Problem z tempomatem golf 5

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tarantula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 08, 2011 21:56

Problem z tempomatem golf 5

Post autor: Tarantula » ndz sty 11, 2015 18:27

Witajcie. Mam problem z dolozeniem tempomatu do golf 5. Zalozylem manetke (zamiennik, nie orginal), modul mam z koncowka f czyli midline lub highline, czyli jest ok. Podczas kodowania wpisany login 11463. Wszystko zatwierdzone. Nastepnie kodowanie modulu kola kierownicy i szyfr zmieniony z cyfry 1 na cyfre 4. Wszystko zatwierdzone, zapisane. Tempomat nie dziala. Na poczatku przy uruchomieniu manetki zapala sie kontrola od cruiscontrol na zegarach, ale auto nie trzymalo predkosci, po paru probach kodowanie nie zapala sie nawet ta kontrolka i tempomat dalej nie dziala. Auto ma pol fis, na blokach pomiarowych na vcds wszystko idealnie reaguje. Nie wiem czy to normalne, ale przy nie uruchomionym silniku gdy przelacze manetke w pozycje ON to swieci sie kontrolka tempomatu na desce. Gdy uruchomie silnik odrazu gasnie i potem juz ani na postoju ani w czasie jazdy powyzej 30kmh sie nie zapala. Mam blad w sterowniku kola kierownicy 01044- sterownik zakodowany nie prawidlowo- sporadyczny. Pozdrawiam i dziekuje za pomoc bo bardzo mi zalezy zeby to rozwiazac



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z tempomatem golf 5

Post autor: Haki » ndz sty 11, 2015 18:34

To samo co temat wyżej http://forum.golf6.pl/vw-czesci/montaz- ... -t665.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Tarantula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 08, 2011 21:56

Problem z tempomatem golf 5

Post autor: Tarantula » ndz sty 11, 2015 18:47

Widzialem, czytalem. Tylko ze dalej nie wiem o co chodzi? Modul z koncowka f nie ogarnie? Manetki nie te? Trzeba cos jeszcze kodowac?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z tempomatem golf 5

Post autor: Haki » ndz sty 11, 2015 19:18

Zacznij od kodowania VCDS


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Tarantula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 08, 2011 21:56

Problem z tempomatem golf 5

Post autor: Tarantula » ndz sty 11, 2015 19:24

Czytales mojego pierwszego posta? Wszystko bylo kodowane, kodowania zostaly przyjete. Czytalem w tamtym temacie ze ktos deaktywowal a potem znowu aktywowal i dzialalo. Sprawdze tez u siebie co to da



BlaziS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 03, 2015 15:34
Lokalizacja: Częstochowa

Problem z tempomatem golf 5

Post autor: BlaziS » pt mar 20, 2015 20:50

Witam! Mam problem z tempomatem w golf 5 1.6 102KM. A dokładnie to gdy przełączam na manetce z off na on
to zero reakcji. nawet nie zapala się kontrolka na zaegarze. Tak samo zero reakcji na klikanie set +/-.
Po przeskanowaniu vcdsem zero błędu. Raz tylko nie mogłem odczytać błędów z modułu kierownicy, ale później
po ponownym skanowaniu nie było błędu. Podczas jazdy w 01 Engine sprawdziłem bloki pomiarowe nr 66 czyli te od tempomatu.
Podczas jazdy zmieniały się wartości tylko w Vehicle speed (current), switch positions 1, vehicle speed (specified).

Natomiast w oknie Switch posssition 2 zero reakcji na zmianę przełączników na manetce od tempomatu oraz na zmianę

prędkości. W tym ostatnim oknie wyświetla się cały czas same zera.

Obrazek

Tempomat był już w samochodzie. W 01 Engine zapobiegawczo zmieniłem kodowanie i go aktywowałem chociaż był aktywny.
A poniżej kodowanie z modułu kierownicy. Czy jest poprawne? Co może być przyczyną braku tempomatu jeśli vcds nie wyrzuca

błędów?

Obrazek

Proszę o pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości