Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

alessio63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 02, 2015 17:37

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: alessio63 » pn mar 02, 2015 17:57

Mam następujący problem z moim Tiguanem, ale podejrzewam, że może on występować niezależnie od modelu, a odpowiedzi nigdzie nie znalazłem.

W aucie po stłuczce wymienione były lewe przednie i tylne drzwi. Po ruszeniu i przekroczeniu 20 km/h zaprogramowane jest zamykanie wszystkich drzwi. I mam następujący problem, a nawet dwa:

Prawe drzwi z tyłu zamykają się normalnie, zapala się lampka, że są zamknięte, aby je otworzyć trzeba dwa razy pociągnąć od środka za klamkę. Pozostałe drzwi też się zamykają (nie da się ich otworzyć z zewnątrz), ale otwierają się już po jednym pociągnięciu od środka za klamkę. To jest mniejszy problem, myślę, że może to być kwestia zmiany jakiś ustawień w module komfortu (?)

I drugi problem, który doprowadza mnie do szaleństwa :grrr: . Lewe tylne drzwi mimo, że zamknięte, zamykają się po każdym ruszeniu ze świateł. Dzisiaj je rozebrałem, okazało się, że wiązka, która była puszczona została wzięta z kupionych drzwi, w których nie było przycisku otwierania/zamykania przez pasażera z tyłu, więc nie miała potrzebnej kostki. Wyciągnąłem wiązkę ze starych drzwi, przepuściłem, podłączyłem, ale dalej nie działa.

Nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić. W czym może być problem? Jakiś sterownik?



szpachla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 10, 2010 22:19

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: szpachla » pn mar 02, 2015 19:35

A nie masz przypadkiem drzwi z jakiegoś innego modelu?
Kupiłeś nowe w salonie czy używane od Mitka na handlu?



alessio63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 02, 2015 17:37

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: alessio63 » pn mar 02, 2015 20:14

Od Mitka na handlu, ale auto miało przejechane kilka tysięcy kilometrów i były do założenia bez malowania. Tak jak mówię, tapicerka w drzwiach była inna, więc przepuściłem dzisiaj wiązkę ze starych drzwi, ale to nie pomogło, czyli inny jest jeszcze tylko zamek.



szpachla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 10, 2010 22:19

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: szpachla » pn mar 02, 2015 20:59

No więc właśnie.

Ja specem od tego modelu nie jestem ale
tu najprawdopodobniej tkwi przyczyna że drzwi które kupiłeś (w zasadzie zamek bo drzwi są identyczne) działają inaczej
i ten model nie obsługuje takich samych funkcji.

...albo po prostu sterownik rozpoznaje numer seryjny zamka i widzi że
jest wsadzony inny zamek i go nie akceptuje i wariuje. ALE TO BARDZIEJ DOMYSŁ
chociaż z punktu widzenia elektroniki i sterowania - możliwy.



Awatar użytkownika
Karcik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lut 28, 2015 12:42
Lokalizacja: Łomża

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: Karcik » pn mar 02, 2015 21:05

Dobry elektromechanik ,nie wiem czy sam coś podołasz ,ale powodzenia życzę :) myślę że zostało coś źle zaprogramowane ,albo kable się komuś pomyliły i jakiś błąd popełnił podczas podłączania



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: grg474 » pn mar 02, 2015 21:11

alessio63 pisze:Wyciągnąłem wiązkę ze starych drzwi, przepuściłem, podłączyłem, ale dalej nie działa.
przełóż jeszcze silniczek szyby ze sterownikiem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: parafik » pn mar 02, 2015 22:13

A może tutaj problem z kodowaniem sterownika drzwi?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: grg474 » pn mar 02, 2015 23:52

parafik pisze:A może tutaj problem z kodowaniem sterownika drzwi?
raczej nie - problem jest w tym, że jak drzwi zinnego rocznika to nastepuje konflikt sterowników w drzwiach które sa zespolone z silniczkiem szyb - przykładowo - do córki A3 8P 2008 wrzuciłem silniczek strona kierowcy z tourana i szyba pasażera tylko się opuszczała a nie podnosiła - kodowanie prawidłowe


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

alessio63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 02, 2015 17:37

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: alessio63 » pn mar 02, 2015 23:55

parafik pisze:A może tutaj problem z kodowaniem sterownika drzwi?
Sterownik jest wraz z silniczkiem szyby i został przełożony ze starych drzwi, chyba, że chodzi o jakieś kodowanie w module komfortu?
szpachla pisze:No więc właśnie.

Ja specem od tego modelu nie jestem ale
tu najprawdopodobniej tkwi przyczyna że drzwi które kupiłeś (w zasadzie zamek bo drzwi są identyczne) działają inaczej
i ten model nie obsługuje takich samych funkcji.

...albo po prostu sterownik rozpoznaje numer seryjny zamka i widzi że
jest wsadzony inny zamek i go nie akceptuje i wariuje. ALE TO BARDZIEJ DOMYSŁ
chociaż z punktu widzenia elektroniki i sterowania - możliwy.
W zasadzie też tak wnioskuję i udało mi się upolować zamek o tych samych numerach co mój na allegro i będę przekładał, mam nadzieję że pomoże ;)



alessio63
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 02, 2015 17:37

Re: Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: alessio63 » wt mar 03, 2015 00:01

grg474 pisze:
parafik pisze:A może tutaj problem z kodowaniem sterownika drzwi?
raczej nie - problem jest w tym, że jak drzwi zinnego rocznika to nastepuje konflikt sterowników w drzwiach które sa zespolone z silniczkiem szyb - przykładowo - do córki A3 8P 2008 wrzuciłem silniczek strona kierowcy z tourana i szyba pasażera tylko się opuszczała a nie podnosiła - kodowanie prawidłowe
Opuszczanie i podnoszenie szyby działa bez problemu, jak również drzwi są zamykane.Sterownik szyby wraz z silniczkiem od początku są ze starych drzwi i nie działa, więc to musi być kwestia zamka, bo innego wyjścia nie widzę.

A kwestia podwójnego ryglowania w tych tylnych prawych drzwiach i pojedynczego w przednich? Jeśli silniczek ze sterownikiem i zamkiem były przełożone ze starych drzwi to chyba nie ma innej przyczyny?



parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

Problem z zamkiem, zamyka drzwi po każdym ruszeniu

Post autor: parafik » wt mar 03, 2015 21:53

Zrób test elementów wykonawczych w module komfortu moze coś pokaże.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości