:42

Dzięki za odpowiedź.

Powiedz mi jeszcze jedno a gdzie szukać najlepszego połączenia odnośnie krańcówek i jaki to jest kolor przewodu ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Alarm RTX TORNADO CS3-problem

Post autor: grg474 » wt mar 17, 2015 22:58

SSG. pisze:a gdzie szukać najlepszego połączenia odnośnie krańcówek i jaki to jest kolor przewodu ?
pytanie - masz centralny zamek oryginalny?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

SSG.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 17, 2015 18:50

Alarm RTX TORNADO CS3-problem

Post autor: SSG. » wt mar 17, 2015 23:49

Tak mam centralny zamek oryginalny



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Alarm RTX TORNADO CS3-problem

Post autor: grg474 » śr mar 18, 2015 11:35

razem z elektryką szyb? jak tak to sygnału krańcówek z poszczególnych drzwi nie ma ale za to masz sygnał do zapalania światła w kabinie po otwarciu drzwi


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

SSG.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 17, 2015 18:50

Alarm RTX TORNADO CS3-problem

Post autor: SSG. » sob mar 21, 2015 21:49

Ok wracam do tematu. Dzisiaj podłączyłem prawie wszystko zostało tylko:

1.Gdzie podpiąć się pod sygnał z krańcówek i może wiecie jakie kolory mają przewody ?(słyszałem coś o świetle w kabinie, ale nie jestem pewien i o które przewody chodzi?)
2.Gdzie podpiąć sygnał do szyb ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości